Semilské školy po roce opět soutěží o nejhezčí vánoční stromeček

08.12.2022 17:32:41 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilské školy po roce opět soutěží  o nejhezčí vánoční stromeček

I v letošním roce se budou moci semilské školy a školky zapojit do soutěže o nejhezčí vánoční stromeček, tentokrát pod názvem Nejmilejší vánoční stromeček. Proč zrovna nejmilejší? Protože význam slova „milý" v nás probouzí jen samé příjemné pocity či vzpomínky, které zahřejí u srdce. Pro mnohé z nás se v tomto duchu nese celý adventní čas, a to včetně zdobení vánočního stromečku.

„Do soutěže se letos zapojí celkem osm škol a školek v Semilech a každá z nich má volnou ruku v tom, jak se úkolu zhostí," řekla Radka Špidlenová z Turistického centra Semily, které soutěž už druhým rokem vyhlašuje. „Oproti minulému roku, kdy se hlasovalo na facebooku nebo přímo v Turistickém informačním centru, jsme se pro letošek rozhodli pozměnit způsob hlasování."

O vítězi tentokrát svými hlasy nebudou rozhodovat návštěvníci turistického centra, ale klienti Domova pro seniory v Semilech, a to na základě fotografií jednotlivých stromečků. Pro větší objektivitu hlasování budou fotografie nazdobených stromečků označeny pouze číslem. Nikdo z hlasujících tak nebude vědět, která škola právě ten který stromeček zdobila. „Letošní způsob hlasování jsme zvolili proto, aby byla mezi hlasujícími zaručena co největší nestrannost. Navíc bychom zapojením do hlasování rádi zpestřili našim seniorům předvánoční čas," prozrazuje Radka Špidlenová. Autoři vítězného stromečku získají odměnu, která jim bude předána při vzájemném setkání s klienty domova pro seniory.

Podle slov Radky Špidlenové se ale Semiláci nemusí bát, že by byli o obrázky krásně nazdobených stromečků ochuzeni - budou si je moci prohlédnout na fotografiích vystavených v době od 12. prosince do začátku měsíce ledna v Turistickém informačním centru Semily i na webu města Semily.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
Soutěž o nejoriginálnější semilský stromeček už zná svého vítěze

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT