Sedmihorky zvládly Bor, Turnov B i Jablonec doplatily na impotenci v útoku

10.06.2012 17:06:07 | Autor: Petr Ježek, FK Sedmihorky, Sokol Jablonec n. J. | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V sobotních zápasech krajského přeboru si připsali výhru fotbalisté Sedmihorek, kteří přehráli již jistého účastníka divize Nový Bor. Naopak fotbalisté turnovské rezervy ztratili dobře rozehrané utkání s Železným Brodem, body nezískal ani Jabloneček ve Višňové.

Podrobnosti k derby Košťálov - Semily 0:1 čtěte v samostatném článku.

FKP Turnov B - Železný Brod 1:2 (1:0)

V Pěnčíně se hrál zápas rozdílných poločasů, kdy první poločas měli domácí absolutní převahu, ve druhém hosté otočili utkání ve svůj prospěch. První šanci si vytvořil Vavřich, kdy po centru Smolného mířil nad branku. Do 20. minuty měli domácí sérii šanci, ale jak Vavřich, tak i Jaček se neprosadili. Vše na sebe vzal Škréta, který po přesném centru Smolného skóroval hlavou. Hosté si vytvořili vážnější šanci až ve 40. minutě, ale brankář Semenský byl pozorný a střelu chytil. Do poločasu mohli domácí fotbalisté skóre navýšit, ale střela Tvrdého skončila těsně vedle a Zdražil se poté neprosadil střelou ze šestnácky.

V druhém poločase Turnovští svou nepřesností dostali hosty do hry a to po rohovém kopu ve 49. minutě, kdy šťastně po skrumáži ve vápně srovnali na 1:1. Po domácí standardní situaci se míč v 65. minutě odrazil na půlce hřiště a hosté šli do přečíslení, které přerušil až faulem Šteffan. Po druhé žluté kartě pro něj následovala červená. I v deseti byla hra vyrovnaná, domácí naděje držel v bráně Semenský a na druhé straně se nemohl prosadit Vavřich. Ke konci zápasu měli hosté standardní situace a v 89. minutě se po autu míč odrazil od hlavy Škréty do vlastní sítě. Vyrovnání měl na hlavě ještě střídající Žabokrtský, ale míč těsně minul branku.

„Po předvedeném výkonu v prvním poločase mě ani v duchu nenapadlo, že by si Železný Brod odvezl tři body. Ale v druhém poločase jsme nepochopitelně přestali hrát a body jim darovali," uvedl k zápasu trenér FKP Turnov Radek Kotrman.

Branky: 20. Škréta - 49. Maryško, 89. vlastní Škréta. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (65. Šteffan). Diváků: 100. FKP Turnov: Semenský - Maňas, Šteffan, Čermák, Tvrdý - Smolný, Zdražil, Škréta, Randák - Jaček, Vavřich (84. Žabokrtský).

Sedmihorky - Nový Bor 2:0 (1:0)

V posledním domácím zápase jarní části přivítali Sedmihorští vedoucí tým soutěže a již jistého účastníka divize Nový Bor. Na hřišti ale snad jedině prvních 10 minut hosté ukazovali svoji kvalitu, poté začali být lepší domácí a nebýt zahozených šancí, mohli vést po první půlhodině 3:0. Nejprve se dostal do samostatné akce Kratochvíl, ale jeho střela z 10 metrů šla vedle. V 18. minutě po centru Banghy střílel z voleje Pavlíček, ale jen do boční sítě a o minutu později nastřelil opět Kratochvíl po centru Krejčíka asi z 15 metrů tyč. Poté ještě Kratochvíl nebezpečně hlavičkoval, ale brankář míč vyrazil na roh. Hosté zahrozili pouze jednou, ale hlavička jejich útočníka šla těsně vedle. V 43. minutě se dostal ke střele asi z 16 metrů Bangha, obránce hostů ještě tečoval a brankář byl bezmocný - 1:0.

Druhá půle již tolik šancí nepřinesla. Domácí začali hrát více ze zajištěné obrany a výsledek si spíše hlídali. V 81. minutě Sedmihorky svoje vítězství pojistily gólem střídajícího Paříka, kdy se dostal k míči ve velkém vápně a přehodil brankáře v akrobatické pozici.

Branky: 43. Bangha, 81. Pařík. Sedmihorky: Koubus - Vávra, Bakeš, Švarc - Krejčík, Pavlíček, Mencl (82. Král), Pařízek, Bangha - Kratochvíl (76. Pařík), Špína.

Višňová - Jablonec n. J. 2:0 (0:0)

Hosté byli od začátku aktivnější a nebezpečnější, ovšem znovu pohořeli na nekvalitní koncovce. Višňová se dostávala do zakončení po rozích a trestných kopech, a následných závarech v šestnáctce. Jednou zachraňoval hosty brankář Farský a podruhé Štrbák překopl branku. Paldusovu ránu jen staticky sledoval Veselý, jak prosvištěla kolem něj, ale i těsně vedle tyče. Střely Brezara, Palduse, Brože a Pastora postrádaly přesnost a razanci.

Ve 49. minutě po nakopnutém dlouhém míči upaloval Mazánek sám na Farského, kterého bez problémů přehodil a poslal domácí do vedení. I po obdržené brance byl míč častěji na jabloneckých kopačkách a blízko k vyrovnání měl Brezar, kterého uvolnil Pastor. Vyrovnání ale zabránil včasným vyběhnutím Veselý. Další Paldusova rána se mezi tyče nevešla a domácí v 82. minutě podruhé trestali. Kopecký zbytečně ztratil míč, fauloval u postraní čáry a na následný trestný kop si naběhl opět Mazánek a hlavou zvýšil na dva nula. Jablonec si v šestiminutovém nastavení za ošetřování brankáře Veselého dostal do dvou šancí. Obě měl střídající Holman mladší, v prvním případě střelu na zadní tyč se štěstím odrazil patou obránce a v druhém případě jeho levačka nezamířila přesně.

„Opět jsme prohráli, ačkoliv jsme byli aktivnější. Doplácíme na impotenci v zakončení a naopak velice snadno inkasujeme. Soupeře pustíme lehce do vedení a otočit výsledek již nedokážeme," poznamenal za Sokol Jablonec David Holman.

Branky: 49. a 82. Mazánek. Rozhodčí - Vachek, Nádeník, Kowalik, ŽK: 3:1. Diváků: 80. Jablonec n. J.: Farský - J. Brož, Nechanský, Šilhán, Pastor (58. Kopecký, 84. Holman ml.) - Braun (72. P. Vrána), Paldus, Hrbek, A. Brož - L. Brož, Brezar.