Sedmihorští prokázali v Jablonečku bojovnost a otočili zápas

16.10.2011 15:29:51 | Autor: Petr Ježek, Sokol Jablonec, FKS | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Karlovice - Sedmihorky

V 10. kole krajského přeboru se hrálo okresní derby mezi mužstvy Sokol Jablonec nad Jizerou a FK Sedmihorky. Hosté si chtěli napravit reputaci po nepovedeném domácím utkání a domácí také nechtěli zůstat soupeři nic dlužni.

Podorbnosti k dalším utkáním krajského přeboru Semily - Železný Brod 4:2, VTJ rapid - Košťálov 4:0 a Pěnčín - FKP Turnov B 3:2 najdete zde.

Jablonec n. J. - Sedmihorky 2:3 (1:0)

Domácí se hned v 1. minutě dostali do slibné příležitosti, ale křižná střela Palduse skončila těsně vedle. V 7. minutě se dostali do slibné akce hosté - po centru Krejčíka hlavičkoval Poul, ale jen do na připraveného domácího brankáře. Ve 14. minutě už další šance Sedmihorek volala po gólu, Pařízek ale opět gólmana Farského nepřekonal.

Další ohrožení domácí branky bylo z hlavičky Koťátka, který těsně minul levou tyč. V těchto chvílích na šance hosté jasně dominovali, ale fotbal se hraje na góly, a ten vstřelili ve 33. minutě domácí. Při průniku z pravé strany byl faulován těsně za hranicí vápna Pastor a exligový Petrouš nařízenou penaltu proměnil - 1:0.

Druhý poločas začal lépe pro domácí. Než se hosté rozkoukali, tak ve 48. minutě prohrávali již 2:0. Míč za obranu dostal Vrána a prostřelil Koubuse. V tu chvíli by na hosty nikdo nevsadil, ale ti to nevzdali a bojovali statečně dál. V 55. minutě nastoupil do zápasu po pěti měsících zkušený trenér Jaroslav Mencl a hned po pěti minutách na hřišti poslal gólovou přihrávku na naběhlého Špínu, který podél brankáře snížil na 2:1. Poté se dostali do šance domácí, ale Bakeš naštěstí v poslední chvíli zachránil před jabloneckým útočníkem.

V 75. minutě utekl po pravé straně Krejčík, nacentroval před branku, kam si naběhl Poul, který z voleje dopravil míč do sítě a vyrovnal na 2:2. O dvě minuty na to se zranil Petrouš a musel ze hry odstoupit a v tu chvíli už měli domácí tři hráče vystřídané, tak dohrávali v deseti. I přesto se jim vyrovnání pranic nelíbilo a chtěli strhnout vedení na svoji stranu. V těchto chvílích ale hosty podržel brankář Koubus, který zlikvidoval dvě nebezpečné příležitosti. Když už se zdálo, že zápas spěje k remíze, dostal se k míči na rohu velkého vápna Špína, obešel dva hráče a z 16 metrů krásnou zatočenou střelou do protilehlého rohu branky strhl vítězství na stranu Sedmihorek.

„Naprosto zbytečná ztráta všech bodů. Hráči po druhé vstřelené brance nabyli dojmu, že soupeř už vzdorovat nebude. Branky, které jsme obdrželi, jdou na vrub neplnění taktických pokynů a nulové agresivitě v soubojích. Pár jedinců se bude muset vrátit zpátky na zem," poznamenal vedoucí družstva Sokol Jablonec n. J. David Holman.

„V minulém zápase nám štěstí v závěru nepřálo a dostali jsme gól také tři minuty před koncem. Tentokrát se situace otočila a naopak jsme před koncem utkání rozhodli o zisku tří bodů my," uvedl po utkání vedoucí družstva FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Branky: 33. Petrouš z penalty, 48. Vrána - 60. a 88. Špína, 75. Poul. Rozhodčí: Ujka, Řeháček ml., Paulus. Diváků: 180. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Peterka (46. J. Vrána), Petrouš, Bohatý - Pastor (49. Braun), Zonyga, Šilhán, Paldus - L. Brož (71. J. Brož), A. Brož. Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Bakeš, Švarc - Koťátko, Pavlíček (29. Bangha) - Staněk (55. Mencl), Krejčík, Pařízek (82. Pařík), Špína - Poul.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 10. podzimního kola sezony 2011/ 2012