Sedmihorky i turnovská rezerva podlehly svým soupeřům shodně 1:2

10.10.2011 20:44:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V devátém kole krajského přeboru hráli Sedmihorští v sobotu proti předposlednímu VTJ Rapid a fotbalisté FKP Turnov v neděli proti druhým Doksům. Oba týmy měly na domácím hřišti převahu, přesto si tři body po stejném výsledku 1:2 odvezli efektivnější hosté.

Sobotní utkání Semil v Desné, Jablonečku v České Lípě a Košťálova s Hrádkem najdete v samostatném článku.

Sedmihorky - VTJ Rapid 1:2 (0:1)

Soupeř od počátku utkání působil aktivněji než domácí a přiklonilo se k němu i štěstí, když z první střely na branku vsítil ve 14. minutě gól. I další minuty zápasu patřili hostům a Koubus se v bráně nenudil. Postupně se začali dostávat do tempa i domácí a od 30. minuty měli dokonce navrch. Kýženého gólu se ale nedočkali. Největší šanci spálil Poul a Špína, kteří shodně nastřelili ve výhodné pozici pouze hradbu těl hostujících obránců.

Druhá půle byla z domácí strany o poznání aktivnější. V 55. minutě se po akci Špíny dostal do slibné příležitosti opět Poul, ale jeho střelu zblokoval obránce. O pět minut později zahrozili i hosté, ale střelu z 15 metrů Koubus chytil. V 62. minutě se Sedmihorky dočkaly vyrovnání. Pařízek byl ve vápně faulován a penaltu bezpečně proměnil Pavlíček. Poté následovalo několik pohledných a nebezpečných akcí. Nejprve Krejčíkův centr na Poula, který z voleje prudkou ránu těsně minul. Poté si na podobný centr naběhl Pařízek, ale opět nepřesně zakončil. A do třetice šance Poula, který šel sám na branku ale nastřelil pouze gólmana. A znovu platilo otřepané heslo nedáš-dostaneš, hosté využili zaváhání obrany a v 86. minutě prudkou střelou prostřelil Koubuse Bláha. Do konce zápasu se už domácím nepodařilo vyrovnat, naopak je v poslední minutě musel zachránit včasným zákrokem Koubus.

„I přes tuto šanci hostů jsme si za výkon a spoustu příležitostí ve druhé polovině alespoň bod zasloužili, ale všechny si bohužel odvezli hosté. Nezbývá nám tak nic jiného než si v příštím kole nějaké body přivést z hřiště Jablonce nad Jizerou," uvedl vedoucí družstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branka: 62. Pavlíček - 14. Řeháček, 86. Bláha z penalty. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Švarc, Kratochvíl - Staněk (46. Krejčík), Pavlíček, Bangha (24. Rada) - Poul (86. Pařík), Pařízek.

FKP Turnov B - Doksy 1:2 (0:1)

Domácí se mohli dostat do vedení už v 1. minutě, míč se dostal k Horákovi metr před brankou, ale ten zakončil nedůsledně a domácí stačili míč vykopnout. Domácí měli i další šance, ale žádnou neproměnili, takže se těsně před poločasem opřel z 35 metrů do míče Vaňátko a hosté najednou vedli.

I ve druhé půli si domácí fotbalisté vytvářeli šance a v 64. dokázal vyrovnat D. Škréta. Místo uklidnění hry, ale přišlo vyloučení Čermáka po druhé žluté kartě. Druhý tým tabulky pak znovu trestal, po hrubé chybě domácí obrany se trefil Kouba. Domácí už poté s výsledkem nedokázali nic udělat.

„Hosté nám dali lekci z produktivity, přes naši převahu prostě získali tři body," řekl po zápase trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

Branka: 61. D. Škréta - 43. Vaňátko, 85. Kouba. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 6:1, ČK: 1:0 (85. Čermák). Diváků: 100. FKP Turnov B: Semenský - Šteffan, Horák, Čermák, Nahodil - Smolný, Klíma (85. Žabokrtský), Zdražil, Jaček - Vavřich (46. Matoušek), D. Škréta (75. Vít).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek devátého podzimního kola sezony 2011/ 2012