S letošní divizí se Jabloneček rozloučil výhrou nad Benátkami

14.06.2015 15:33:58 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V posledním kole divize přivítali fotbalisté Jablonce nad Jizerou druhý tým tabulky z Benátek. Hosté, kteří chtějí postoupit výš z druhé pozice, chtěli vyhrát, aby dosáhli co nejvyššího počtu bodů. Jablonečtí se zase chtěli loučit výhrou, a to se jim nakonec podařilo.

Jablonec n. J. - Benátky n. J. 3:2 (3:2)

První čtvrthodina patřila hostům, ale nedokázali z ní nic vytěžit. V 16. minutě Borovička chyboval v rozehrávce a Rozkovec křížnou střelou otevřel skóre. Za čtyři minuty podnikl Jablonec rychlý brejk po pravé straně a Žitkovu gólovou nabídku přetavil ve druhý gól Povr. Ve 28. minutě další hrubou chybu v rozehrávce potrestal Žitka, který udělal kličku i brankáři a do opuštěné branky zasunul míč potřetí. Otřesení hosté udělali ještě do přestávky dvě změny a střídající hráči se postarali o zdramatizování zápasu. Ve 41. minutě Králíček vyrazil střelu Klaina, ale míč si našel Šimek a snížil. Ve 44. minutě Mbah skluzem na malém vápně dotlačil míč za Králíčka.

Druhý poločas měli hosté častěji míč na kopačkách a měli i šance na vyrovnání. Klain se pěkně zbavil dvou hráčů a vystřelil jen těsně vedle. Jablonec hrál na brejky, avšak brankově se již neprosadil. Benátky v závěru měly možnost na vyrovnání, ale Dosoudil z trestného kopu jen orazítkoval tyč. Pak znovu Dosoudil z deseti metrů napřáhl, ale Králíček bravurně vyrazil a následnou dorážku vytáhl na roh. Jablonečtí tak přežili největší nápor a vedení udrželi až do konce a sezonu zakončili cennou výhrou s velmi dobrým týmem Benátek.

„Vedli jsme o tři branky, škoda že jsme soupeře pustili před poločasem zpět do zápasu, pak jsme výhru ubojovali. Soupeř ukázal, že jeho pozice v tabulce není náhodná," dodal k utkání za Sokola Jablonec David Holman.

Branky: 16. Rozkovec, 20. Povr, 28. Žitka - 41. Šimek, 44. Mbah Tochukwu. Rozhodčí: Flimmel - Musil, Kovářová, ŽK: 3:1. Diváků: 150. Jablonec n. J.: Králíček - Helm, Krejčík, Halama, Dorničák - Pelta (66. Chropůvka), Povr, Rozkovec, Kozel (46. Štěpánek) - Žitka (85. Vitkovič), Kuhn.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další divizní utkání: V utkání FKP Turnov s Živanicemi rozhodlo už prvních 20 minut