Semily pouze remizovaly, Sedmihorky vysoko vyhrály

09.02.2011 16:34:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Semily pouze remizovaly, Sedmihorky vysoko vyhrály

Pojizerští fotbalisté odehráli již třetí kolo zimního turnaje O pohár předsedy OFS Jablonec. Tým SK Semily remizoval s Desnou, Sedmihorky porazily Maršovice.

Divizní FK Pěnčín-Turnov měl o víkendu soustředění, ale zápas polským soupeřem byl nakonec odvolán. V sobotu budou hrát turnovští fotbalisté proti dorostu FK Baumit Jablonec. Účastník krajského přeboru Sokol Jablonec nad Jizerou bude hrát první utkání v sobotu na UMT v Desné proti Velkým Hamrům.

Desná - Semily 3:3 (1:1)

Utkání hrané na umělce v Desné bylo bojovné z obou stran. Hosté se ujali vedení již v úvodu utkání po chybě desenského kapitána Hlubučka, který nesmyslně rozehrával a hosté jeho chybu potrestali. Domácím se však podařilo brzy srovnat stav skóre, když se po centru Kobylky prosadil před semilskou brankou Blažečka. Domácí mohli jít dokonce do vedení, když po centru Bartoše minul ve vyložené šanci Pipek branku.

Po vystřídání v poločase vládli na hřišti jednoznačně hosté, kteří Desnou přehrávali a vytvořili si řadu šancí k navýšení skóre, to se jim také ve dvou případech podařilo a vypadalo to na pohodové vítězství. Domácí se do šancí moc nedostávali a navíc ani nebyla v 68. minutě nařízena penalta po faulu na Ráce. Závěr utkání však patřil k překvapení všech desenskému mužstvu. Nejprve v 77. minutě rychle rozehrál trestný kop Zonyga a nepozornou obranu hostí potrestal snížením Špaček. Zápas se v poklidu dohrával, ale v poslední minutě centroval z pravé strany Rimský, po závaru ve vápně hostí vrátil míč pod sebe Štěpánek a dobře postavený Špaček vyrovnal na konečných 3:3.

Branky: 16. Blažečka, 77. a 90 Špaček - 7. Radačovský, 48. a 54. Buček. Rozhodčí: Nestler. Desná: Maňák - Hlubuček, Pipek, Bartoš, Štěpánek - Kobylka (46. Šindelář), Hudec (68. Špaček), Zonyga, Kopal (46. Rimský) - Blažečka (65. Kopal), Špaček (46. Rác). Semily: Bočok - Matocha (46. Havel), Peškar (46. Ševčík), Veg J. (46. Kočí), Koťátko (46. Kázmer) - Močkovský, Otmar (46. Makula), Brett, Veg T. (46. Vrchovský) - Radačovský (46. Hartman), Stehlík (46. Buček).

Sedmihorky - Maršovice 3:0 (1:0)

Utkání již od samotného úvodu bylo v režii Sedmihorek, bohužel bez větší šance, chyběla finální přihrávka nebo se útočníci dostali do ofsajdu. Čekání na gól tak bylo téměř celý první poločas, ale nakonec se hráči dočkali ve 44. minutě. Nejprve Kněbort vybojoval míč, přihrál Banghovi a ten přesným pasem našel nabíhajícího Kusáka, který střelou k tyči nedal brankaři šanci - 1:0.

Druhá půle přinesla více šancí. Nejprve gólovou hlavičku Pavlíčka vyrazil hostující brankář a o 12 minut později již další šanci proměnil Vávra, jehož střela ze samostatného úniku skončila u pravé tyče. Poté měl Vávra ještě jednu tutovku, ale nedal, a tak konečný výsledek pečetil krásným lobem přes brankáře v 90. minutě Pařík.

„Vítězství v utkání bylo zasloužené, hosté si krom jedné menší šance nic nebezpečného nevytvořili," hodnotil zápas vedoucí družstva FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Branky: 44. Kusák, 58. Vávra, 90. Pařík. Sedmihorky: Prokopec - Vávra, Bakeš, Koťátko, Mrňák - Kusák, Pavlíček, Mencl, Gregor - Bangha, Kněbort. Střídali: Vágenknecht, Drahoňovský, Pařík.

Předchozí přípravné zápasy celků divize a krajského přeboru

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT