Semilští zastupitelé schválili příspěvky z grantového programu

07.04.2012 08:48:28 | Autor: TK | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilští zastupitelé schválili příspěvky z grantového programu

Na svém březnovém jednání schválili zastupitelé města Semily na základě návrhů ze sportovní, kulturní a sociální komise příspěvky nestátním neziskovým organizacím ve výši nad 50.000 Kč.

Jedná se o příspěvky z Grantového programu města Semily, které jsou určeny na podporu projektů zaměřených na mládež, tělovýchovu a sport, sociální služby, podporu rodin, požární ochranu, kulturu, vzdělávání a vědu, zdravotnictví, protidrogové aktivity, prevenci kriminality, na ochranu životního prostředí, na podporu projektů směřujících k rozvoji území a zkvalitnění života obyvatel města Semily.

Celkem byla mezi žadatele rozdělena částka 1,014.950 Kč, z toho:

sportovní komise rozdělila částku 405 000,- Kč - příspěvky z této oblasti obdrží 14 organizací,

kulturní komise rozdělila částku 225 000,- Kč  - příspěvky z této oblasti obdrží 14 organizací,

sociální komise rozdělila částku 125 000,- Kč - příspěvky z této oblasti obdrží 6 organizací,

odbor školství kultury a vnějších vztahů rozdělil částku 259 950,- Kč - příspěvky z oblastí: obecně prospěšná činnost, využití volného času dětí a mládeže a údržba a správa nemovitostí - obdrží 20 organizací.

Žádosti o příspěvky z Grantového programu vyhodnotily v průběhu měsíce března příslušné komise města a odbor školství kultury a vnějších vztahů a předložily radě a zastupitelstvu města návrhy na výši příspěvků jednotlivým žadatelům. Rada a zastupitelstvo města zároveň již projednaly doporučené projekty a rozhodly o přidělení příspěvků na jednotlivé projekty.

Město Semily se snaží pravidelně vyhlášením Grantového programu podpořit bohatou spolkovou činnost ve městě. Celkově bylo letos finančně podpořeno 54 žádostí od 36 žadatelů. O výsledku rozhodnutí rady a zastupitelstva města jsou všichni žadatelé průběžně informováni.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT