Semilští filmotoči v Jitřence představili novou várku autorských snímků

02.07.2014 21:49:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilští filmotoči v Jitřence představili novou várku autorských snímků

Další várku krátkých filmů Semilských filmotočů spojených jedním tématem přineslo divákům ve čtvrtek 26. června celovečerní představení v semilském kině Jitřenka. Oním spojujícím tématem bylo tajemné číslo 666.

Na posledním šestém díle se podílelo celkem 14 autorů a další nadšenci pomáhali. „Tento díl se nám podařilo více tematicky sjednotit, takže působil určitě více semknutě než předchozí. Hlavně ale doufáme, že naše dílko diváky pobavilo a zasmáli se některým situacím a vtipům," řekl po projekci Mojmír Dlabola. Kromě Dlaboly se na šestém díle autorsky podíleli Terezie Ester Jelínková, Kateryna Sokhan, Vojtěch Kousal, Anna Marie Kessova, Lukáš Táborský, Linda Naa, Karolína Voleská, Natálie Staňková, Eliška Dlabolová, Anna Smékalová, Dominik Bek, Johana Hušková a Jeto Polák.

Některé klipy byly univerzální a rozuměl jim každý, to byl určitě případ čtenářského okénka Johanky Huškové (viz přiložené video), některé cílily hlavně na mladé diváky, ale třeba narážky Zeleného inspektora určitě také pochopil každý divák. Mnohé z klipů přímo vyzývají k pokračování, tvůrci sami slibují, že se o to v některých případech určitě pokusí.

Na tvorbě filmotočů se podílí parta mladých lidí, kterou posílily nově například i děvčata z dramatického kroužku místní ZUŠ. Stále je však vítáno rozšíření týmu. „Kdokoliv se může přihlásit a přidat k nám, nejlépe osobně v Kině Jitřenka nebo třeba přes sociální sítě," upřesnil Dlabola.

Část 6. dílu Semilských filmotočů:


Červencová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Související články:

Semilští filmotoči sbírali zkušenosti na festivalu Zoom v Jelení Hoře

Semilští filmotoči pokračují, v Kině Jitřenka uvedli pátý díl své tvorby

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na Smržovce počtrnácté pořádají Prolínání - Sen o Jizerských horách

Jizerskohorské pochoutky, výrobky s označením regionální produkt, ruční zpracování vlny, zdobení perníčků, šikovné ruce dráteníka a košíkáře, hospodářská zvířata, sokolníky, bosoviště a mnoho dalšího nabídne 14. ročník akce Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark, která se koná 21. května 2022 v lesoparku na Smržovce. Podrobná pozvánka

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Pohádkový les v Semilech bude letos O stromech a bytostech
Okresní soutěž: V duelu o první místo Zálesní Lhota vyhrála v Tatobitech
Okresní přebor: Libštát vyhrál jasně 5:0 na trávníku prvních Roztok
Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

18.05.: Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
18.05.: I.A třída: Košťálov/ Libštát doma udolal Rynoltice
17.05.: Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT