Semilská Husova ulice bude čelit uzavírkám

24.02.2011 14:40:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilská Husova ulice bude čelit uzavírkám

Kvůli stavebním pracím na kanalizaci a vodovodu v Husově ulici v Semilech bude minimálně do 27. února omezen dopravní provoz v úseku od radnice ke křižovatce se Sokolskou ulicí. Poté ale v únoru a březnu budou probíhat další práce už s plnou uzavírkou této silnice.

Prováděcí firma S a D v.o.s. Jablonec nad Nisou zahájila 9. února v tomto místě úpravu navržené objízdné trasy a pokládku vodovodního řádu. „V dotčeném úseku je povolena částečná uzavírka komunikace. Průjezd do Koštofranské ulice a dále na Benešov u Semil bude v obou směrech usměrněn dopravním značením. Zhotovitel předpokládá ukončení této etapy prací do 27. února 2011," uvedl vedoucí odboru dopravy MěÚ Semily Jiří Eichler.

Od 28. února bude plná uzavírka před muzeem

V další etapě bude za plné uzavírky silnice realizována pokládka vodovodního řádu z Riegrova náměstí (proti VZP) do křižovatky ulic Bítouchovská a Husova (ke květince). „To vyžaduje od 28. února 2011 zprovoznit objízdnou trasu z ulice Vysocké přes Sokolskou ulici do ulice 3. května, na kterou bude převedena nákladní doprava a linková osobní doprava," upřesnil na webových stránkách města Jiří Eichler.

Ulice Koštofranská bude směrem na Benešov u Semil zjednosměrněna, opačný směr bude od Benešova veden také jednosměrně ulicí Jíloveckou. Husova ulice bude ve směru k poště a na Bítouchov přístupná pro osobní dopravu a dopravní obsluhu nákladní dopravou. „Zastávky linkových autobusů budou od 28. února přesunuty z Riegrova náměstí pro směr Vysoké nad Jizerou na Komenského náměstí. Pro směr na Benešov u Semil bude zřízena náhradní autobusová zastávka v ulici Koštofranská," dodal Eichler.

Pokračovat se bude až k radnici

Po dokončení této etapy bude stavební činnost pokračovat za plné uzavírky silnice v Husově ulici - úsek květinka - radnice. Termíny jednotlivých dopravních opatření budou stanovovány podle postupu stavebních prací a žádosti zhotovitele.

„Realizace stavby vodovodu a kanalizace v Husově ulici velmi významně zasáhne do dopravní obsluhy této části území města. Proto prosím všechny, kterých se tato omezení dotýkají o nezbytnou trpělivost, ohleduplnost a respektování dopravně inženýrských opatření," doplnil na závěr vedoucí odboru dopravy.

Více zpráv hledejte v rubrice Ekonomika

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT