Semilská a jilemnická nemocnice spojily své síly a vzniká MMN a. s.

16.12.2016 12:59:12 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Semily

Semilská a jilemnická nemocnice spojily své síly a vzniká MMN a. s.

Rok naplněný přípravami fúze dvou důležitých nemocnic Horního Pojizeří završila na počátku prosince rozhodnutí zastupitelstev obou měst o spojení semilské a jilemnické nemocnice v rámci akciové společnosti MMN, a.s. k datu 1. 1. 2017.

Nemocnice Semily s kapacitou 119 lůžek a Jilemnice se svými 194 lůžky společně utvoří silnější celek. Struktura zdravotní péče zůstane ve stejném rozsahu. Sloučení nemocnic zajistí větší stabilitu pro obě zdravotnická zařízení v rámci východní části libereckého regionu, posílí vyjednávací sílu vůči pojišťovnám a dodavatelům. Pro semilskou nemocnici je nejdůležitější skutečnost, že se stane součástí tzv. páteřní sítě nemocnic, která bude dále podporována ministerstvem zdravotnictví a ministerstvem pro místní rozvoj.

„Velké poděkování patří všem zaměstnancům Nemocnice v Semilech a těm co se podíleli na přípravách transformace naší a jilemnické nemocnice. Věřím v projekt spojení našich nemocnic a považuji tento krok za strategický. Dává naší nemocnici tolik potřebnou stabilitu a výhled do budoucnosti. Prioritou je poskytování péče pro obyvatele našeho regionu a její kvalita. Zároveň děkuji pacientům naší nemocnice za důvěru a tolik potřebnou podporu. Taktéž zastupitelům obou měst, kteří spojení nemocnic podpořili. Máme za sebou velký kus práce, ale také další před sebou. Nemocnice v Semilech se díky spojení s nemocnicí jilemnickou stala součástí páteřní sítě nemocnic a naším společným záměrem je rozvoj, získání dotací a investice do obou již spojených nemocnic," uvedl starostka města Semily Lena Mlejnková.

Jak zmínila starostka města Semily Lena Mlejnková, cesta k vytvoření MMN a.s. byla velmi náročná. Více než před rokem, přesně 9. listopadu 2015, rozhodlo Zastupitelstvo města Semily o spolupráci s městem Jilemnice v oblasti poskytování zdravotní péče obyvatelům našeho regionu, které vyústilo v přijetí písemného Memoranda o spolupráci při zajištění nemocniční péče, v němž byl vyjádřen cíl spočívající ve spojení příspěvkových organizací Nemocnice s poliklinikou v Semilech a Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici do společné akciové společnosti.

„Záhy po podpisu Memoranda započaly práce spojené s procesem transformace nemocnic. Vzhledem ke složitosti transakce se již od samého počátku procesu podílela na tvorbě právního rámce transformace a koordinaci jednotlivých prací advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal s.r.o., která je součástí mezinárodní skupiny Deloitte," sdělila Lena Mlejnková.

V průběhu roku 2016 pak vedení obou měst a nemocnic spolu strávila desítky hodin na společných jednáních nad konkrétním obsahem budoucí spolupráce, nad harmonogramem samotné transformace, nad stanovami akciové společnosti a akcionářskou smlouvou, nad způsobem převedení obdržených dotací či nad budoucím provozem nemocnic v jednom subjektu. Výsledky jednání pak byly vedením města Semily a semilské nemocnice pravidelně projednávány se členy Zastupitelstva města Semily na řadě speciálních seminářů a na samotných zasedáních Zastupitelstva. Nakonec na prosincových zasedáních semilského a jilemnického zastupitelstva bylo schváleno vložení obou nemocnic, respektive obchodních závodů obou nemocnic a nemovitostí, do již založené akciové společnosti MMN, a.s., a schváleno zrušení příspěvkových organizací.

„Akcionáři MMN, a.s. jsou obě dvě města, když vzájemný podíl akcionářů na společnosti je v poměru 65 % pro Jilemnici a 35 % pro Semily. Tento poměr je dán především hodnotou nemovitých věcí a obchodních závodů vkládaných do akciové společnosti, která byla stanovena znaleckým posudkem vyhotoveným znaleckým ústavem Grant Thornton Valuations, a.s. Vzájemný poměr akcií vlastněných akcionáři se však, vzhledem ke znění stanov společnosti, neprojeví při rozhodování akcionářů ve věcech společnosti na valné hromadě, neboť pro přijetí rozhodnutí musí oba akcionáři hlasovat vždy jednomyslně," upřesnila starostka.

Akciová společnost MMN, a.s. přebírá provoz nemocnic k datu 1. ledna 2017. Společnost je řízena pětičlenným představenstvem, jehož předsedou je dosavadní ředitel jilemnické nemocnice MUDr. Jiří Kalenský, místopředsedkyní Ing. Alena Kuželová, MBA., která dosud zastávala pozici ředitelky semilské nemocnice, a dalšími členy Ing. Šárka Hrušková, paní Marie Seifertová a Ing. Ota Krejčí. Na činnost představenstva bude dohlížet sedmičlenná dozorčí rada, které předsedá Ing. Tomáš Sábl, 1. místostarosta města Semily a dosavadní předseda dozorčí rady Nemocnice s poliklinikou v Semilech. V průběhu roku 2017 pak dojde k proměně názvu společnosti na Masarykova městská nemocnice, a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semily a Jilemnice schválily Memorandum o spolupráci nemocnic
Semilská nemocnice aktuálně směřuje k partnerství s jilemnickou nemocnicí
Nepřetržitá interní ambulance zůstane v semilské nemocnici zachována
Kraj podpoří zajištění zdravotní péče ve Frýdlantě i Semilech
Semilská nemocnice jedná o spolupráci s krajskou nemocnicí Liberec
FOTO: V semilské nemocnici otevřeli zrekonstruovaný operační sál
Město, kraj a zaměstnanci jednali o směřování Nemocnice v Semilech
Semiláci se obávají o nemocnici, ale zastupitelé jim situaci moc neosvětlili
FOTO: V Jilemnici otevřeli polyfunkční dům v budově bývalé polikliniky

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT