Sbírka potravin pro potřebné proběhne i v Turnově

18.11.2019 18:47:16 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Sbírka potravin pro potřebné proběhne i v Turnově

Sbírka potravin se koná pravidelně jednou ročně v měsíci listopadu. Letošní 7. ročník se uskuteční v sobotu 23. listopadu od 8 do 18 hodin.

Do akce se letos zapojí Lidl v Pražské ulici a Penny Market v Sobotecké ulici. V den konání sbírky mají občané Turnova a přilehlého okolí možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze.

„Během celého dne jsou na prodejnách zkušení dobrovolníci, kteří se účastnili loňské sbírky a jsou schopni adekvátně pomoci zájemcům s výběrem potravin případně poskytnout doplňující informace dle zájmu," sdělil podrobnosti Tomáš Goroš, zástupce turnovského Českého červeného kříže.

Jak dodal, hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme.

Více informací o potravinové sbírce najdete na https://www.sbirkapotravin.cz/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sedmý ročník Sbírky potravin = více příležitostí darovat potřebným

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad

Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku

Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!

I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilském muzeu zahájí výstavu Radosti života
Krajští radní podpořili bezpečnost středních škol třemi miliony korun
Aplikace Záchranka bude v Libereckém kraji s rozšířenými funkcemi
Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
Do turnovských škol se vrátilo školní fórum

Nejčtenější články

05.05.: Obrazem: 7. ročník Maloskalského půlmaratónu
05.05.: Aplikace Záchranka bude v Libereckém kraji s rozšířenými funkcemi
05.05.: Do turnovských škol se vrátilo školní fórum

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT