Semily budou mít ulici pojmenovanou po slavném malíři

08.12.2010 16:31:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily budou mít ulici pojmenovanou po slavném malíři

Na základě návrhu kronikáře města Miloše Plachty rozhodlo zastupitelstvo Semil v pondělí na svém zasedání o pojmenování dosud nejednotně označené ulice v lokalitě Letná - Slap po malíři Vladimíru Komárkovi.

Rozšiřující se zástavba  v lokalitě Letná - Slap sebou nese i přidělování čísel popisných. Nové objekty mezi ulicemi Brodská a Lešákovem mají sice příjezd po stejné komunikaci, dosud zde nebylo jednotné označení ulice. Zastupitelstvo města tak schválilo, že komunikace mezi areálem společnosti Acra a budoucím areálem firmy Matějovský, která dále pokračuje k rodinným domům, ponese jméno malíře Vladimíra Komárka.

„Vladimír Komárek je dostatečně známou osobností, jeho život byl silně spjat s naším městem a jeho dílo je známé a oceňované," stálo v doporučení Miloše Plachty.

Grafik a ilustrátor zemřel v roce 2002 a čestné občanství města Semily obdržel in memoriam v roce své smrti. „Nové ulice nevznikají často, takže musíme této příležitosti využít. Pro naše město je ctí, když Komárkovým jménem bude pojmenována nová semilská ulice. Máme spoustu slavných rodáků, ale ulic je po nich pojmenováno minimum, takže doufám, že v budoucnu ještě přibudou další," doplnil Plachta.

Kladné stanovisko zastupitelstva je ale teprve prvním krůčkem. „Nová ulice se musí oznámit Ministerstvu vnitra a příslušnému katastrálnímu úřadu. Ke skutečnému vzniku ulice dojde až zápisem do registru uzemní identifikace, adres a nemovitostí podle zákona č. 111/2009 Sb. Teprve poté bude možné ulici oficiálně označit," upřesnila Lenka Soukupová z Odboru správy majetku města Semily.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT