Sedmihorky zdolaly Studenec, nečekané body veze Lomnice ze Skalice

19.09.2022 22:08:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Sedmé kolo krajského přeboru přineslo tři body pro Sedmihorky, které zdolaly v derby 4:1 Studenec. Šťastnou výhru si přivezla i Lomnice ze Skalice u České Lípy, kde v oslabené sestavě vstřelila rozhodující branku v 81. minutě. Blízko výhře mělo i Rovensko, ale nakonec z toho nebylo nic, kvůli kolapsu v závěrečných minutách.

Sedmihorky - Studenec 4:1 (3:0)

Už v 1. minutě se dostal do šance Matěj Randák, ale netrefil balon, jak chtěl. Ve 14. mintě už otevřel skóre sedmihorský Vaníček. Hosté poté měli dobrou šanci, která tečí gólmana lamače skončila na tyči. Ve 31. minutě ale zvýšil na 2:0 Matěj Randák.V závěru první půle se důrazem prosadil domácí Žabokrtský, když prostřelil skrumáž těl a zvýšil už na 3:0.

Na začátku druhé půle se opět trefil Randák a zvýšil už na 4:0. Poté tempo zápasu opadlo a hosté snížili po centru hlavičkou Čecha na konečných 4:1.

„Zasloužená výhra pro nás, hosté byli běhaví a vítězství nám zadarmo nedali, ale nám sedařilo trestat jejich chyby vzadu," dodal k utkání za Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Branky: 14. Vaníček, 31. a 55. Matěj Randák, 45. Žabokrtský - 62. Čech. Rozhodčí: Paulus - Kadlec, Preissler, ŽK: 2.1. Diváků: 60. Sedmihorky: Lamač - Urbánek, Vaníček, Körber, Parsi (60. Najman) - Falkenberg, Štěpnička (58. Bejda), Marek Randák, Ložek (84. Macháček), Matěj Randák (84. Hranec) - Žabokrtský (58. Flesner). Studenec: Drbohlav - Šoufek,  Efenberk, Trejbal, Čech, Exner, Šír (81. Polák), Povr (56. Šimáček), D. Jandura, Jon, Jezdinský.

Stráž p. R. - Rovensko 3:2 (1:0)

Hrál se vyrovnaný zápas, ale hosté při standardce neuhlídali dvoumetrového Rolla, který otevřel ve 22. minutě skóre pro domácí. Ve druhém poločase byli hosté chvílemi lepší, ale nedostávali se do finále šancí. Až v 61. minutě po centru Pergera přesně zakončil Šimek - 1:1. V 83. minutě dokonce po dvou letech (a navíc proti stejnému soupeři) skóroval hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl, když si domácí gólman s obráncem dávali přednost.

Hosté vedli 1:2, ovšem náladu jim zkazil zmar v posledních minutách! Strážský Roll sklepával daleké nákopy a Mitáč dvakrát šance proměnil, takže domácí otočili dvěma góly na 3:2. V poslední minutě ještě z penalty Roll trefil břevno a v protišanci Vítek trefil šibenici pouze z vnější strany...

Branky: 22. Roll, 86. a 88. Mitáč - 61. Šimek, 83. J. Mencl. Rozhodčí: Klement - Pánek, A. Brož, ŽK: 4:3. Diváků: 100. Rovensko: Hyka - Soukeník, Bangha, Kočí, Vítek - Liška (77. Mencl), Mazánek, Dlouhý (5. Krejčík), Pařízek, Perger - Šimek.

Skalice - Lomnice n. P. 2:3 (1:2)

Hostům se ještě před nedělním zápasem několik hráčů omluvilo, takže kromě hráčů širšího kádru musel vypomoci ještě útočník Vyčítal z Přepeř, stejně ale cestovali jen s jedním hráčem na střídání. Nakonec z toho ale byly nečekané tři body!

V 10. minutě hosty podržel Přibyl, když následná dorážka šla vedle. Za dvě minuty Rejman našel Vyčítala, ten ale šanci neproměnil. V 15. minutě poslal domácí do vedení Pečenka. Ve 21. minutě Drahoňovský nahrál Vyčítalovi, ale jeho střelu vyrazil domácí gólman Vosecký. Ve 24. minutě byl Drahoňovský sražen v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Gaubman. Vzápětí malou domů vystihl Drahoňovský a obstřelil gólmana - 1:2!

V 52. minutě domácí po rychlé akci srovnali Pečenkou na 2:2. Poté domácí hráč ve velké šanci nastřelil před brankou Vohnouta. Domácí kapitán Hauer obdržel v 63. minutě druhou žlutou kartu a šel do šaten, ale poté se hostům paradoxně v přesilovce spíš přestalo dařit. V 75. minutě kryl domácí šanci opět brankář Přibyl. V 81. minutě vypíchl balon Vohnout, posunul Vyčítalovi, které rozhodl o třech bodech pro hosty!

„Ti body jsou parádní, když nás bylo, jak do mariáše. Hřiště bylo na hranici regulérnosti, ale samozřejmě jsme chtěli hrát, když jsme jeli takovou dálku. Měli jsme ve hře i slabší chvilky, ale nakonec jsme samozřejmě hodně spokojení," měl radost trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 15. a 53. Pečenka - 43. Gaubman z pen., 45. Drahoňovský, 81. Vyčítal. Rozhodčí: Hanousek - Barcuch, Klement, ŽK: 3:1, ČK: 1:0 (63. Hauer). Diváků: 100. Lomnice: Přibyl - Vohnout, Gaubman, Dlouhý, Morávek - Rejman, Janata, V. Horáček, Majer - Vyčítal, Drahoňovský (90. Martinec).