Rušné prázdniny na turnovských školách

10.08.2022 07:08:36 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rušné prázdniny na turnovských školách

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny, školáci si tedy stále mohou užívat volna. Na turnovských školách ovšem úplný klid rozhodně nepanuje. Na městských budovách se čile pracuje, ať už se jedná o novou střechu nebo výměnu oken.

Se začátkem prázdnin pravidelně dochází ke změně osazenstva ve školách. Školáky na nějaký čas vystřídají pracovníci stavebních firem. Letošní rok není výjimkou a novinek se dočká řada městských budov, a to nejen školních. Mezi hlavní investiční akce patří oprava střechy na budově Gymnázia Turnov nebo obnova zahrady v MŠ Zelenka (Zborovská).

Oprava střechy gymnázia je rozdělena do několika etap, v letošním roce je realizována tzv. část B. Dojde k výměně střešní krytiny, novou hydroizolaci si vyžádal stav krovů. Rada města aktuálně schválila novou cenu díla ve výši 5,391 milionu Kč s DPH. Stavbu provádí STAV-AGENCY, s. r. o., vše by mělo být dokončeno s koncem září.

Výměna oken ZUŠ Turnov Zbrusu nové zahrady si v novém školním roce užijí děti z MŠ Zborovská. Opravy se dočkají chodníky, pískoviště, zahradní domky nebo herní prvky, na jejichž realizaci se podařilo získat dotaci z Programu rozvoje venkova ve výši téměř 300 tisíc Kč. Celkový náklad na renovaci zahrady MŠ Zborovská činí 2,281 mil. Kč a úpravy provádí firma TEWIKO systems, s. r. o. Drobnější stavební práce probíhají také ve vnitřních prostorách školky, opraven bude svod dešťové vody nebo stěny sociálního zařízení.

Další etapa výměny oken probíhá na ZUŠ Turnov, v tomto roce se jedná o okna v 1. patře. Celkem bude vyměněno 22 oken, 2 z nich budou instalována nově. Všechny rámy oken v ZUŠ tak postupně získají barvu slonové kosti tak, jak je tomu u historické budovy ZŠ Skálova. Zakázku realizuje firma ALBO okna - dveře, s. r. o. Druhá etapa je vyčíslena na 972 tisíc Kč. V dalších dvou letech postupně dojde k výměně oken v prostorách chodeb a toalet.

Nemalé investice míří do ZŠ Žižkova, kde během letního období dochází k opravě betonových zídek u sportovního hřiště. Nové modřínové obklady by měly prodloužit životnost zídek o několik let. Oprava podezdívky oplocení si vyžádá 695 tisíc Kč. V ZŠ Žižkova budou v září na školáky čekat také nové venkovní dveře v pavilonu u tělocvičny. Plastové rámy dveří budou vyměněny za hliníkové, které jsou pro velkou plochu prosklených dveří vhodnější. Výměnu v ceně 375 tis. Kč provádí firma OK PLAST, spol. s r. o. Renovace v této škole ještě doplní nové schody na terasu, která byla opravena již dříve.

Renovace zahrady MŠ Zelenka Turnov<br />Autor: Archiv města Turnov Novinky čekají také na další mateřské školy v Turnově. V MŠ Mašov se renovuje podlaha v přízemí, a to v chodbě, šatně i jídelně. Stávající lino nahradí dlažba, cena činí 282 tisíc Kč. Přibude k ní ještě oprava soklu od branky do zahrady po vchod do budovy za 60 tisíc Kč. Podlahy se renovují také v MŠ 28. října, a to v jedné herně a v ředitelně.

Práce na úpravách škol s koncem prázdnin tak úplně neutichnou. Na podzim letošního roku jsou totiž plánovány práce na zahradě ZŠ Mašov, kde bude realizován projekt zahradnických a sadovnických úprav z Ateliéru krajinářské architektury TILMUN. Tomu by měla přecházet také oprava oplocení stávající zahrady.

V přípravné fázi se nachází II. etapa modernizace turnovských základních škol, žádost o dotaci bude podána do IROP 2021-2027. Záměrem II. etapy je modernizace 11 učeben, včetně učeben polytechniky, fyziky, IT, robotiky nebo učeben jazyků. Realizace je plánována na 2023-2024, takže i prázdniny v následujících letech by turnovským školám mohly přinést další vylepšení.

Léto 2022 přineslo stavební úpravy rovněž do samotné budovy radnice v ulici Antonína Dvořáka, kde byly firmou Světlo Turnov vyměněny 2 plynové kotle. Návštěvníky radnice vítá nový portál, který by měl být dokončen se začátkem září, vstupní prostor radnice pak doplní ještě elektronická úřední deska.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

19.06.: Víc než sto bruslařů zápolilo v areálu turnovské Maškovy zahrady
19.06.: Složky IZS se veřejnosti představí na semilském Ostrově
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT