SDH Semily pořádal již čtvrtý hasičský tábor
12.07.2012 07:32:00 | Autor: Ladislav Bruckner | Rubrika: NÁZORY | Obce: Semily
Již po čtvrté v řadě pořádal Sbor dobrovolných hasičů Semily I. dětský hasičský tábor. V letošním roce se konal v krásném a malebném prostředí Nebákova v Českém ráji a to od 30. června do 7. července 2012.
Novinkou tábora bylo i celé pojetí, které bylo vyloženě soustředěno jen na požární sport a veškerou hasičskou tématiku, jakou jsou například jednotlivé štafety, všeobecné znalosti orientace v terénu, zdravotní výchova, nauka o vázání uzlů a další znalosti, které v požárních soutěžích je nutné znát a tím i trénovat a nadále se v nich zdokonalovat.
Zkvalitnění výcviku bylo i ve vybavenosti. Sbor nemalými prostředky a vlastním úsilím vybudoval kompletní překážkové zázemí, které je vyrobeno tak, aby se dalo jednoduše převážet - rozebíratelné. Pochopitelně se v letošním roce nezapomnělo i na to asi nejdůležitější. V červnu 2012 sbor zakoupil ze svých prostředků repasovaný závodní speciál stříkačky, který zvýšil výkonnost v požárním útoku a pozvedl výsledky mládeže sboru opět nahoru, které jsou myslím výborné, obzvláště u mladšího družstva. Vždyť za krátký tříletý časový úsek je ve sboru přihlášených a aktivních takřka 30 dětí ve věku od 6 do 14 let, což je pro budoucnost sboru velice pozitivní budoucnost.
I po letošním táboře se naše dětská družstva rozrostla o další uchazeče a mladé členy (jak v kategorii mladších, tak i starších) a to je i jedním z důvodů, proč tyto tábory pořádáme. Je dobře, že hasičské dobrovolné řemeslo opět nachází své zájemce mezi mládeží.
Závěrem bych chtěl poděkoval celému personálu nebákovského areálu včele s manželi Doležalovými a kolegům hasičům z nedaleké obce Roveň, kteří nám zapůjčili na celý týden svou tréninkovou plochu na nácvik štafet. To byl asi jediný problém, který před a v průběhu vlastního tábora nastal. Přímo na Nebákově se nám totiž nepodařilo dohodnout pronájem potřebné plochy a tak se muselo na výcvik štafet dojíždět. Bohužel některé osobní problémy převyšují i dětskou radost a smích, což je myslím smutné. A také bych chtěl touto cestou poděkovat za sebe, sbor a hlavně za děti našim odvěkým a stálým sponzorům tábora za jejich finanční i materiální dary a podporu, kteří opět na nás nezapomněli a moc moc moc děkujeme.
Související články o SDH Semily I:
Semilská parnička vyrazila i s hasiči do Vysokého Mýta
Semilským parkem zněl dětský smích
Družstvo mladších hasičů SDH Semily I skončilo čtvrté v soutěži Plamen
Na Semilsku roste nová silná hasičská generace
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Nejnovější články
Vánoční řemeslnické trhy v Turnově letos 12. a 13. prosince
V Turnově se na celý týden uzavře průchod U Svěrácké brány
Betlémy přináší do semilského muzea Kouzlo Vánoc
Velký příběh Malého prince připomíná hodnoty, na které zapomínáme
Připomínáme si Mezinárodní den hor
Nejčtenější články
09.12.: Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka navštíví Liberecký kraj
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
10.12.: Liberecký kraj jmenoval nové ředitele škol a školských zařízení
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.