Semilská knihovna vydala Sbírku textů místního autora Jiřího Varana Hlůže

27.06.2014 22:00:39 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilská knihovna vydala Sbírku textů místního autora Jiřího Varana Hlůže

Sbírka písňových textů s názvem Stejné večery byla slavnostně pokřtěna v sále kina Jitřenka v sobotu 21. června. Texty vznikaly v letech 2006 - 2012 pro místní kapelu Hangover Painters, v níž byl autor Jiří Varan Hlůže bubeníkem.

Knihu doprovází vložené CD s průřezem tvorbou kapely, jež je ideální doplňkem a ukázkou hudební realizace textů. Zároveň potěší příznivce kapely dosud nepublikovanými živými nahrávkami. Sbírku ilustrovala Netta Hanušová, dvorní designérka kapely.

Dnes již neexistující hudební těleso Hangover Painters se při této příležitosti sešlo v unikátním složení k poloakustickému koncertu, během nějž zazněly vybrané skladby napříč celou diskografií.

Stejné večery zařadila knihovna do své ediční řady a vychází jako sedmá kniha v pořadí s odstupem šesti let. Kniha je k zakoupení přímo v knihovně. „Poezie je, i když myslím, že neprávem, taková popelka mezi literaturou. Je tedy trochu riskantní vydávat sbírku písňových textů, nedá se jistě čekat, že se stane bestselerem. Ale věřím, že právě unikátní spojení psaných písňových textů a současně možnost poslechnout si jejich hudební realizaci přinese případným čtenářům a posluchačům nevšední zážitek. Rádi bychom ve vydávání regionálních autorů pokračovali i nadále a těším se, že na rukopis nebudeme čekat dalších šest let," uvedla Alena Matěchová, ředitelka knihovny.

Jiří Varan Hlůže (*1985) se v Semilech narodil a pobýval až do gymnaziálních let. Následně žil v Hradci Králové, Liberci a Praze. V současné době žije, pracuje a věnuje se hudbě v Liberci. Je členem nově vzniklého hudebního tělesa Feeding Crows, které zahraje v sobotu večer v rámci Semilské pouti.

Kompletní červnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Program akcí Městské knihovny v Semilech o prázdninách

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT