S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě

29.11.2021 16:57:25 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj,Pojizeří

S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě

Policisté v Libereckém kraji vyjížděli od pondělní sedmé hodiny ráno k téměř dvěma desítkám dopravních nehod. Největší problémy byly hlášeny na Českolipsku, kde došlo k sedmi nehodám, šest dopravních nehod se stalo na Jablonecku, z toho jedna se zraněním. Ke čtyřem nehodám vyjížděli liberečtí dopravní policisté a ke dvěma nehodám policisté v Pojizeří.

V 8.45 došlo u Nové Vsi nad Popelkou ke střetu osobního vozidla s osobním vlakem. Osobní vlak jel ve směru od Staré Paky na Lomnici nad Popelkou. Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu bez světelné signalizace, označeným pouze dopravním značením. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Vlak byl v tu dobu bez cestujících. Dechové zkoušky u strojvedoucího i řidiče osobního vozidla byly negativní.

Sníh a zhoršená sjízdnost komunikací na Liberecku zaměstnala  během pondělního dopoledne i hasiče již ve čtyřech případech. V Albrechticích v Jizerských horách například vyprošťovali tři osoby z vozidla, které sjelo zhruba 50 metrů mimo komunikaci ze svahu. Zraněné osoby předali hasiči do péče Zdravotnické záchranné služby LK.

Bouralo se už v neděli

Od nedělní sedmé hodiny ranní do pondělního rána řešili policisté v kraji celkem 18 dopravních nehod. Nejvíce jich bylo na Liberecku, celkem 10, dále šest dopravních nehod na Jablonecku a dvě dopravní nehody na Českolipsku, z toho jedna z tragickým koncem. Nejukázněnější řidiči byli na Semilsku, kde se situace obešla bez nehod.

Krátce po páté hodině odpolední došlo v neděli k vážné dopravní nehodě na Českolipsku, na silnici I. třídy č. 13 v obci Cvikov. „Osobní vozidlo Mercedes Benz se zde střetlo v místech přechodu pro chodce s chodcem. Řidič již střetu nedokázal zabránit a chodec bohužel na následky vážných zranění na místě i přes poskytnutou okamžitou první pomoc zemřel. Policisté podrobili řidiče orientační dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. Příčinu a okolnosti této tragické události nyní budou zjišťovat českolipští policisté. Vozidlo zajistili dále pro znalecké zkoumání. Na místě nehody byl přítomen i soudní znalec z oboru doprava," sdělila koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Ve večerních hodinách, kolem deváté hodiny v neděli, řešili policisté dopravní nehodu dvou osobních vozidel na Jablonecku, v obci Bedřichov. „Během šetření této dopravní nehody narazilo jiné osobní vozidlo Ford S- Max do dvou služebních vozidel - vozidla VW Transporter - dopravních policistů a do vozidla Ford Ranger - vozidla policejního psovoda. Vozidlo Ford S-Max mělo původně namířeno prudkým stoupáním na chatu Královka, avšak pod Lesní chatou muselo zastavit, neboť nemohlo na zledovatělém povrchu vozovky pokračovat dále v jízdě.

Po zastavení však došlo u vozidla k proklouznutí a následnému rozjetí se zpět klesáním, kde řešili policisté jinou dopravní nehodu. Vozidlo Ford S-Max pokračovalo po střetu se služebními vozidly dále a narazilo do Škody Fabie odstavené u pravého okraje vozovky po předchozí dopravní nehodě. Ta byla nárazem natlačena na druhé odstavené vozidlo po dopravní nehodě, a to Škoda Superb. Tyto nehody se naštěstí obešly bez zranění. Všichni zúčastnění se podrobili orientačním dechovým zkouškám na alkohol, jejichž výsledky byly negativní," upřesnila Šrýtrová.

Aktuální informace ke sjízdnosti

Raspenava na Oldřichov v Hájích, silnice II/2904 - sjízdné se zvýšenou opatrností od 12.00 bude z důvodu aktuálního stavu sjízdnosti omezen provoz na silnici III. třídy č. 2904 pro vozidla s okamžitou hmotností přesahující 6 t v úseku Mníšek - Raspenava. Platnost omezení do odvolání v návaznosti na vývoj stavu sjízdnosti.

Silnice I/9 Svor - Šébr - špatně sjízdné, se zvýšenou opatrností 9.43 silnice č. 263 mezi Českou Kamenicí a Chřibskou - zde blokuje dopravu v obou směrech kamion se dřevem kvůli ledu na vozovce.

„Apelujeme na řidiče, aby s ohledem na aktuální počasí jezdili s velkou opatrností a přizpůsobili těmto podmínkám i svoji rychlost. Upozorňujeme, že v období od 1. listopadu do 31. března: pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo pokud lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N2 (motorová vozidla s maximální přípustnou s hmotností nepřevyšující 3,5 t) k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik," zopakovala pro všechny řidiče policejní mluvčí.

U motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3,5 tuny musí být použito zimních pneumatik na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly.

Řidiče dále policie upozorňuje, aby respektovali příkazové dopravní značky:

Dopravní značka C15a - Zimní výbava
Značka přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N, aby pokračoval v jízdě jen při splnění podmínek stanovených zákonem pro provoz vozidel v zimním období, a to bez ohledu na datum a aktuální nebo předpokládané povětrnostní podmínky. (Pod značkou může být umístěna dodatková tabulka s uvedením odlišné úpravy doby platnosti).

Dopravní značka C5a - Sněhové řetězy
Sněhové řetězyka přikazuje řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových (protiskluzových řetězů) na nejméně dvě hnací kola. Povinnost se nevztahuje na vozidla, která jsou vybavena pneumatikami s protiskluzovými hroty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
Uplynulá zima byla na údržbu náročná, silničáři se chystají na novou
Silnice Souš–Smědava bude uzavřena do jara příštího roku
V Košťálově havarovalo popelářské auto
Máte připravené auto na zimní období?
Spadla kabina lanovky na Ještěd, zemřel strojvedoucí
Po srážce osobního a nákladního auta ve Studenci vyprostili zraněného
Za prvních osm měsíců zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 10 lidí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozvánka na tradiční prázdninovou akci lomnického muzea
Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
Lužické hory zvou na výhledy, koupání i cyklohrátky. Nechybí ani pivo

Nejčtenější články

28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT