Rozpočtový výhled kraje do 2024 počítá se snížením finančních zdrojů

13.08.2020 08:49:45 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Rozpočtový výhled kraje do 2024 počítá se snížením finančních zdrojů

Návrh střednědobého výhledu rozpočtu kraje na období let 2021 až 2024 schválila na svém úterním zasedání Rada Libereckého kraje. Pokud ho schválí i krajské zastupitelstvo, stane se podkladem pro sestavení rozpočtu Libereckého kraje na rok 2021. O definitivní podobě tohoto rozpočtu se bude jednat až po říjnových volbách do zastupitelstev krajů.

„Současné období je vlivem omezujících opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií ekonomicky obtížné. Kraj přistoupil k aktualizaci výhledu rozpočtu především kvůli tomu, že na nadcházející rok musel snížit své očekávané daňové příjmy o 280 milionů korun oproti výhledu původnímu. V příštím roce by tak celkové příjmy kraje mohly podle návrhu činit 3,4 miliardy korun," řekla statutární náměstkyně hejtmana pověřená řízením resortu ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

V návrhu se radní mimo finančního zajištění již uzavřených závazků kraje snažili podpořit zaměstnanost, a to zachováním úrovně financování krajských příspěvkových organizací v nadcházejícím roce stejně jako v tom letošním. „To znamená, že jsme na provoz organizací dali celkem 1,134 miliardy korun," uvedla Jitka Volfová.

Kraj chce také udržet úroveň své dotační politiky. V dotačním fondu se počítá s částkou 110,5 milionu korun, tedy se stejnou částkou jako letos.

Oproti roku 2020 se mají snížit kapitálové výdaje, které představují v návrhu částku bezmála 320 milionů korun. „Je to způsobeno ročním posunutím prací na revitalizaci okolí sídla krajského úřadu a na náplavce, která se plánuje na roky 2022 až 2024. S tím také návrh rozpočtového výhledu počítá," dodala Volfová.

Návrh rovněž navyšuje objem peněz určených na zajištění dopravní obslužnosti v kraji. Na rozdíl od letoška bude o 30 milionů korun vyšší a celkově bude činit 735 milionů. „Výhled také pro rok 2021 zahrnuje částku 180 milionů korun na zajištění potřebného spolufinancování evropských projektů, které se týkají převážně investic," uzavřela Jitka Volfová.

„Jsem osobně rád, že poslanecká sněmovna i senát nakonec schválily kompenzaci pro obce ve výši 1250 korun na obyvatele, kterou jsme jako Liberecký kraj podporovali. Tyto finanční prostředky obdrží obce prostřednictvím kraje v průběhu srpna. Rád bych věřil tomu, že také rozpočty krajů budou v této mimořádné situaci ze strany vlády posíleny, a to o částku 500 korun na obyvatele. Legislativní návrh Libereckého, Pardubického a Hlavního města Prahy by měla poslanecká sněmovna projednávat v září," doplnil hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do krajského projektu vzdělávání se zapojí školy, knihovna i IQlandia
Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic
Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů
Sociálním službám rozdělí kraj 10 milionů korun
Kraj připravuje nákup ochranných pomůcek. Připojí se i další organizace
Investiční akce Parkovací dům, lávka a kultivace sídla kraje pokračuje
Krajští zastupitelé schválili návrh na zmírnění následků koronaviru
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
FOTO: Kraj dále zajišťuje výrobu nanoroušek v Turnově a Liberci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT