S měřením rychlosti v Turnově pomáhá Scarabeus

09.05.2023 21:26:05 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

S měřením rychlosti v Turnově pomáhá Scarabeus

Za první měsíc provozu software Scarabeus pomohl se zpracováním překvapivého množství dopravních přestupků v Turnově a okolí. Vozidlo překračující rychlost nově městská policie vyfotí a snímky pak díky systému Scarabeus zpracuje odbor dopravy jednodušeji a rychleji, než to bylo dříve.

Software Scarabeus je kompatibilní s technikou městské policie, kterou je měřena rychlost na komunikacích přímo ve městě i ve smluvně ošetřených obcích. Výrazně tak pomáhá s efektivním a rychlým vyřízením přestupkového řízení.

Město Turnov platformu využívá od začátku března 2023, v první vlně pro měření rychlosti, do budoucna se počítá rovněž s využitím pro kontrolu placeného parkování.

Už během prvního měsíce provozu systém pomohl zpracovat překvapujících 631 přestupků v oblasti překročení povolené rychlosti. Celkem 532 měření zachytilo překročení rychlosti o až 20 km v hodině, 99 přestupků se týkalo překročení rychlosti o více než 30 km v hodině. Městská police zachytila i případ, kdy řidič na povolených 50 km/ h jel rychlostí 108 km/h!

Místostarosta města Jan Lochman k novému systému měření rychlosti dodal: „Měření rychlosti v automatickém režimu nám velmi jasně ukazuje, jaká je ta pravá realita dodržování předpisů při jízdě (nejen) ve městě. Zavedení tohoto systému v žádném případě není zaměřeno na vyšší příjmy za výběr pokut, ale především na zásadní zklidnění tempa dopravy v lokalitách, kde řidiči opakovaně jezdí výrazně rychleji, bez ohledu na množství rizik, která v daném místě hrozí. Ať už je to pohyb chodců, dětí a cyklistů, nebo rizika spojená s místním provozem v rezidenčních zónách. Je důležité, aby řidiči měli na paměti, že dopravní předpisy a rychlostní omezení nejsou samoúčelná, ale vycházejí z odborných doporučení a diskuzí. Věřím, že si brzo všichni zvyknou, že přestože není „v dohledu" policejní hlídka obsluhující měřící zařízení, riziko změření rychlosti jejich vozidla v automatickém režimu hrozí doslova na každém rohu. A snad je to přiměje k tomu, že budou opět jezdit více ohleduplně a bezpečně."

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT