Semilský Lukáš David je vicemistr republiky OVOV

18.09.2018 20:19:16 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Semilský Lukáš David je vicemistr republiky OVOV

Ve dnech 6. a 7. září proběhlo v Brně republikové finále OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Ze semilského gymnázia postoupili do Brna dva žáci - Lukáš David a Adam Malý, když první z nich obsadil ve své kategorii skvělé druhé místo!

Odznak všestrannosti olympijských vítězů probíhá pod patronací Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Vyžaduje všestranného sportovce, neboť účastníci soutěží celkem v deseti disciplínách. Devět z nich je povinných: běh na 60 metrů, skok do dálky, hod medicinbalem, shyby na šikmé lavičce, skákání přes švihadlo, trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem; a jedna volitelná: běh na 1000 metrů, plavání nebo driblink.

Lukáš David a Adam Malý do Brna odjeli již ve středu 6. září dopoledne, aby stihli prezentaci, společnou technickou poradu a podvečerní zkoušku nástupu. Samotné finále začalo ve čtvrtek ráno nástupem všech 600 závodníků na plochu stadionu VUT, kde společně s 200 učiteli vytvořili olympijské kruhy a číslo 2018.

První den se závodilo v pěti disciplínách. Lukáš se umístil ve své kategorii mezi nejlepšími závodníky, Adam se držel v nejpočetnější kategorii ročníku 2004 (118 závodníků) mezi nejlepšími třiceti sportovci. Druhý den bylo na pořadu zbylých pět disciplín. Oba bojovali o každý bod, v některých disciplínách si zlepšili svoje osobní rekordy, ale hlavně si užívali atmosféru finále. Vždyť při závěrečné disciplíně, běhu na 1000 m, se všichni dočkali potlesku zaplněných tribun.

A jaké byly konečné výsledky? Lukáš obsadil skvělé 2. místo mezi nejstaršími chlapci ročníku 2003 a stal se vicemistrem republiky. Adam skončil na 32. místě v kategorii chlapců ročníku 2004. „Oběma chlapcům gratuluji k jejich umístění a přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů. Pro Lukáše to bylo jeho čtvrté a zároveň poslední finále. Výčet jeho finálových umístění je neuvěřitelný, obsadil postupně 5., 6., 5. a 2. místo," upřesnil učitel semilského gymnázia Martin Krajíc.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Oba sledované turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu
Žáci ze Žižkovky byli letos opět velmi úspěšní
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh

Nejčtenější články

22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT