Říjnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

05.10.2021 14:44:52 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Říjnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám říjnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Studentské volby do parlamantu
Ve dnech 20. a 21. září se na semilském gymnáziu konaly studentské volby do parlamentu. Projekt byl iniciován vzdělávacím programem Jeden svět na školách, který se snaží studentům poskytovat rozhled v oblasti politiky a veřejného dění a mimo jiné možnost praktických aktivit. Účastnit se mohli studenti starší patnácti let a ze 172 oprávněných hodilo do urny svůj hlas 82 voličů. Žáci projevili oblibu hlavně ve stávající demokratické opozici, kdy s 35 hlasy vyhráli Piráti se Starosty a nezávislými a 32 hlasů získala koalice Spolu.

Krakonošův divadelní podzim nabídne tradičně nabitý program

Krakonošův divadelní podzim
Po loňském neuskutečněném ročníku Krakonošova divadelního podzimu se opět někteří naši studenti ve dnech 24. až 29. září vypravili do Vysokého nad Jizerou a účastnili se divadelního semináře. Ten letos vedli profesionální divadelní režiséři Hana Marvanová a Petr T. Pidrman. Studenti pod jejich vedením rozebírali zhlédnutá představení, psali divadelní recenze a zkoušeli malé herecké etudy. Pozvánka na Krakonošův divadelní podzim

Říjnové akce

 

Pochod maturantů Gymnázia Ivana Olbrachta letos už pojednačtyřicáté Pochod maturantů
Že nemáte 2. října nic v plánu? Tak to vás rychle vyvedeme z omylu! Maturanti z oktávy a čtvrtého ročník si pro vás totiž nachystali 41. ročník Pochodu maturantů. Těšíme se na tento den už rok dopředu, a co vy? Přidáte se k nám? Na výběr máte ze čtyř tras. Dětská je letos v barvách olympijských her, pěší nabízíme v 7 kilometrové a pro odvážlivce 13 kilometrové délce. A na 34 kilometrovém okruhu si přijdou na své i milovníci cyklistiky. Určitě přijďte! Registrace účastníků bude probíhat od 8:00 do 11:00 hodin ve vestibulu školy. Dětská trasa je i s registrací naplánována na Ostrově. Startovné pro děti do 6 let je 20Kč, pro ostatní 30Kč. Těšte se na olympijské klání, soutěž o nejmladšího a nejstaršího účastníka i na dort pro nejpočetněji zastoupenou třídu. Občerstvení včetně grilovaného masa a točeného piva zajištěno! Samostatná pozvánka

pIšQworky
pIšQworky jsou zpět! Ve čtvrtek 7. října se od 8 hodin uskuteční v aule naší školy školní kolo této oblíbené logické hry. Utká se maximálně 8 pětičlenných týmů, které kapitáni přihlásí u Mgr. Petry Pekárkové. Postupová kola proběhnou online - pravidla a více informací na stránkách www.pisqworky.cz.

Bílá pastelka
Stejně jako v září v rámci Srdíčkových dnů, tak i v říjnu ve středu 13. října se naši studenti zapojí prodejem symbolických předmětů do již tradiční akce s názvem „Bílá pastelka". Bílou pastelku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, zapsaný spolek (SONS ČR, z. s.). S realizací nám od počátku sbírky pomáhají naše dceřiné společnosti, Tyfloservis, o. p. s. a krajská TyfloCentra. V letošním roce Tyfloservis slaví 30 let od svého založení. Koupí bílé pastelky pomůžete i Vy. Více naleznete i na www.bilapastelka.cz.

Putování literabusem
Nepříznivá epidemiologická situace v loňském roce nám neumožnila uskutečnit každoroční putování literabusem jinak než virtuálně. Letos na podzim už ale připravujeme pro naše studenty putování tradiční. Ve dnech 25. a 26. října se vydáme po stopách spisovatelů středních Čech, pod Křivoklát na Berounku za Otou Pavlem, na Lipnici za Jaroslavem Haškem, na Strž u Dobříše za Karlem Čapkem a do Kerska a Nymburka za Bohumilem Hrabalem. Našemu putování předchází příprava v literárním a dějepisném semináři, četba zmíněných autorů i ukázky z filmových adaptací jejich děl.

Podzimní prázdniny
Ve středu 27. října a v pátek 29. října budou podzimní prázdniny. S předcházejícím státním svátkem a následujícím víkendem budou mít studenti příjemných pět dnů volna.

Přijímací řízení
Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2022 je ještě daleko. Informace o podmínkách přijímacího řízení na semilském gymnáziu budou postupně zveřejňovány na našich webových stránkách. Prozatím avizujeme, že pro školní rok 2022/2023 můžeme opět přijmout až 30 žáků do primy osmiletého studia a až 30 žáků do 1. ročníku čtyřletého studia. Tradiční „Den otevřených dveří GIO" plánujeme na sobotu 8. ledna 2022.

Na listopad plánují:

- ve čtvrtek 18. 11. od 16:00 - čtvrtletní porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků

- ve čtvrtek 25. 11. od 16:00 v aule a poté ve třídách setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách

Pochod maturantů Gymnázia Ivana Olbrachta letos už pojednačtyřicáté

Jaké byly zářijové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT