Říjnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

10.10.2022 21:42:07 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Říjnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám říjnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Energy Street Football
V úterý 13. září proběhlo v Praze republikové kolo Energy Street Football, kterého se zúčastnilo 24 družstev z celé republiky. Naši studenti se probojovali do čtvrtfinále, ve kterém prohráli s pozdějšími vítězi a obsadili krásné 5. místo.

Okresní kolo středních škol v atletice
V pátek 23. září proběhlo v Turnově okresní kolo středních škol v atletice. Družstvo dívek vyhrálo, chlapci vybojovali stříbrnou pozici. Obě družstva postupují do krajského kola, které se uskuteční v úterý 4. října v Turnově.

Říjnové akce

Charitativní projekty
Stejně jako v minulých letech se naši studenti podílí i tento školní rok na charitativních akcích a projektech. V září prodávali pod hlavičkou Tyfloservis, o.p.s. symbolické předměty v rámci „Srdíčkových dnů". V říjnu pak bude následovat akce SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky) na podporu slabozrakých a nevidomých v podobě tradiční veřejné sbírky „Bílá pastelka". V obou případech se jedná o dobročinnou a záslužnou činnost, kterou studenti a zaměstnanci naší školy vždy rádi podpoří.

Pochod maturantů
V sobotu 1. října se uskutečnil 42. ročník tradičního Pochodu maturantů, který pořádaly maturitní třídy 4. ročník a oktáva. I přes pochmurné počasí a nepříznivou předpověď si ho nenechalo ujít 165 malých i velkých turistů. Nejmladší a nejstarší účastník byli oceněni. Nejpočetněji zastoupená třída septima dostane dort. Účastníci pochodu se občerstvili ve školní jídelně. Děkujeme, že jste přišli!

Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém
Divadelní seminář, pořádaný v rámci přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou, opět přivítá naše vybrané studenty vyšších ročníků. Ve dnech od 30. září do 5. října budou  pod lektorským vedením režiséra Petra T. Pidrmana sledovat a hodnotit soutěžní představení a sami se budou pokoušet o malé herecké etudy.

Školní kolo soutěže pIšQworky
Dne 5. října se od 8 hodin v aule naší školy uskuteční školní kolo soutěže pIšQworky. Zúčastnit se mohou tříčlenné týmy primy až kvarty a také pětičlenné týmy vyššího gymnázia. Pravidla a další informace na www.pisqworky.cz.

Literární stand - up Pavla Tomeše
U příležitosti Týdne knihoven navštíví 6. října studenti maturitních ročníků kinosál Jitřenka a zhlédnou literární stand - up Pavla Tomeše, držitele knižní ceny čtenářů Kosmas Magnesia Litera. Pořad je organizován Městskou knihovnou v Semilech.

Koncert Gentlemen Singers
V pátek 7. října přivítáme v aule gymnázia vokální soubor Gentlemen Singers, vítěze mnoha mezinárodních soutěží a pravidelného účastníka významných světových festivalů od USA až po Jižní Koreu. Koncert pro studenty gymnázia začne v 11:30, vstupné je po dohodě s panem Mgr. Jaroslavem Vávrou, který tento výjimečný koncert organizuje, 50 Kč. Aulu rádi zapůjčíme i pro žáky a studenty z jiných semilských škol, pro které uvedený koncert proběhne cca od 10:00.

Přednáška Energetická gramotnost
11. a 12. října se zúčastní studenti 2. ročníku, 3. ročníku, septimy a primy až kvarty interaktivní přednášky Energetická gramotnost. S lektorkou z FEL ČVUT v Praze nahlédnou pod pokličku aktuálního dění v energetice. Cílem přednášky je přiblížit fungování a zásadní význam energetiky i základní problémy, se kterými se musí potýkat. Studenti by díky přednášce měli porozumět tomu, jak funguje přenosová soustava a jak je složen energetický mix v ČR a EU. Více na www.energeticka-gramotnost.cz.

EDUCA EXPO
Ve dnech 13. 10. až 15. 10. se v liberecké Home Credit Aréně bude konat největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA EXPO. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech bude prezentovat zájemcům o studium některou z forem gymnaziálního studia. Navštivte náš stánek, jste srdečně zváni.

Harmonizační kurz
Třída kvarta se ve dnech 18. až 20. října vydá do Sedmihorek a přilehlého okolí na harmonizační kurz, jehož cílem je mimo jiné zlepšení vztahů a komunikace ve třídě, podpoření hladkého přechodu studentů na vyšší stupeň osmiletého gymnázia a prohloubení přírodovědných znalostí v rámci terénní praxe.

Seminář o bonsajích
Na sobotu 22. října je pro zájemce připravován oblíbený seminář o pěstování a tvarování bonsají. Lektorem semináře bude opět Martin Ašenbrenner. Informace k akci získáte tradičně u pana Jana Lengála (tel. 702 013 542).

Putování literabusem
Také letos na podzim připravujeme pro naše studenty tradiční putování literabusem. Ve dnech 24. a 25. října se tentokrát vydáme po stopách spisovatelů severovýchodních Čech. Do Rychnova
nad Kněžnou za Karlem Poláčkem, do náchodského Port Arthuru za Josefem Škvoreckým, do Hronova za Aloisem Jiráskem a Egonem Hostovským a na Staré bělidlo za Boženou Němcovou a její Babičkou. Našemu putování předchází příprava v literárním a dějepisném semináři, četba zmíněných autorů i ukázky z filmových adaptací jejich děl.

Podzimní prázdniny
Ve středu 26. října a ve čtvrtek 27. října budou podzimní prázdniny. S následujícím státním svátkem a víkendem budou mít studenti příjemných pět dnů volna.

Přijímací řízení ke studiu
Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2023 je ještě daleko, čas ale utíká velmi rychle. Informace pro uchazeče o podmínkách přijímacího řízení na semilském gymnáziu budou postupně zveřejňovány na našich webových stránkách. Prozatím avizujeme, že pro školní rok 2023/2024 můžeme opět přijmout až 30 žáků do primy osmiletého studia a až 30 žáků do 1. ročníku čtyřletého studia. Tradiční „Den otevřených dveří GIO" plánujeme na sobotu 7. ledna 2023. Pro zájemce chystáme přípravný kurz (informace viz naše webové stránky www.giosm.cz).

Na listopad plánují:

- na pátek 4. 11. pilotní testování testů NSZ určené pro maturanty (v případě testů OSP se mohou zúčastnit také studenti třetích ročníků),
- na úterý 15. 11. od 16:00 hod. - čtvrtletní porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků,
- na pátek 18. 11. tzv. ředitelské volno (provozní důvody),
- na úterý 22. 11. od 16.00 v aule a poté ve třídách setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následné informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách)

Jaké byly zářijové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
29.11.: Pokladna Českých drah v Turnově zavírá

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT