Rozhodnutí o prodeji bytů v Semilech odloženo na duben

13.03.2011 17:48:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Rozhodnutí o prodeji bytů v Semilech odloženo na duben

Rada města Semily už v únoru doporučila prodej šesti bytových domů z městského fondu. Jedná se o 52 bytů z celkem 600 bytů v majetku města. Definitivní rozhodnutí o prodeji bylo ale zatím odsunuto z březnového zasedání zastupitelstva města na duben.

Stalo se tak především kvůli dopisu občanů, kteří s prodejem nesouhlasí, a zastupitelé tak alespoň dostanou větší čas se s kontroverzním bodem seznámit. Výnosy z prodeje půjdou do rozpočtu města na rok 2011, kde už je s tímto příjmem dokonce kalkulováno ve výši 8 milionů, což je odhad tržní ceny bytů, přesně ale cena dosud stanovena nebyla.

„Předpokládáme, že kupní cena domů určených k prodeji bude stanovena soudním znalcem, který zpracuje znalecký posudek o obvyklé tržní ceně. Soudní znalec bude vybrán ve výběrovém řízení. Zastupitelé tedy nebudou projednávat konkrétní částku, ale pravidla prodeje, jejichž součástí je i způsob stanovení výše kupní ceny," uvedla Lenka Soukupová z odboru správy majetku Městského úřadu Semily.

Konkrétně se jedná o domy v ulici Husova, č. p. 79, Komenského náměstí 109, ulice Mizerova 441 a 606, ulice 3. května 357-361 a dále o dům v Bitouchově 93. V uvedených domech je celkem 52 bytů.

Přednostně mají být byty nabídnuty současným nájemníkům s tím, že na nabídku mohou reagovat i jejich rodinní příslušníci. V druhém kole si budou moci nájemníci, případně jejich rodina zakoupit i další byt v objektu. Ve třetím kole by byty byly nabídnuty veřejně. Pokud se nepodaří najít zájemce na 100 % bytů v domě, byl by celý objekt nabídnut ve veřejné dražbě.

„V případě, že zastupitelstvo města doporučení rady přijme a schválí prodej vybraných domů, budou nájemci bytů postupně obeslání nabídkou na odkoupení ideálního podílu na domě s pozemkem a zároveň budou pozváni k osobnímu jednání," doplnila Lenka Soukupová.

Mnoho občanů poukazuje na vyprodávání majetku města, za některé z nich to vyjádřil na březnovém zastupitelstvu při interpelacích Josef Králíček: „K prodeji by měl být řádný důvod. Ne každý si bude moci ten byt koupit a určitě je to pro ty lidi značně stresová situace. Potřebuje město nutně tyto peníze, nemůže to být i z toho důvodu, že je stav těchto objektů špatný a chce se jich zbavit?"

Záměr prodeje bytů bude projednáván na veřejném zasedání zastupitelstva města Semily 11. dubna 2011.

Další zprávy z ekonomiky zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT