Rokytnice o víkendu otevírá červenou FIS sjezdovku

06.01.2017 15:20:02 | Autor: Renata Balašová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice o víkendu otevírá červenou FIS sjezdovku

Skiareál Rokytnice nad Jizerou nabídne od soboty 7. ledna svou legendární, mezi lyžaři velmi oblíbenou červenou sjezdovku FIS. Od středy do neděle vyjíždí směrem do Rokytnice nad Jizerou skibusy z Prahy a Mladé Boleslavi.

Rokytnice jako páté největší lyžařské středisko v Čechách nabízí kromě skvělého lyžování také řadu doplňkových služeb. Letos je zde otevřena nová půjčovna špičkového lyžařského vybavení, dále je možné využít služby skiservisu, úschovny a hlídání dětí od 3 let v útulném dětském koutku. Na sjezdovkách v Rokytnici leží více než metr sněhu, z toho je místy 50-70 cm čerstvého prašanu.

„Sněhu je opravdu dost a díky tomu se nám podařilo připravit další trať na Lysé hoře. Tato červená FIS sjezdovka o délce 2,5 km s převýšením 590 metrů má homologaci od mezinárodního lyžařského svazu a splňuje všechny požadavky k pořádání FIS závodů. Doufám, že to zdatní lyžaři ocení a hned v sobotu 7. 1. vyzkouší její kvality. Denně nabízíme možnost testovat nové VIP modely lyží v naší půjčovně a na neděli jsme připravili testování špičkových lyží zdarma, od 8.30 u lanové dráhy na Lysou horu. Lyžaři jistě ocení i další služby, jako například servis lyží nebo dětský koutek se službou hlídání dětí. Vše je při ruce v budově lanovky Horní Domky," zve do skiareálu Rokytnice nad Jizerou ředitel Michal Kopecký.

Ve skiareálu Horní Domky na svazích Lysé hory bude od zítra otevřeno 9,5 km sjezdovek všech obtížností. Další 3,3 km sjezdovek pak nabízí skiareál Studenov, který je díky mírným a širokým svahům vhodný zejména pro začátečníky a méně náročné lyžaře. Provozní doba přepravních zařízení je od 8 do 16 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu od 6. do 8. ledna
V Rokytnici zahájili lyžařský provoz včetně lanovky na Lysou horu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT