Rychlost, adrenalin a mlha. Jaký byl Red Bull Homerun na Ještědu?

28.12.2021 22:57:59 | Autor: Jana Kalinová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Rychlost, adrenalin a mlha. Jaký byl Red Bull Homerun na Ještědu?

První z pěti zastávek série závodu Red Bull Homerun je za námi, skoro dvě stovky jezdců se střemhlav vrhly ze sjezdovky Skalka v ještědském skiareálu. Mezi nimi byli i skateboardista Maxim Habanec nebo pilot Martin Šonka.

Red Bull Homerun je unikátní závod, ve kterém jde o jednoduchou věc: být co nejrychleji v cíli. To ale není to, co ho dělá jedinečným. Celý závod je založený na tom, že jde o poslední jízdu na sjezdovce, k vlastnímu vybavení si musíte doběhnout a ještě společně startují jak snowboardisti, tak lyžaři. Ještědský skiareál na první zastávku připravil podmínky doslova testovací: výběh k vybavení zčásti do kopce a 1,5 kilometru dlouhou sjezdovku, která nešetřila muldami, boulemi a ledovými pasážemi.

Nečekaní předjezdci

Tohle málokdo čekal - první v cíli nebyl nikdo na skluznicích, ale biker. Jak je to možné? Vysvětlení je nasnadě, Ještěd nemají z domova daleko bikeři Michal Maroši a Tomáš Slavík, a tak si řekli, že závod pojmou po svém a postarali se o pořádnou show.

„Zimní sezona je dlouhá, a tak si ji musíme užívat po svém," smál se Tomáš Slavík. Sjezdovku tak sjeli na kolech, stejně jako na legendárním závodě Chinese Downhill. Tihle dva speciální předjezdci značili jediné, že co nevidět se se sjezdovkou poměří všichni. Snowboarďáci, lyžaři, jednorožci, medvídci nebo dinosauři.

Red Bull Homerun na Ještědu<br />Autor: Lukáš WagneterPořádné horské podmínky

Vršek sjezdovky Skalka přivítal závodníky pořádnými horskými podmínkami, tak jak to Ještěd umí. Mrazivo a mlha vytvořilo to správné drama pro start. Najít správné místo, kde si odložit svoje vybavení a pak se postavit na start. Tenhle start ale nebyl úplně zadarmo. Běželo se do kopce, muselo se proběhnout bránou a sprintem až k vybavení.

Ve sprintu většinou dominují snowboarďáci, protože v botách se běží o trochu líp než v přeskáčích. První třetina trasy už to ale pěkně vytřídila. První šestice lyžařů se do toho pořádně opřela a ukázala, jak se dá prosvištět 1,5 km sjezdovky pod 3 minuty jako nic. Jejich strategie byla naprosto jasná: rovně a rychle.

Vítězný jezdec Radim Palán zapsal čas 02:29 a tratí se podle svého odhadu řítil kolem 120 km/h. Jeho slovy to byl příjemný led, který vůbec nedrncal a největší zážitek měl ze sprintu v lyžácích. Prknaři se ale rozhodně nedali zahanbit a poprali se s tratí v těsném závěsu. Vítězný prknař Marek Machula byl v cíli o 21 vteřin později než první lyžař a za ním už se to do cíle jen sypalo.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Red Bull Homerun se vrací na české sjezdovky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pitná voda je v prameni Boží voda i pod Valdštejnem

Odbor životního prostředí informuje občany, že prameny pod Valdštejnem a Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramenů ze dne 17. ledna 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění.

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemědělci i v Pojizeří protestovali proti změně strategického plánu
Výlet vlakem do Černous láká na Meandry Smědé i muzeum úzkokolejky
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu

Nejčtenější články

20.01.: Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
20.01.: Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
19.01.: Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT