Sdružení Český ráj bilancuje 30. rok své činnosti
30.12.2022 11:20:22 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj
Sdružení Český ráj jako oficiální organizace destinačního managementu již 30 let vytváří turistickou nabídku pro návštěvníky regionu známého doma i v zahraničí.
„Na sklonku roku přicházíme jako vždy s bilancováním a hodnocením uskutečněných aktivit a činností a plánováním těch budoucích. Letošní rok byl pro nás jubilejní, snažili jsem se svojí činností přispět k rozvoji a propagaci míst od Mladé Boleslavi přes Mnichovo Hradiště po Turnov a Malou Skálu, Jičín a Novou Paku. Sdružení Český ráj má v současnosti 64 členů mezi nimiž jsou města a obce a podnikatelské subjekty, zabývající se turistickým ruchem," shrnula Jitka Kořínková, ředitelka organizace.
Nejzajímavější aktivity Sdružení Český ráj 2022:
* Každý rok vydáváme nové či aktualizované (tištěné i elektronické) tiskoviny, které jsou v informačních centrech k dispozici zdarma. Letos to byly tipy na pěší, cyklo, pohádkové a bezbariérové výlety, Turistické noviny Českého ráje, aktualizovaný dotisk brožury Po stopách Albrechta z Valdštejna a nejnovější tiskovina Rozhledny a vyhlídky Českého ráje.
* Ve spolupráci s našimi partnery, ale hlavně s našimi návštěvníky, se snažíme „Chránit náš ráj", aby zůstal pro nás všechny co nejdéle takový, jak ho známe. Jako první v České republice jsme se ve spolupráci se SEV Český ráj dotkli ožehavého tématu „odskakování si" v přírodě a máme na to velmi dobrou zpětnou vazbu, protože si nejen my uvědomujeme důležitost osvěty v tomto směru!
* V rámci našeho 30letého výročí jsme zájemce pozvali zdarma na čtyři skvělé cestovatelské přednášky s fotografkou Pavlou Bičíkovou na téma Český ráj známý neznámý.
* Zmonitorovali jsme téměř 1 400 informačních tabulí na území Českého ráje a budeme provádět jejich obnovu v jednotném grafickém stylu.
* Každý rok sledujeme návštěvnost a dotazujeme se turistů i místních, abychom zjistili, co je zajímá a čím naši nabídku doplnit.
* Spravujeme několik webových prezentací, tu hlavní na doméně www.cesky-raj.info. Letos jsme připravili novou verzi webu www.regionalniprodukt.cz, kde představujeme tradiční regionální řemeslníky, zemědělce i výrobce potravin.
* Vytvořili jsme několik nových videopozvánek do českorajských měst a image video Po stopách Albrechta z Valdštejna.
* Průběžně doplňujeme naši fotobanku.
* Najdete nás na sociálních sítích fg: @ceskyraj.destinace, ig: www.instagram.com/ceskyrajcz/.
* Účastnili jsme se také řady propagačních a prezentačních akcí, spolupracovali s novináři a influencery. Proběhlo několik důležitých setkání s informačními centry a zástupci podnikatelů.
„Vše se v našem podání nese v zájmu trvalé udržitelnosti rozvoje regionu, a i když se to ne vždy daří, chceme v tomto trendu i nadále pokračovat. Děkujeme všem partnerům, kteří nás v tom podporují a těšíme se na společné aktivity v roce 2023," dodala Jitka Kořínková.
Související články
Rozhlédněte se z rozhleden a vyhlídek Českého ráje
Jaká byla návštěvnost infocenter Českého ráje v sezoně 2022
Nová kniha o Českém ráji a quest z Turnova
Ocenění v anketě pro turnovské infocentrum
Po stopách Albrechta z Valdštejna můžete putovat celý rok
Tipy na výlety Českým rájem v novém
Český ráj prezentovali na veletrhu ve Wroclawi
Jaká byla návštěvnost památek a infocenter 2021 v Českém ráji?
Sdružení Český ráj slaví třicetiny. Pomáhá turistům i místním
Jaká byla návštěvnost informačních center v Českém ráji?
Globální geopark Český ráj hodnotily komisařky pro podmínky UNESCO
Turnovské infocentrum je opět nejlepší v kraji!
Liberecký kraj zabodoval v soutěži o nejlepší propagační materiály
Dvě ceny pro Turnov z Turistpropag 2021
Během červencových svátků v Českém ráji sčítali návštěvníky
Den v Českém ráji? S pohádkami, historií a přírodou
Sdružení Český ráj představuje Albrechta z Valdštejna
Překvapení pod papírem. Návštěvu Českého ráje kazí výkaly po lesích
Akce Český ráj dětem je už podruhé kvůli koronaviru zrušena
Natáčí videospot pro Globální geopark UNESCO Český ráj
Dochází k rozšíření území Geoparku UNESCO Český ráj
Turnovské turistické informační centrum má dočasně novou adresu
Ocenění pro Turistické noviny Turnovska
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
S podporou kraje bude i letos probíhat vyšetření včelích nákaz
Liberecký kraj i letos pokračuje v podpoře monitoringu výskytu závažných onemocnění včel - moru a hniloby včelího plodu. Včasná lokalizace a likvidace ohniska totiž zamezuje šíření těchto velmi nebezpečných nákaz. Krajští radní proto na svém jednání schválili dotaci ve výši 450 tisíc korun pro Český svaz včelařů, okresní organizaci Liberec, která zastupuje včelaře z celého Libereckého kraje. Její členové vyšetření včelstev na území Libereckého kraje opět zajistí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou.
Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad
Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Policisté v kraji prováděli kontrolu nákladních vozidel
Patroni turnovských studánek v akci
FOTO: Hořelo v objektu bývalé pily v Krásné
Chystají 9. ročník inline závodu O pohár starosty města Turnova
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Regionální potravina 2026
Nejčtenější články
12.05.: Liberecký kraj rozdělí půl milionu na bezpečnější trailové tratě
12.05.: Téměř 31 milionů korun obdrží obce z Programu obnovy venkova
13.05.: Nezaměstnanost v Libereckém kraji činila v dubnu 5,7 procenta
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.