SDH Semily 1 oslaví 150. výročí sjezdem parniček

10.08.2021 18:45:22 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

SDH Semily 1 oslaví 150. výročí sjezdem parniček

Již potřetí se do Semil sjedou historické parní stříkačky z celé České republiky. Poprvé se tak stalo v roce 2008, další setkání se uskutečnilo o pět let později. Tentokrát se Celorepublikový sraz parních stříkaček uskuteční ve dnech 13. - 15. srpna v rámci oslav 150. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Semily 1.

„Náš sbor je prvním sborem dobrovolných hasičů založeným v okrese Semily, a to jako součást sokolské jednoty, Tělocvično - hasičská jednota Sokol v Semilech. Historii sboru si návštěvníci Semil mohou připomenout na výstavě s názvem Ve službě bližním - 150 let SDH Semily 1, která bude zahájena v sobotu 14. srpna v Muzeu a Pojizerské galerii Semily," sdělil starosta SDH Semily 1 Marek Vrtilka.

Akce pořádaná Sborem dobrovolných hasičů Semily 1 bude unikátní událostí, při které se setkají parní stříkačky z různých koutů České republiky. „Jedinečnost akce spočívá v tom, že parní stříkačky, které se v Semilech v rámci oslav představí, byly vyrobeny v letech 1881-1912 a málokdy se v takovém počtu na jednom místě setkávají," dodal Marek Vrtilka.

Celou akci odstartuje letní kino již v pátek 13. srpna ve 21.30, ve kterém se diváci mohou těšit na snímek Hoří, má panenko. Sobotní celodenní program připravil SH ČMS-SDH Semily 1. Kromě prohlídky historických parních stříkaček bude k vidění i dálková přeprava vody. Kulturní program plný hudby proběhne na semilském Ostrově pod taktovkou KC Golf Semily.

Celorepublikový sraz stříkaček

program na Ostrově - sobota 14. 8. 2021

■ 11:00 hodin - uvítání a vystoupení country kapely KTP z Mladé Boleslavi
■ 13:00 hodin - Pohádkový příběh o těstu, chlebu, zadělávání a pečení: OTĚSTÁNEK Studia Damúza ožije v kuchyni a kyne rychleji, než byste čekali...
■ 14:00 hodin - BABYLON BAND desetičlenná kapela z Prahy, která naláká na originální a svižné dětské písničky
■ 15:00 hodin - Program okolo parních stříkaček a dálkové přepravy vody
■ 18:00 hodin - THE PEANUTS - kapela ze Semilska složená z mladých a nadějných muzikantů interpretujících především blues rock
■ 20:00 hodin - MAGNUM JAZZ BIGBAND - pražská kapela složená z mladých hráčů s týmovým duchem a nadšením pro hru. V repertoáru kapely není pouze jazz a swing, ale hlavně latina, funk, rock, dokonce i hip-hop.
■ 22:00 hodin - SUPERHERO KILLERS - jedenáctičlenný band se silnou dechovou základnou s nadupaným, neotřelým aranžmá plným funky, pop a soul rytmů.

Článek z proběhlé akce:

Obrazem: Sjezd parních stříkaček v Semilech 2021

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: 150 let SDH Semily I oslavuje i výstava Ve službě bližním
SDH Semily I. zvítězil na srazu parních stříkaček v Opočně
SDH Semily I. slavil 145 let
Hasičská parní stříkačka z SDH Semily I. slaví 110 let
FOTO: Historické parní stříkačky lákaly v Semilech děti i dospělé
SDH Semily I. letos slaví 140 let od založení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT