Semilští mladíci dostali v Jablonečku tvrdou lekci

04.09.2011 16:24:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily

Po dvou porážkách fotbalisté Sokolu Jablonec nad Jizerou přivítali na svém hřišti vedoucí tým krajského přeboru SK Semily a nekoncentrované hosty překvapili. V dresu domácích se v obraně představil Michal Petrouš, který byl rovněž strůjcem domácí výhry.

Podrobnosti k dalším utkáním krajského přeboru najdete v samostatných článcích Košťálov - Železný Brod a Sedmihorky - FKP Turnov.

Současný slávistický trenér Petrouš nastoupil na místě stopera a skvěle dirigoval domácí hru. „Hráči se tentokrát drželi předepsané taktiky, plnili pokyny a Semilské vůbec nepustili do hry. Začátek ukázal, že hosté nás podcenili a hned se dostali pod tlak," uvedl na klubovém webu vedoucí mužstva Jablonečku David Holman.

Jablonec n. J. - Semily 4:0 (2:0)

Semilští obránci hned v úvodu vyráběli chyby a po jedné z nich v 6. minutě pohotově otevřel účet zápasu Jan Vrána. Semily nedokázaly zareagovat a k vážnému ohrožení Farského branky se nedostaly. Jedinou možnost jim dal špatným odkopem brankář Farský, jenže semilský hráč nestačil ani zakončit. Po půl hodině hry Jan Vrána získal odražený míč, bez přípravy ze třiceti metrů poslal Rulcovi navštívenku, na kterou mladý brankář Semil nedoskočil a rozvlnil síť podruhé. Další šance domácích už o poločasu zůstaly nevyužity. Dvakrát nezakončil přesně J. Brož mohl zakončit, T. Brož mířil nad branku a trestný kop Petrouše chytil Rulc.

Již po dvou minutách druhého dějství zatáhl po pravé straně míč Lukáš Brož, dostal balon na nabíhajícího Jana Brože, který v leže téměř na brankové čáře dopravil míč do branky potřetí. Jabloneček poté hru kontroloval a nadále se staral o vzruch před branků hostí. V 54. minutě mohl dokončit hattrick Vrána, ale jeho střela po hezké akci rozezněla břevno Semil. Vrána se poté přeci jen dočkal třetí branky, jenže tu mu sudí upřel pro sporný faul. Semily se přeci jen dočkaly jedné větší gólové možnosti, jenže Buček svým tvrdým zakončením nechal vyniknout Farského. V 79. minutě pak ještě střídajícího Šíra zastavili hosté faulem ve velkém vápně, za což byl nařízen pokutový kop. K exekuci se postavil Michal Petrouš a s přehledem oslavil svůj debut v jabloneckém dresu gólem.

„Naši hráči zasluhují absolutorium za předvedený výkon, nasazení po celý zápas. Podali koncentrovaný, kolektivní výkon. Michal Petrouš na místě stopera stmelil celý tým a svým přístupem jej strhnul. Hosté se u nás ukázali jako zatím nejslabší tým a jejich postavení v tabulce pouze dokazuje, že v této soutěži jsou si všichni rovni," sdělil po utkání za domácí tým David Holman.

„Hráči k utkání přistoupili profesorsky bez zápalu, mysleli si, že vítězství přijde samo. Špatný přístup nezlepšila ani poločasová bouřka v kabině, v zápase jsme si prakticky nevytvořili žádné šance," byl kritický ke svým svěřencům trenér Semil Miroslav Procházka.

Branky:  6. a 32. J. Vrána, 47. J. Brož, 70. Petrouš z penalty. Rozhodčí: Huřťák, Mrkáček, Dytrt, ŽK: 1:2. Diváků: 230. Jablonec n. J.:  Farský - P. Vrána, Petrouš, Nechanský, A. Brož - Hájek, Zonyga, Šilhán, J. Brož (67. Šír) - L. Brož (83. Holman ml.), J. Vrána (86. Holman st.). Semily: Rulc - Veg, Feri, Kočí, Zounek (60. Preisler) - Hartman, Kobr, Fišar (82. Tolvaj), Otmar (60. Bernard) - Buček, Vrchovský.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého podzimního kola sezony 2011/ 2012