Semilskou Jitřenku zaplnili příznivci Harryho Pottera

30.11.2010 13:01:34 | Autor: Alena Matěchová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilskou Jitřenku zaplnili příznivci Harryho Pottera

Pottermánii v Jitřence zahájilo odpolední představení filmu Harry Potter a princ dvojí krve, přičemž pro účastníky půlnoční premiéry byl vstup zdarma.

Sraz účastníků na večerní setkání byl stanoven na osmou hodinu. Příznivci knih a filmů o HP se usídlili v dětském oddělení semilské knihovny. Zde si každý z nich namaloval vlastní kolejní znak podle své fantazie a zájmů.

Současně si každý musel připravit „obhajobu“ : proč má ve znaku to, co tam má, jak se jeho kolej jmenuje a kdo ji založil. Poté se všichni přesunuli o dvě patra níže do kavárny, kde čekalo na děti sladké překvapení. Následovala „exkluzivní“ prohlídka promítací kabiny s výkladem pana promítače a podrobnou ukázkou technického zázemí kina. 

Ve 22.30 se již všichni usadili do pohodlných sedaček kina v očekávání slavnostního vyhlášení. Čtyřčlenná porota hodnotila nejlepší masku, pomocí „moudrého klobouku“ byl vylosován jeden výherce ze všech správně vyplněných kvízů – Znáte dobře Harry Pottera?

Po vyhlášení, rozhovorech s vylosovanými a obhajobách vlastních kolejních znaků, byl natěšeným divákům promítnut v premiéře film Harry Potter a relikvie smrti. Dveře Jitřenky se za posledním divákem zavřely těsně před třetí hodinou ranní.

Jak probíhala Pottermánie v Jitřence

datum:    20. listopadu 2010            

15.30   Harry Potter a princ dvojí krve (pro účastníky půlnoční premiéry vstup zdarma)

20.00   Společné dokončování kolejních znaků, příprava „obhajoby“

22.30   Vyhodnocení masek a kvízu

23.59   Premiéra filmu Harry Potter a relikvie smrti

03.00   Spánek!

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost

Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v únoru
Národní plán obnovy zásadně posílil péči o Krkonošský národní park
Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů

Nejčtenější články

05.02.: Večer IZS v Semilech uctil záchranáře
04.02.: Začíná přestavba sportovní haly v Turnově 2
04.02.: Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT