Semilští florbalisté vstoupili do třetí ligy solidními výsledky

13.10.2011 20:39:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

K prvnímu turnaji nové sezony ve třetí lize cestovali florbalisté SCC Semily na konci září do Liberce a o víkendu hráli druhý turnaj v Litvínově. Bilanci ze čtyř zápasů mají dvě výhry a dvě prohry, což je vzhledem k postupu do vyšší soutěže prozatím pěkné.

Hned v prvních zápasech je nečekali lehcí soupeři, porazili například rezervu druholigového Jablonce a Žatec, prohráli jen s Mostem a debakl utržili od Panthers Liberec. Jako velká posila se ukazuje rokytnický Jakub Volf, který ve čtyř zápasech nastřílel šest branek.

První turnaj v Liberci

SCC Semily - 1.FBK Campus Jablonec n. N. B 2:1

Nejaktivnější v semilském týmu byl na začátku utkání Jakub Volf, který přišel na hostování z Rokytnice nad Jizerou, jenž trefil dvakrát konstrukci jablonecké branky. Aleš Hypšman pak netrefil po dobré kombinaci s J. Šimonem a Volfem prázdnou branku. Jablonecký tým měl také šance na skórování, ale v bráně Semil byl pozorný Tomáš Šimon.

Druhá třetina byla stejně vyrovnaná jako ta první se šancemi na obou stranách. Až do 10. minuty, kdy se poprvé prosadil Volf svoji typickou střelou od pravého mantinelu po přihrávce Cermana. Vyrovnávací gól Jablonce přišel těsně před sirénou z dobře rozehraného volného úderu z rohu hřiště.

Ve třetí třetině se zápas trochu zrychlil a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Semiláci trefili zase dvakrát konstrukci branky a nedokázali ani zakončit do prázdné branky. Až v 6. minutě se prosadil Volf po nahrávce od J. Šimona, a převážil tak průběh zápasu těsně na stranu Semil.

Branky Semil: Volf 2. Střely na branku: 26:21. Vyloučení: 3:3, bez využití. Sestava SCC Semily: T. Šimon - Cerman, Kobrle, Hypšman, J. Šimon, Volf - Miksánek, Kunst, Roztočil, Sábl, Pernecký.

FBC Panters Liberec - SCC Semily 15:2

Druhý zápas na turnaji v Liberci postavil Semilákům do cesty loňského vicemistra soutěže, který od prvních minut ukazoval, jak je sehraný. Semily se snažily hrát otevřený florbal, což domácí potrestali rychlou kombinací už ve 2. minutě. Další chybu ve hře potrestali o minutu déle a do konce první třetiny přidali další dva góly. Proto o přestávce trenér Šimon sáhl k promíchání sestavy.

Změny ale příliš nepomohly a soupeř v 1. minutě druhé třetiny vyhnal gólmana Diviše z branky, takže ho nahradil T. Šimon. Ten však dokázal udržet čisté konto jen dvě minuty a musel lovit další míček z branky. Ve druhé třetině semilští florbalisté nadále nedokázali eliminovat rychlou a přesnou kombinaci libereckého týmu a inkasovali ještě šest branek a prohrály druhou třetinu celkově 8:0!

Před třetí třetinou trenér znovu promíchal sestavu a hra se konečně zlepšila, i protože tým Liberce měl dostatečný náskok a nehrál už v takovém tempu. Třetí třetina skončila 3:2, kdy dva semilské góly dali Jan Šimon po nahrávce J.Volfa a T. Miksánek po nahrávce A. Hypšmana. Miksánek dal svůj první gól v mužské kategorii.

Branky Semil: J. Šimon, Miksánek. Střely na branku: 43:27. Vyloučení: 0:1, využití 1:0. Sestava SCC Semily: Diviš (od 1:43 druhé třetiny T.Šimon) - Cerman, Roztočil, Miksánek, J. Šimon, Pernecký, Sábl, Hypšman, Kunst, Kobrle, Volf.

Druhý turnaj v Litvínově

FBC Panteři Žatec - SCC Semily 7:8

„Po konzultaci s Rokytnicí jsme věděli co soupeř hraje. A proto proběhla taktická porada v kabině a trenér nám naordinoval jak lépe hrát," přiznal zajímavou přípravu semilského týmu Tomáš Šimon.

Od první minuty Semily dodržovaly taktické pokyny a hned ve 40 vteřině se ujaly vedení po kombinaci Kunsta a J. Šimona. Poté se hra vyrovnala, ale semilských útočníků se bohužel držela slabá produktivita z prvního turnaje. Zato Žatec hrozil rychlými přechody do útoku, s kterými si naštěstí poradila obrana i dobře chytající T. Šimon. V čase 13:20, se ujala kombinace prvního útoku, nahrával Jakub Volf a Martin Kunst se nemýlil - 2:0. Ale za minutu byl náskok znovu jen jeden gól, kdy po vydařeném brejku Žatec snížil střelou do protipohybu gólmana T. Šimona.

Na začátku druhé třetiny zvyšoval opět Kunst po kombinaci s J. Šimonem. A za 20 vteřin Semiláci vedli již o tři góly, když rozehrávku soupeře vystihl Jakub Volf a svoji typickou střelou upravil skóre na 1:4. Za dvě minuty snížil soupeř, ale třígólový náskok vrátil SCC Semily Pernecký v čase 6:54 po kombinaci se Sáblem. V prostřední třetině ještě padly tři góly a skóre tak bylo 3:7.

Hned v čase 2:42 třetí třetiny po nahrávce Cermana zvyšoval svým třetím gólem v zápase Volf. To bylo bohužel vše ze strany semilského týmu. Žatec začal postupně snižovat náskok a poslední gól na 7:8 dal v čase 13:35. Poté i přes hru šesti hráčů v poli bez brankaře nedokázal vyrovnat, možná i díky dobře postaveným tyčím gólmana Šimona.

„Tento zápas jsme měli od začátku utkání ve své režii, ale bohužel nedůsledností v poslední třetině jsme zápas zbytečně zdramatizovali. Nakonec i přes hektický konec jsme body urvali," řekl po utkání brankář Semil Tomáš Šimon.

Branky Semil: Kunst 3, Volf 3, J. Šimon, Pernecký. Střely na branku: 27:27. Vyloučení: 0:1, bez využití.

SCC Semily - FBC Most 3:4

Před zápasem se prohodily semilské obranné dvojice, aby se vyrovnaly jednotlivé nasazované pětky. A tento tah byl využit v čase 1:09, kdy si na středu hřiště vyměnili pozice i míček mladý Roztočil a Pernecký, který z půlky hřiště trefil vzdálenější horní roh branky. A o 19 vteřin déle bylo skóre 2:0 pro SCC Semily, po rozehrání volného úderu T. Sáblem zakončoval M. Cerman přesně do pravého horního rohu. Hosté dali první gól v 9. minutě po sporném momentu, kdy rozhodčí neviděl zpracování nahrávky rukou střílejícího hráče, a ten poté prostřelil T. Šimona mezi rukou a tělem na bližší tyč. Semily hrály pořád svoji hru a jeden z rychlých protiútoků využil ve 12. minutě Volf po nahrávce Jecha - 3:1. Po dvaceti vteřinách byl po souboji v rohu hřiště sporně vyloučen Volf, když si po vzájemné strkanici s protihráčem ze země sbíral brýle. Bohužel Most přesilovku ve 13. minutě využil a snížil, aby za pár vteřin dokonce vyrovnal na 3:3.

Ve druhé třetině hrály Semily stále ze zabezpečené obrany a Most útočil. Chvílemi to v semilské obranné třetině vypadalo jako na kolotoči, ale gólman Šimon překonán nebyl. Jednou už semilský brankář ležel na zemi a míček se přes jeho tělo překuloval do branky, ale on ho jedním prstem stačil vyrazit před sebe. Poté přišlo další sporné vyloučení J. Šimona, ale Most přesilovku nevyužil, a druhá třetina tak přes množství šancí a rychlý florbal skončila 0:0.

Začátek třetí třetiny ovlivnilo další vyloučení, tentokrát určitě jasné Cermana, který míček zpracovával rukou. Most tuto přesilovku využil ve vedoucí gól v čase 1:46. S dalšími akcemi si poradil výborný T. Šimon a pět minut před koncem utkání se dostali Semilští do slibného brejku, když šla trojice Volf, J. Šimon, Kunst tři na jednoho, ale první jmenovaný místo nahrávky volil střelu a netrefil ani branku. Minutu před koncem přišla jedna z posledních příležitostí na vyrovnání, díky nařízenému volného úderu z dobré pozice. Nepovedlo se jej ovšem ideálně rozehrát, takže Most udržel svůj těsný náskok až do konce.

„Z  turnaje si vezeme dobré dojmy z obou zápasů, i to, že některé věci musíme na trénincích ještě vyzkoušet. Pozitivní je, že se noví hráči začínají zapracovávat do naší herní koncepce," byl po turnaji celkem spokojený Tomáš Šimon.

Branky Semil: Pernecký, Cerman, Volf. Střely na branku: 23:25. Vyloučení: 0:4, využito 0:2. Sestava SCC Semily na turnaji: T. Šimon - Cerman, Kobrle, Miksánek, Jech - J. Šimon, Roztočil,  Sábl, Pernecký, Kunst, Volf.