Semilští filmotoči v Jitřence představili novou várku autorských snímků

02.07.2014 21:49:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilští filmotoči v Jitřence představili novou várku autorských snímků

Další várku krátkých filmů Semilských filmotočů spojených jedním tématem přineslo divákům ve čtvrtek 26. června celovečerní představení v semilském kině Jitřenka. Oním spojujícím tématem bylo tajemné číslo 666.

Na posledním šestém díle se podílelo celkem 14 autorů a další nadšenci pomáhali. „Tento díl se nám podařilo více tematicky sjednotit, takže působil určitě více semknutě než předchozí. Hlavně ale doufáme, že naše dílko diváky pobavilo a zasmáli se některým situacím a vtipům," řekl po projekci Mojmír Dlabola. Kromě Dlaboly se na šestém díle autorsky podíleli Terezie Ester Jelínková, Kateryna Sokhan, Vojtěch Kousal, Anna Marie Kessova, Lukáš Táborský, Linda Naa, Karolína Voleská, Natálie Staňková, Eliška Dlabolová, Anna Smékalová, Dominik Bek, Johana Hušková a Jeto Polák.

Některé klipy byly univerzální a rozuměl jim každý, to byl určitě případ čtenářského okénka Johanky Huškové (viz přiložené video), některé cílily hlavně na mladé diváky, ale třeba narážky Zeleného inspektora určitě také pochopil každý divák. Mnohé z klipů přímo vyzývají k pokračování, tvůrci sami slibují, že se o to v některých případech určitě pokusí.

Na tvorbě filmotočů se podílí parta mladých lidí, kterou posílily nově například i děvčata z dramatického kroužku místní ZUŠ. Stále je však vítáno rozšíření týmu. „Kdokoliv se může přihlásit a přidat k nám, nejlépe osobně v Kině Jitřenka nebo třeba přes sociální sítě," upřesnil Dlabola.

Část 6. dílu Semilských filmotočů:


Červencová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Související články:

Semilští filmotoči sbírali zkušenosti na festivalu Zoom v Jelení Hoře

Semilští filmotoči pokračují, v Kině Jitřenka uvedli pátý díl své tvorby

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní 20. ročník sjezdu traktorů pořádají v Bozkově
I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov
V Jilemnici zvou na křest nové knihy Aleny Bartoňové
Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Nejčtenější články

28.09.: Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
29.09.: FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
29.09.: Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT