Semilská Husova ulice bude čelit uzavírkám

24.02.2011 14:40:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilská Husova ulice bude čelit uzavírkám

Kvůli stavebním pracím na kanalizaci a vodovodu v Husově ulici v Semilech bude minimálně do 27. února omezen dopravní provoz v úseku od radnice ke křižovatce se Sokolskou ulicí. Poté ale v únoru a březnu budou probíhat další práce už s plnou uzavírkou této silnice.

Prováděcí firma S a D v.o.s. Jablonec nad Nisou zahájila 9. února v tomto místě úpravu navržené objízdné trasy a pokládku vodovodního řádu. „V dotčeném úseku je povolena částečná uzavírka komunikace. Průjezd do Koštofranské ulice a dále na Benešov u Semil bude v obou směrech usměrněn dopravním značením. Zhotovitel předpokládá ukončení této etapy prací do 27. února 2011," uvedl vedoucí odboru dopravy MěÚ Semily Jiří Eichler.

Od 28. února bude plná uzavírka před muzeem

V další etapě bude za plné uzavírky silnice realizována pokládka vodovodního řádu z Riegrova náměstí (proti VZP) do křižovatky ulic Bítouchovská a Husova (ke květince). „To vyžaduje od 28. února 2011 zprovoznit objízdnou trasu z ulice Vysocké přes Sokolskou ulici do ulice 3. května, na kterou bude převedena nákladní doprava a linková osobní doprava," upřesnil na webových stránkách města Jiří Eichler.

Ulice Koštofranská bude směrem na Benešov u Semil zjednosměrněna, opačný směr bude od Benešova veden také jednosměrně ulicí Jíloveckou. Husova ulice bude ve směru k poště a na Bítouchov přístupná pro osobní dopravu a dopravní obsluhu nákladní dopravou. „Zastávky linkových autobusů budou od 28. února přesunuty z Riegrova náměstí pro směr Vysoké nad Jizerou na Komenského náměstí. Pro směr na Benešov u Semil bude zřízena náhradní autobusová zastávka v ulici Koštofranská," dodal Eichler.

Pokračovat se bude až k radnici

Po dokončení této etapy bude stavební činnost pokračovat za plné uzavírky silnice v Husově ulici - úsek květinka - radnice. Termíny jednotlivých dopravních opatření budou stanovovány podle postupu stavebních prací a žádosti zhotovitele.

„Realizace stavby vodovodu a kanalizace v Husově ulici velmi významně zasáhne do dopravní obsluhy této části území města. Proto prosím všechny, kterých se tato omezení dotýkají o nezbytnou trpělivost, ohleduplnost a respektování dopravně inženýrských opatření," doplnil na závěr vedoucí odboru dopravy.

Více zpráv hledejte v rubrice Ekonomika

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT