Rozhodnutí o prodeji bytů v Semilech odloženo na duben

13.03.2011 17:48:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Rozhodnutí o prodeji bytů v Semilech odloženo na duben

Rada města Semily už v únoru doporučila prodej šesti bytových domů z městského fondu. Jedná se o 52 bytů z celkem 600 bytů v majetku města. Definitivní rozhodnutí o prodeji bylo ale zatím odsunuto z březnového zasedání zastupitelstva města na duben.

Stalo se tak především kvůli dopisu občanů, kteří s prodejem nesouhlasí, a zastupitelé tak alespoň dostanou větší čas se s kontroverzním bodem seznámit. Výnosy z prodeje půjdou do rozpočtu města na rok 2011, kde už je s tímto příjmem dokonce kalkulováno ve výši 8 milionů, což je odhad tržní ceny bytů, přesně ale cena dosud stanovena nebyla.

„Předpokládáme, že kupní cena domů určených k prodeji bude stanovena soudním znalcem, který zpracuje znalecký posudek o obvyklé tržní ceně. Soudní znalec bude vybrán ve výběrovém řízení. Zastupitelé tedy nebudou projednávat konkrétní částku, ale pravidla prodeje, jejichž součástí je i způsob stanovení výše kupní ceny," uvedla Lenka Soukupová z odboru správy majetku Městského úřadu Semily.

Konkrétně se jedná o domy v ulici Husova, č. p. 79, Komenského náměstí 109, ulice Mizerova 441 a 606, ulice 3. května 357-361 a dále o dům v Bitouchově 93. V uvedených domech je celkem 52 bytů.

Přednostně mají být byty nabídnuty současným nájemníkům s tím, že na nabídku mohou reagovat i jejich rodinní příslušníci. V druhém kole si budou moci nájemníci, případně jejich rodina zakoupit i další byt v objektu. Ve třetím kole by byty byly nabídnuty veřejně. Pokud se nepodaří najít zájemce na 100 % bytů v domě, byl by celý objekt nabídnut ve veřejné dražbě.

„V případě, že zastupitelstvo města doporučení rady přijme a schválí prodej vybraných domů, budou nájemci bytů postupně obeslání nabídkou na odkoupení ideálního podílu na domě s pozemkem a zároveň budou pozváni k osobnímu jednání," doplnila Lenka Soukupová.

Mnoho občanů poukazuje na vyprodávání majetku města, za některé z nich to vyjádřil na březnovém zastupitelstvu při interpelacích Josef Králíček: „K prodeji by měl být řádný důvod. Ne každý si bude moci ten byt koupit a určitě je to pro ty lidi značně stresová situace. Potřebuje město nutně tyto peníze, nemůže to být i z toho důvodu, že je stav těchto objektů špatný a chce se jich zbavit?"

Záměr prodeje bytů bude projednáván na veřejném zasedání zastupitelstva města Semily 11. dubna 2011.

Další zprávy z ekonomiky zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT