Sedmihorské léto startuje. Hudba a divadlo oživí Český ráj celé léto

04.07.2023 21:26:07 | Autor: Jitka Maděrová | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Sedmihorské léto startuje. Hudba a divadlo oživí Český ráj celé léto

Tradiční hudební a divadelní Sedmihorské léto se po roční pauze vrací do kulturního světa! Připravilo pro své diváky celkem devět akcí, které se odehrají během celých letních prázdnin. A na své si opět přijdou příznivci všech žánrů i divadla, mladší i ti s více křížky. V Českém ráji platí, že pokud nenavštívíte alespoň jednou Sedmihorské léto - jako byste nebyli! Na co se těšit?

Sedmihorské léto startuje ve čtvrtek 6. července vtipnou a velmi zábavnou talkshow Sirény na cestách, kde si Sandra Pogodová, Jitka Asterová a Linda Finková popovídají, udělají si ze sebe legraci, zazpívají a především pobaví publikum! Hned týden na to bude na podiu improvizovat Simona Babčáková se svou improvizační skupinou NO A!. Neopakovatelný zážitek, který vychází z aktuálního okamžiku, přitom využívají kostýmy a světla a tak se divák cítí jako na klasickém činoherním představení. Improvizace však bude opepřená nekorektním humorem a také náladou obecenstva.

Hned o víkendu si mohou zájemci odskočit na Jógakemp v Českém ráji, který se tradičně odehrává na nádherné zahradě Penzionu Recall, kde kromě neotřelého výhledu na hrad Trosky zažijí jógu, workshopy, přednášky a také jógové a další hosty jako Zuzana Klingrová, Bára Nepřaš (Pagáčová), Jirka Tille zabývající se flankýrovkou a propojováním hemisfér nebo autorka knih o ájurvédě a její celoživotní praktikantka Eva Georgievová. Týden nato se na stejné zahradě odehraje Spolufest Kemp plný zajímavých hudebních osobností, alternativní scény, se stánky a úžasnou atmosférou.

Program Sedmihorského léta 2023 Zpět v Sedmihorkách u Turnova, kde se Sedmihorské léto odehrává, pak zazpívají o posledním červencovém čtvrtku oblíbení 4 Tenoři ve složení Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo. Nezapomenutelný zážitek hlasů této čtveřice umocněný venkovním prostředím bude rozhodně hřebem červencových akcí.

V srpnu se pak diváci mohou těšit na dvě divadelní představení - Můžem i s mužem 2, které otevře srpnové akce. Čtveřice žen Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová a Dáša Zázvůrková, přijedou s pokračováním veleúspěšného představení a slibují pro diváky nezapomenutelnou zábavu. Druhé divadlo naopak Sedmihorské léto koncem srpna uzavře. Osm eur na hodinu je komedie o sobectví a štědrosti v hlavní roli oblíbený Martin Zounar a s ním Martin Zounar, Martin Kraus, Daniela Šinkorová nebo Zbyšek Pantůček.

V srpnu pak rozezní Ráj ještě dva koncerty. Slovenští Kollárovci, kteří potěší ucho i pobaví. Oblíbená skupina je někdy označována jako „český Čechomor". Rozhodně stojí za poslech! A stálice, která už roky své diváky baví i dojímá - Aneta Langerová, která má na Sedmihorském létě zastávku v rámci svého turné Dvě slunce ve čtvrtek 10. srpna.

Pestrá nabídka kulturních akcí v Českém ráji je letos doplněna také možností vybrat si z číslovaných a nečíslovaných vstupenek. Číslované lze zakoupit pouze přes prodejní portál evstupenka.cz nebo na předprodejních místech evstupenka. Tato místa jsou nabízena v prvních šesti řadách. Od sedmé řady jsou již vstupenky nečíslované a tradičně si diváci mohou sednout dle vlastního výběru.

K dispozici i letos dává Sedmihorské léto limitovaný počet přenosných permanentek, které znamenají zvýhodněnou cenu na všechny akci - a minimálně jednu z akcí zdarma.

Všechny koncerty i divadla se odehrají v areálu Sedmihorského léta v Sedmihorkách u Turnova. Kompletní informace k akcím i festivalu najdete na www.sedmihorskeleto.cz

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2023 PROGRAM

• 6. 7. - Sirény na cestách
• 13. 7. - Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A!
• 15.-16. 7. - Jóga kemp v Českém ráji (zahrada Penzionu Recall)
• 21.-23.7. - Spolufest kemp (zahrada Penzionu Recall)
• 27. 7. - 4 Tenoři
• 1. 8. - Můžem i s mužem 2
• 3. 8. - Kollárovci
• 10. 8. - Aneta Langerová - Dvě slunce • koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem
• 21. 8. - Osm euro na hodinu - divadelní představení

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sedmihorské léto bude v srpnu pokračovat koncertem No Name
Hudební a divadelní Sedmihorské léto 2021 přinese celkem 14 akcí
FOTO: Koncert Hradišťanu zahájil Sedmihorské léto 2020
Sedmihorské léto 2020 bude!
Sedmihorské léto v polovině: Publikum nadchl Arakain s Lucií Bílou
Desátý ročník Sedmihorského léta startuje už 30. června

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT