Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--
Seřadit:

Prvním maratoncem v cíli Cogan, poloviční trať už potřetí vyhrál Čivrný

12.10.2011 | SPORT | Benešov u Semil | foto (30)
Vítězství v Benešovském půlmaratonu už potřetí obhájil semilský Jiří Čivrný a vítězem na maratonské trati se stal novopacký Rudolf Cogan. Celkem doběhlo do cíle jednoho ze dvou benešovských závodů 143 běžců, takže loňský účastnický rekord překonán nebyl. | více

Ve Slané spojí rockovou hudbu a bramboráky

12.10.2011 | KULTURA | Slaná
Nejen divadlem je živa kulturní část duše člověčí. A proto se Divadelní soubor Tyl Slaná po několika letech opět rozhodl obnovit téměř zapomenutou slánskou tradici a uspořádat v sobotu takzvaný bramborákový večer. | více

Florbalové soutěže se naplno rozběhly

12.10.2011 | SPORT | Turnov
Vrcholnou událostí pro florbalisty byl sice víkendový Pohár mistrů v Mladé Boleslavi, ale kromě druhé ligy mužů ostatní soutěže odehrály první nebo další kola. Představili se mladší a starší žáci, junioři a elévové Turnova, a také muži Semil a Rokytnice ve 3. lize. | více

11.10.2011 | SPORT | Jablonec nad Jizerou | foto (38)
Okresní fotbalová soutěž pokračovala 11. hraným kolem. V zápase o první místo hrála Bělá doma se Studencem B 2:2. První v tabulce tak zůstává nadále Studenec. | více

Spolupráce bratrů Hurtových znamenala první body pro Dalmach

11.10.2011 | SPORT | Turnov
Futsalisté FC Dalmach sehráli v neděli druhý zápas v letošní sezoně a tentokrát si už připsali výhru. Nejvíce se na ní podíleli Vojtěch a Daniel Hurtové, kteří vstřelili všech pět branek turnovského týmu. | více

Illner po přestávce potvrdil výhru Branné nad druhou Malou Skálou

11.10.2011 | SPORT | Víchová nad Jizerou
V I.B třídě se o víkendu hrálo deváté kolo a svedlo ke vzájemnému souboji první a druhý tým tabulky. Po prvním poločase vedla domácí Horní Branná pouze 2:1, ale ve druhé půli zlomil odpor Malé Skály dvěma góly střídající Jakub Illner.  | více

Nájemníkům ani radnici se nové smlouvy nelíbí

11.10.2011 | ZPRÁVY | Železný Brod
Nové smlouvy projedná s nájemníky městských bytů vedení železnobrodské radnice ve čtvrtek 13. října od 17:30 v městském divadle. Starostovi André Jakubičkovi se totiž nelíbí postup městského bytového podniku. | více

Herda rozhodl v prodloužení o výhře vojáků nad Lomnicí

11.10.2011 | SPORT | Lomnice nad Popelkou
Ani ve druhém zápase sezony se lomničtí hokejisté nedočkali vítězství. Měli k němu přitom nakročeno velmi dobře, když po první třetině vedli o tři branky a v závěru se dokázali znovu dostat do vedení 7:6. Domácí ale ještě vyrovnali a udeřili po minutě prodloužení.
| více

Okresní přebor: Stružinec zdolal Kruh a vrátil se znovu na druhé

10.10.2011 | SPORT | Jablonec nad Jizerou
O víkendu se hrálo deváté kolo okresního fotbalového přeboru. Změnilo se pořadí na druhé příčce, když zaváhal druhý Libštát remízou ve Studenci a  vystřídal jej Stružinec, který si poradil s Kruhem. | více

Sedmihorky i turnovská rezerva podlehly svým soupeřům shodně 1:2

10.10.2011 | SPORT | Pěnčín u Turnova
V devátém kole krajského přeboru hráli Sedmihorští v sobotu proti předposlednímu VTJ Rapid a fotbalisté FKP Turnov v neděli proti druhým Doksům. Oba týmy měly na domácím hřišti převahu, přesto si tři body po stejném výsledku 1:2 odvezli efektivnější hosté. | více

Nalezeno článků: 28646, zobrazeno: 27001-27010

Na podporu obchodů na venkově rozdělí kraj téměř čtyři a půl milionu

Malé prodejny na venkově i letos podpořil Liberecký kraj, a to prostřednictvím dotačního programu nazvaného Obchůdek 2021+. Peníze zamíří do obcí do tisíce obyvatel, případně do obcí do tří tisíc obyvatel, v jejichž místních částech žije méně než tisícovka lidí a na jejichž území se nachází nejvýše jedna maloobchodní prodejna s převahou prodeje potravin a nápojů. „V programu bylo stejně jako v předchozím roce k dispozici 4,4 milionu korun. 3,8 milionu poskytlo ze svého rozpočtu ministerstvo průmyslu a obchodu a šesti sty tisíci korunami přispěl Liberecký kraj," uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Skleníky v liberecké botanické zahradě se dočkají obnovy

Více než 20 let staré opláštění skleníků v liberecké botanické zahradě se dočká obnovy. Liberecký kraj poskytne na tento projekt celkem 2 160 000 korun mimo běžný rozpočet organizace. Nové skleníky bude mít botanická zahrada ještě letos, s nejvyšší pravděpodobností už na konci října letošního roku. „Opláštění skleníků v botanické zahradě je v nevyhovujícím stavu. Je poškozené UV zářením, má mnoho prasklin v plexiskle, které navíc zarůstá mechem. Netěsní tam také střechy i okna. Rozhodli jsme se proto vyhovět žádosti pana ředitele Václava Lenka o účelový příspěvek mimo rozpočet organizace a poskytneme botanické zahradě na obnovu skleníků 2 160 000 korun," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.