Rozsvícení stromu v Turnově spojili s adventem v Uličce řemesel

21.12.2023 21:53:28 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rozsvícení stromu v Turnově spojili s adventem v Uličce řemesel

První prosincový víkend přinesl poetické zahájení adventní doby v Turnově - nejdříve v Uličce řemesel a v neděli večer také na náměstí Českého ráje.

První prosincový víkend přinesl poetické zahájení adventní doby v Turnově - nejdříve v Uličce řemesel a v neděli večer také na náměstí Českého ráje. Byli jste u toho?

Už v pátek 1. prosince jste se mohli přijít předvánočně naladit. Ulička řemesel v pasáži pod historickou radnicí nabízela příjemné zastavení s muzikanty, rozzářenými dílnami, workshopy, ale třeba také ochutnávkou a prodejem krásných dárků. Nechyběl ani svařák a další občerstvení.

Zahájení adventní doby v Turnově - v Uličce řemesel i na náměstí Českého ráje<br />Autor: Marcela Jandová Víkend symbolicky zahájil provoz v nové podobě ulice Antonína Dvořáka, která má za sebou náročné období přestavby vodohospodářských sítí i povrchů komunikace a chodníků. Věříme, že se vám v novém bude líbit. Rozhodně se líbil nedělní program v horní části ulice, alespoň podle reakcí příchozích do Uličky řemesel.

Bylo možné projít řemeslné dílny, zastavit se na kus řeči nebo na výtvarné dílně. V galerii Uličky řemesel pak bylo opět možné prohlížet, zhlédnout módní přehlídku nebo si něco pěkného rovnou odnést. O organizaci se postaraly provozovatelky Uličky řemesel i prodejen v ulici Antonína Dvořáka.

Naladěni jste mohli rovnou vyrazit na náměstí Českého ráje, kde se 3. prosince od půl páté odehrál tradiční program Rozsvícení vánočního stromu. Zahájili trubači z balkonu radnice, klidný a krásně prožitý adventní čas příchozím popřál starosta města Tomáš Hocke, který také za asistence skřítka Turnováčka a moderátorky podvečera Evy Kordové zapálil první svíci na adventním svícnu.

Zahájení adventní doby v Turnově - v Uličce řemesel i na náměstí Českého ráje<br />Autor: Marcela Jandová Pak už přišla řada na nejmladší pěvecký sbor ZUŠ Turnov Karmínek pod vedením Jindřicha Badya s doprovodem Pepy Uchytila a jako vždy, sbor nezklamal. Plné náměstí se skvěle naladilo na příchod Mikuláše a dalších adventních postav v doprovodu andělů a čertů z dramatického kroužku ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Menší i větší děti tyhle postavy na rozsvícení stromu velmi pozorně vyhlížejí, protože vždy nabízí plné košíky malých dobrot.

Stylové překvapení pro starostu města (kravata s logem Turnova) přišlo jako poděkování za prostory Uličky řemesel - Turnovské dílo. Jak dodala jedna z provozovatelek Alena Novotná: „Poděkování za místo, ve kterém si můžeme plnit naše sny a sny zákazníků."

S vánočním stromem na náměstí Českého ráje se rozzářila také vánoční výzdoba v ulicích města. (Nádražní ulice ještě musí být chvíli trpělivá. Vzhledem k tomu, že zde do poslední chvíle probíhala instalace úsporného LED osvětlení, vánoční komety se objeví o něco málo později. Svůj tradiční stánek se svařákem otevřeli turnovští hasiči a plno bylo i jinde.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
Ježíškova vánoční pošta v Turnově už přijímá dopisy
Vánoční strom je na náměstí Českého ráje v Turnově instalován
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Rozsvěcení vánočního stromu se v Turnově koná, program bude omezen
Do Turnova dorazil vánoční strom z nedalekých Metelkových sadů
Vánoční strom pro Prahu letos přijede opět z Libereckého kraje
VIDEO: Začátek adventního času 2020 v Turnově
Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov
Advent, Vánoce a Silvestr, jak předejdeme nebezpečí
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí
Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Anketa: Nejhezčí vánoční strom 2019 mají podle čtenářů v Turnově
Pohodové vánoční trhy vykouzlily v Turnově adventní náladu
Vánoční jedličku v Turnově rozsvítili tradičně v první adventní neděli
Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté
Dramaťáci ze Žižkovky opět pomohli rozsvítit turnovský vánoční strom
Vánoční strom rozsvítili Turnovští hned napoprvé
FOTO: Adventní postavy rozsvítily turnovský vánoční strom

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT