Rušné prázdniny na turnovských školách

10.08.2022 07:08:36 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rušné prázdniny na turnovských školách

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny, školáci si tedy stále mohou užívat volna. Na turnovských školách ovšem úplný klid rozhodně nepanuje. Na městských budovách se čile pracuje, ať už se jedná o novou střechu nebo výměnu oken.

Se začátkem prázdnin pravidelně dochází ke změně osazenstva ve školách. Školáky na nějaký čas vystřídají pracovníci stavebních firem. Letošní rok není výjimkou a novinek se dočká řada městských budov, a to nejen školních. Mezi hlavní investiční akce patří oprava střechy na budově Gymnázia Turnov nebo obnova zahrady v MŠ Zelenka (Zborovská).

Oprava střechy gymnázia je rozdělena do několika etap, v letošním roce je realizována tzv. část B. Dojde k výměně střešní krytiny, novou hydroizolaci si vyžádal stav krovů. Rada města aktuálně schválila novou cenu díla ve výši 5,391 milionu Kč s DPH. Stavbu provádí STAV-AGENCY, s. r. o., vše by mělo být dokončeno s koncem září.

Výměna oken ZUŠ Turnov Zbrusu nové zahrady si v novém školním roce užijí děti z MŠ Zborovská. Opravy se dočkají chodníky, pískoviště, zahradní domky nebo herní prvky, na jejichž realizaci se podařilo získat dotaci z Programu rozvoje venkova ve výši téměř 300 tisíc Kč. Celkový náklad na renovaci zahrady MŠ Zborovská činí 2,281 mil. Kč a úpravy provádí firma TEWIKO systems, s. r. o. Drobnější stavební práce probíhají také ve vnitřních prostorách školky, opraven bude svod dešťové vody nebo stěny sociálního zařízení.

Další etapa výměny oken probíhá na ZUŠ Turnov, v tomto roce se jedná o okna v 1. patře. Celkem bude vyměněno 22 oken, 2 z nich budou instalována nově. Všechny rámy oken v ZUŠ tak postupně získají barvu slonové kosti tak, jak je tomu u historické budovy ZŠ Skálova. Zakázku realizuje firma ALBO okna - dveře, s. r. o. Druhá etapa je vyčíslena na 972 tisíc Kč. V dalších dvou letech postupně dojde k výměně oken v prostorách chodeb a toalet.

Nemalé investice míří do ZŠ Žižkova, kde během letního období dochází k opravě betonových zídek u sportovního hřiště. Nové modřínové obklady by měly prodloužit životnost zídek o několik let. Oprava podezdívky oplocení si vyžádá 695 tisíc Kč. V ZŠ Žižkova budou v září na školáky čekat také nové venkovní dveře v pavilonu u tělocvičny. Plastové rámy dveří budou vyměněny za hliníkové, které jsou pro velkou plochu prosklených dveří vhodnější. Výměnu v ceně 375 tis. Kč provádí firma OK PLAST, spol. s r. o. Renovace v této škole ještě doplní nové schody na terasu, která byla opravena již dříve.

Renovace zahrady MŠ Zelenka Turnov<br />Autor: Archiv města Turnov Novinky čekají také na další mateřské školy v Turnově. V MŠ Mašov se renovuje podlaha v přízemí, a to v chodbě, šatně i jídelně. Stávající lino nahradí dlažba, cena činí 282 tisíc Kč. Přibude k ní ještě oprava soklu od branky do zahrady po vchod do budovy za 60 tisíc Kč. Podlahy se renovují také v MŠ 28. října, a to v jedné herně a v ředitelně.

Práce na úpravách škol s koncem prázdnin tak úplně neutichnou. Na podzim letošního roku jsou totiž plánovány práce na zahradě ZŠ Mašov, kde bude realizován projekt zahradnických a sadovnických úprav z Ateliéru krajinářské architektury TILMUN. Tomu by měla přecházet také oprava oplocení stávající zahrady.

V přípravné fázi se nachází II. etapa modernizace turnovských základních škol, žádost o dotaci bude podána do IROP 2021-2027. Záměrem II. etapy je modernizace 11 učeben, včetně učeben polytechniky, fyziky, IT, robotiky nebo učeben jazyků. Realizace je plánována na 2023-2024, takže i prázdniny v následujících letech by turnovským školám mohly přinést další vylepšení.

Léto 2022 přineslo stavební úpravy rovněž do samotné budovy radnice v ulici Antonína Dvořáka, kde byly firmou Světlo Turnov vyměněny 2 plynové kotle. Návštěvníky radnice vítá nový portál, který by měl být dokončen se začátkem září, vstupní prostor radnice pak doplní ještě elektronická úřední deska.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT