Semily budou mít ulici pojmenovanou po slavném malíři

08.12.2010 16:31:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily budou mít ulici pojmenovanou po slavném malíři

Na základě návrhu kronikáře města Miloše Plachty rozhodlo zastupitelstvo Semil v pondělí na svém zasedání o pojmenování dosud nejednotně označené ulice v lokalitě Letná - Slap po malíři Vladimíru Komárkovi.

Rozšiřující se zástavba  v lokalitě Letná - Slap sebou nese i přidělování čísel popisných. Nové objekty mezi ulicemi Brodská a Lešákovem mají sice příjezd po stejné komunikaci, dosud zde nebylo jednotné označení ulice. Zastupitelstvo města tak schválilo, že komunikace mezi areálem společnosti Acra a budoucím areálem firmy Matějovský, která dále pokračuje k rodinným domům, ponese jméno malíře Vladimíra Komárka.

„Vladimír Komárek je dostatečně známou osobností, jeho život byl silně spjat s naším městem a jeho dílo je známé a oceňované," stálo v doporučení Miloše Plachty.

Grafik a ilustrátor zemřel v roce 2002 a čestné občanství města Semily obdržel in memoriam v roce své smrti. „Nové ulice nevznikají často, takže musíme této příležitosti využít. Pro naše město je ctí, když Komárkovým jménem bude pojmenována nová semilská ulice. Máme spoustu slavných rodáků, ale ulic je po nich pojmenováno minimum, takže doufám, že v budoucnu ještě přibudou další," doplnil Plachta.

Kladné stanovisko zastupitelstva je ale teprve prvním krůčkem. „Nová ulice se musí oznámit Ministerstvu vnitra a příslušnému katastrálnímu úřadu. Ke skutečnému vzniku ulice dojde až zápisem do registru uzemní identifikace, adres a nemovitostí podle zákona č. 111/2009 Sb. Teprve poté bude možné ulici oficiálně označit," upřesnila Lenka Soukupová z Odboru správy majetku města Semily.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rukopis cukráře Jíny se stal exponátem srpna v turnovském muzeu
Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT