SDH Semily I se zúčastnil osmého srazu parních stříkaček v Bořitově

24.08.2021 18:08:17 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

SDH Semily I se zúčastnil osmého srazu parních stříkaček v Bořitově

V sobotu 21. srpna se v ranních hodinách v jihomoravském Bořitově setkalo deset historických parních stříkaček. Odložená oslava z loňského roku, kdy místní sbor oslavil 135 let od založení, se musela přeložit na letošní rok. Proto snad u některých návštěvníků došlo k pozastavení se nad tím, že poslední sraz se konal před týdnem v Semilech s pořadovým číslem 9. Ale prostě to tak je.

Historické parní stříkačky, oproti semilskému srazu, soutěžily v již klasických disciplínách a ani jedno družstvo se nechtělo nechat zahanbit. Ale jak to tak bývá, někdo musí vyhrát a někdo zůstává na posledním místě. Ale parničkáři to pořadí až tak neberou, jde o setkání těch, kteří tuto techniku milují a věnují ji co nejvíce času a lásky. Vítězi jsou nakonec stejně všichni, i když si na rok putovní pohár odváží jen jeden. A proto snad je setkání setkáním přátel a kamarádů z celé naší rodné vlasti. Nezáleží odkud kdo je. Prostě jedna velká rodina.

Ale jen pro informaci. Z letošního srazu si prvenství, a tím i putovní pohár, na rok domu odvezl sbor ze Svojanova, kterému tímto i gratulujeme. Semilský pak bramborovou.

Tak přátelé zase za rok. Tentokrát zase v Libereckém kraji v Roztokách u Jilemnice.

Ladislav Bruckner - místostarosta SDH Semily I.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: 150 let SDH Semily I oslavuje i výstava Ve službě bližním
Obrazem: Sjezd parních stříkaček v Semilech 2021
SDH Semily 1 oslaví 150. výročí sjezdem parniček
SDH Semily I. zvítězil na srazu parních stříkaček v Opočně
SDH Semily I. slavil 145 let
Hasičská parní stříkačka z SDH Semily I. slaví 110 let
FOTO: Historické parní stříkačky lákaly v Semilech děti i dospělé
SDH Semily I. letos slaví 140 let od založení

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj

Nejčtenější články

30.01.: Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
31.01.: Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT