Řidiči sanitek ZZS LK cvičili v Ralsku jízdu rozbahněným terénem

12.09.2020 22:44:19 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Řidiči sanitek ZZS LK cvičili v Ralsku jízdu rozbahněným terénem

Cesta za pacienty někdy nebývá lehká a někdy ani nevede po silnici. Ať už se jedná o zraněné v terénu nebo o ty, kdo naši pomoc potřebují doma, zejména v zimních měsících je občas velmi obtížné dojet sanitou až k místu zásahu. Řidiči Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje proto pravidelně zdokonalují své znalosti a dovednosti, aby nejen cesta k pacientovi, ale i s ním do zdravotnického zařízení, byla co nejbezpečnější.

Tento týden se proto většina řidičů ZZS LK vystřídala na praktickém školení v bývalém vojenském areálu v Ralsku. Pod vedením instruktorů z vlastních řad obnovili své znalosti, naučili se něco nového a vyzkoušeli si jízdu sanitou v opravdu těžkém terénu. Na cvičení, které ZZS LK pořádá již druhým rokem vlastními silami, se řidičů za zpřísněných bezpečnostních a hygienických podmínek (kvůli riziku nákazy covid) vystřídalo celkem 120.

Cvičení řidičů sanitek ve vojenském prostoru Ralsko<br />Autor: Michael Georgiev „První ročník cvičení řidičů ve vojenském prostoru Ralsko byl úspěšný a měli jsme na něj skvělou zpětnou vazbu od zaměstnanců. Letos jsme na něj navázali podobným scénářem, samozřejmě s drobnými úpravami. Stěžejní částí byly stejně jako loni praktické jízdy v terénu, vzhledem k tomu, že hodně pršelo, byly místy opravdu výživné," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. „Soustředili jsme se na dohledávání pacienta v nepřístupném terénu - na místě bylo i mobilní operační středisko. V rámci teoretické výuky se řidiči věnovali rozboru dopravních nehod nebo pravidlům, která pro nás na silnicích platí v době, kdy je sanita ve výjezdu, a podobně," doplnil.

Záchranáři pravidelně trénují krizové brzdění, jízdu ve vysoké vodě, zvládnutí smyku či nácvik zvláštních krizových situací včetně překážek na silnici. „Díky podpoře Libereckého kraje a vojenských lesů se nám v Ralsku nabídl ideální výcvikový prostor pro to, aby si každý řidič mohl na vlastní kůži vyzkoušet jízdní vlastnosti vozu v terénu, který v Libereckém kraji může kdekoliv potkat. Protože u nás to není jen o městech a silnicích. Lokalit, kde jsou lidská obydlí, chaty, chalupy je všude dost a kolikrát je pro posádky opravdu náročné je dohledat, mnohdy je to právě o takovýchto cestách na hranici sjízdnosti," uvedl Georgiev.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Liberci otevřeli nový heliport pro leteckou záchranku
KNL získala statut Centra excelence spinální chirugie
Novou výjezdovou základnu záchranné služby otevřeli v Rokytnici
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Kraj chce koupit pro záchrannou službu šest nových sanitek
Krajská záchranka měla v roce 2019 téměř 130 tisíc hovorů
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů
Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT