Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.2024 20:30:18 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Pořadatelský tým pod heslem „bikeři bikerům" připravuje na sobotu 22. června už 6. ročník MTB závodů se startem v lyžařském areálu v Lomnici nad Popelkou s pěti skokanskými můstky a nezapomenutelnou sportovní atmosférou.
Závodní den otevřou dětské kategorie. Pro mladé cyklisty budou připraveny divácky atraktivní okruhy i volně přístupná jízda zručnosti s řadou dovednostních překážek nejen pro malé jezdce. Na každého dětského účastníka čeká v cíli pamětní dárek. Závěr dětských závodů bude patřit bohaté tombole. Dětské závody jsou součástí Krkonošského poháru mládeže.
Dospělí účastníci si budou moci vybrat ze dvou tratí: 50 km s převýšením 1 290 m a 25 km s převýšením 700 m. Pečlivě vybrané lesní cesty a pěšiny provedou závodníky nejzajímavějšími místy, která okolní lesy a kopce nabízejí. Trasa 25 km je bez technických úseků a je díky tomu vhodná pro nejširší sportovní veřejnost. Trasa 50 km nabízí i pár hravých a technických úseků. Na obou trasách si navíc můžete složit s přáteli tříčlenný „tým" a zúčastnit se závodu družstev.
„Registrace do všech vypsaných kategorií je již spuštěna, tak neváhejte a přijďte pobejt, zabajkovat a užít si s námi krásný sportovní den 22. 6. 2024 v Lomnici nad Popelkou. Těšíme se na vás!," uvedli za pořadatelský tým Rohanských stezek Michal Vlášek a Lucka Hamanová.
Veškeré informace o závodu najdete na: www.rohanskestezky.cz
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kraj opět podpoří liberecké Divadlo F. X. Šaldy
Liberecký kraj opět podpoří liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Děje se tak v souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec o vzájemné podpoře příspěvkových organizací z roku 2022. To bude platit až do roku 2031. Krajští radní na svém jednání schvalovali konkrétně podporu pro Divadlo F. X. Šaldy v Liberci ve výši 4,5 milionu korun. „Kraj i město se zavázaly navzájem podílet na investičních i neinvestičních nákladech vybraných organizací. Liberecký kraj přispívá od roku 2022 po dobu deseti let na investice a opravy libereckému Divadlu F. X. Šaldy a Naivnímu divadlu Liberec částkou 5 milionů korun. Příspěvek na činnost divadel ze strany kraje tvoří 2 miliony," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury a cestovního ruchu.
Voda v obou turnovských pramenech je pitná
Podle posledních laboratorních rozborů vody z pramenů pod Valdštejnem a Boží vody oba vyhovují, voda je pitná.
Nejnovější články
Dvanáctý JBC 4X Revelations: Bahno, skvělá show a zaplněný kopec
Čtrnáct jeskyní ČR cílí na rodiny s dětmi i zkrácené trasy prohlídek
Po městě Turnov umístili téměř 750 nových svítidel
Řidič narušil v Semilech konstrukci železničního mostu a od nehody ujel
Policisté kontrolovali ubytovny, tentokrát v Pojizeří
Nejčtenější články
15.07.: Řidič narušil v Semilech konstrukci železničního mostu a od nehody ujel
13.07.: Rekonstrukce mostů a velkoplošné opravy krajských silnic pokračují
13.07.: Festival Dolánky 2025 opět přinese pestrý hudební mix
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.