Říjnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

05.10.2021 14:44:52 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Říjnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám říjnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Studentské volby do parlamantu
Ve dnech 20. a 21. září se na semilském gymnáziu konaly studentské volby do parlamentu. Projekt byl iniciován vzdělávacím programem Jeden svět na školách, který se snaží studentům poskytovat rozhled v oblasti politiky a veřejného dění a mimo jiné možnost praktických aktivit. Účastnit se mohli studenti starší patnácti let a ze 172 oprávněných hodilo do urny svůj hlas 82 voličů. Žáci projevili oblibu hlavně ve stávající demokratické opozici, kdy s 35 hlasy vyhráli Piráti se Starosty a nezávislými a 32 hlasů získala koalice Spolu.

Krakonošův divadelní podzim nabídne tradičně nabitý program

Krakonošův divadelní podzim
Po loňském neuskutečněném ročníku Krakonošova divadelního podzimu se opět někteří naši studenti ve dnech 24. až 29. září vypravili do Vysokého nad Jizerou a účastnili se divadelního semináře. Ten letos vedli profesionální divadelní režiséři Hana Marvanová a Petr T. Pidrman. Studenti pod jejich vedením rozebírali zhlédnutá představení, psali divadelní recenze a zkoušeli malé herecké etudy. Pozvánka na Krakonošův divadelní podzim

Říjnové akce

 

Pochod maturantů Gymnázia Ivana Olbrachta letos už pojednačtyřicáté Pochod maturantů
Že nemáte 2. října nic v plánu? Tak to vás rychle vyvedeme z omylu! Maturanti z oktávy a čtvrtého ročník si pro vás totiž nachystali 41. ročník Pochodu maturantů. Těšíme se na tento den už rok dopředu, a co vy? Přidáte se k nám? Na výběr máte ze čtyř tras. Dětská je letos v barvách olympijských her, pěší nabízíme v 7 kilometrové a pro odvážlivce 13 kilometrové délce. A na 34 kilometrovém okruhu si přijdou na své i milovníci cyklistiky. Určitě přijďte! Registrace účastníků bude probíhat od 8:00 do 11:00 hodin ve vestibulu školy. Dětská trasa je i s registrací naplánována na Ostrově. Startovné pro děti do 6 let je 20Kč, pro ostatní 30Kč. Těšte se na olympijské klání, soutěž o nejmladšího a nejstaršího účastníka i na dort pro nejpočetněji zastoupenou třídu. Občerstvení včetně grilovaného masa a točeného piva zajištěno! Samostatná pozvánka

pIšQworky
pIšQworky jsou zpět! Ve čtvrtek 7. října se od 8 hodin uskuteční v aule naší školy školní kolo této oblíbené logické hry. Utká se maximálně 8 pětičlenných týmů, které kapitáni přihlásí u Mgr. Petry Pekárkové. Postupová kola proběhnou online - pravidla a více informací na stránkách www.pisqworky.cz.

Bílá pastelka
Stejně jako v září v rámci Srdíčkových dnů, tak i v říjnu ve středu 13. října se naši studenti zapojí prodejem symbolických předmětů do již tradiční akce s názvem „Bílá pastelka". Bílou pastelku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, zapsaný spolek (SONS ČR, z. s.). S realizací nám od počátku sbírky pomáhají naše dceřiné společnosti, Tyfloservis, o. p. s. a krajská TyfloCentra. V letošním roce Tyfloservis slaví 30 let od svého založení. Koupí bílé pastelky pomůžete i Vy. Více naleznete i na www.bilapastelka.cz.

Putování literabusem
Nepříznivá epidemiologická situace v loňském roce nám neumožnila uskutečnit každoroční putování literabusem jinak než virtuálně. Letos na podzim už ale připravujeme pro naše studenty putování tradiční. Ve dnech 25. a 26. října se vydáme po stopách spisovatelů středních Čech, pod Křivoklát na Berounku za Otou Pavlem, na Lipnici za Jaroslavem Haškem, na Strž u Dobříše za Karlem Čapkem a do Kerska a Nymburka za Bohumilem Hrabalem. Našemu putování předchází příprava v literárním a dějepisném semináři, četba zmíněných autorů i ukázky z filmových adaptací jejich děl.

Podzimní prázdniny
Ve středu 27. října a v pátek 29. října budou podzimní prázdniny. S předcházejícím státním svátkem a následujícím víkendem budou mít studenti příjemných pět dnů volna.

Přijímací řízení
Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2022 je ještě daleko. Informace o podmínkách přijímacího řízení na semilském gymnáziu budou postupně zveřejňovány na našich webových stránkách. Prozatím avizujeme, že pro školní rok 2022/2023 můžeme opět přijmout až 30 žáků do primy osmiletého studia a až 30 žáků do 1. ročníku čtyřletého studia. Tradiční „Den otevřených dveří GIO" plánujeme na sobotu 8. ledna 2022.

Na listopad plánují:

- ve čtvrtek 18. 11. od 16:00 - čtvrtletní porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků

- ve čtvrtek 25. 11. od 16:00 v aule a poté ve třídách setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách

Pochod maturantů Gymnázia Ivana Olbrachta letos už pojednačtyřicáté

Jaké byly zářijové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu
Čtvrťáci z turnovských škol opět putovali po památkách

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT