Roman Koudelka: Vím, že je lepší být nohama na zemi

11.01.2011 06:21:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Roman Koudelka: Vím, že je lepší být nohama na zemi

Skvělým třetím místem v neděli příjemně překvapil fanoušky skoku, respektive letů na lyžích český reprezentant ROMAN KOUDELKA. Přestože je již juniorským mistrem světa z roku 2007, tak bronz z Harrachova je pro něj největším úspěchem ve Světovém poháru.

Po předchozích čtyřech čtvrtých místech a krizi v minulém roce poprvé dosáhl závodník LSK Lomnice nad Popelkou na stupně vítězů, přesto říká, že je lepší být nohama na zemi, než si klást vysoké cíle.

Gratuluju k zatím nejlepšímu výsledku ve Světovém poháru. Kde se vzala ta změna oproti Turné čtyř můstků?

Ona to ani nebyla taková změna, najednou mi to začalo jít a začalo mě to bavit. Na Turné jsem cítil velký tlak, tady jsem měl čistou hlavu a výsledky se více čekaly od jiných.

Takže to souvisí s tím, že jste byl označovaný za skokana spíš na menší můstky a nikoli za letce jako třeba Antonín Hájek?

Ano, to určitě pomohlo, tady na letech jsem byl jakoby stranou. Chtěl jsem být do třicítky a bodovat a nejednou to vyšlo nad očekávání v sobotu a poté ještě líp v neděli.

Sám jste po závodě komentoval, že jste měl ohromné štěstí na podmínky. Ale to jistě nebyl jediný důvod.

Tady třeba nedělní druhý skok byl naprosto bezchybný, to se povede opravdu párkrát za život, ale doufám, že něco takového ještě předvedu v budoucnu.

V průběhu druhého kola to vypadalo, že skončíte čtvrtý nebo pátý. Nebál jste se, že to znovu bude těsně pod stupněmi vítězů?

Bál jsem se, popátý jsem čtvrtý skončit opravdu nechtěl. Zkušení Loitzl i Malysz to pak zkazili a pro mě to bylo štěstí, že mě to vyneslo až na bednu.

VHarrachov lety Koudelkaylepšil jste si v Harrachově hned dvakrát osobní rekord. Troufáte si teď třeba i na ten český rekord Antonína Hájka - 236 metrů?

Tak to ne zatím. Tondovi ten skok taky tehdy mimořádně vyšel a měl skvělé podmínky., které se pokaždé nevyskytnou. Myslím, že dlouho, třeba ještě pět let nebo víc jeho rekord určitě vydrží.

Jak došlo k těm problémům s lyžemi v sobotním závodě? Byla to něčí chyba nebo se to občas takhle stává?

Tak bylo to jenom vázání, to určitě nebyla ničí chyba, to si musím hlídat já hlavně.

A víte něco o té kuriózní diskvalifikaci dalšího Lomničáka Čestmíra Kožíška? Bylo to prý kvůli nesplnění limitu v rozkroku kombinézy.

Nevím, jestli měl novou reprezentační kombinézu, stávat by se to nemělo, bohužel mu takováhle věc vzala šanci postoupit do závodu.

Posledním českým skokanem před vámi na stupních vítězů byl před pěti lety Jakub Janda, který od té doby hledá někdejší formu. Jak se skokan na lyžích může dostat z krize? Máte na to nějaký recept?

Na to asi žádný recept není, sám jsem si prošel velkou krizí minulý rok, nevěděl jsem co se stalo, co udělat jinak. Jde dělat různé věci, ale fakt netuším jak se může člověk zase dostat zpátky.

Teď jedete do Sappora, jaké tam máte cíle a pak dál ve Světovém poháru?

Tak určitě bude perfektní každé umístění do 20. místa. V Japonsku bývá problém s větrem, budu se snažit, ale tamní závody bývají nepředvídatelné.

A celkově ve Světovém poháru?

Celkově těžko říct, můžou být nějaké horší závody. Do 20. místa by to bylo super, do 30. bych byl ještě taky spokojený.

Není to najednou malý cíl po třetím místě v Harrachově?

Tak právě proto čím jsem si prošel minulý rok, vím, že je lepší být nohama na zemi, než si dávat vysoké cíle. Teď jsem sice 21. v celkovém pořadí, ale nechci si dávat větší cíle, loni se mi to právě spíš vymstilo.

Vrátil jste se před odletem do Japonska ještě do Lomnice nad Popelkou?

Určitě jsem teď v Lomnici, doma si člověk  nejlíp odpočine. Dobře jsem se na pondělí prospal. Ještě mě čeká náročný program, v úterý dopoledne odlet do Japonska, pak zas závody v Zakopaném.

Související článek: Koudelka bral po osobním rekordu skvělé třetí místo

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT