Semily pouze remizovaly, Sedmihorky vysoko vyhrály

09.02.2011 16:34:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Pojizerští fotbalisté odehráli již třetí kolo zimního turnaje O pohár předsedy OFS Jablonec. Tým SK Semily remizoval s Desnou, Sedmihorky porazily Maršovice.

Divizní FK Pěnčín-Turnov měl o víkendu soustředění, ale zápas polským soupeřem byl nakonec odvolán. V sobotu budou hrát turnovští fotbalisté proti dorostu FK Baumit Jablonec. Účastník krajského přeboru Sokol Jablonec nad Jizerou bude hrát první utkání v sobotu na UMT v Desné proti Velkým Hamrům.

Desná - Semily 3:3 (1:1)

Utkání hrané na umělce v Desné bylo bojovné z obou stran. Hosté se ujali vedení již v úvodu utkání po chybě desenského kapitána Hlubučka, který nesmyslně rozehrával a hosté jeho chybu potrestali. Domácím se však podařilo brzy srovnat stav skóre, když se po centru Kobylky prosadil před semilskou brankou Blažečka. Domácí mohli jít dokonce do vedení, když po centru Bartoše minul ve vyložené šanci Pipek branku.

Po vystřídání v poločase vládli na hřišti jednoznačně hosté, kteří Desnou přehrávali a vytvořili si řadu šancí k navýšení skóre, to se jim také ve dvou případech podařilo a vypadalo to na pohodové vítězství. Domácí se do šancí moc nedostávali a navíc ani nebyla v 68. minutě nařízena penalta po faulu na Ráce. Závěr utkání však patřil k překvapení všech desenskému mužstvu. Nejprve v 77. minutě rychle rozehrál trestný kop Zonyga a nepozornou obranu hostí potrestal snížením Špaček. Zápas se v poklidu dohrával, ale v poslední minutě centroval z pravé strany Rimský, po závaru ve vápně hostí vrátil míč pod sebe Štěpánek a dobře postavený Špaček vyrovnal na konečných 3:3.

Branky: 16. Blažečka, 77. a 90 Špaček - 7. Radačovský, 48. a 54. Buček. Rozhodčí: Nestler. Desná: Maňák - Hlubuček, Pipek, Bartoš, Štěpánek - Kobylka (46. Šindelář), Hudec (68. Špaček), Zonyga, Kopal (46. Rimský) - Blažečka (65. Kopal), Špaček (46. Rác). Semily: Bočok - Matocha (46. Havel), Peškar (46. Ševčík), Veg J. (46. Kočí), Koťátko (46. Kázmer) - Močkovský, Otmar (46. Makula), Brett, Veg T. (46. Vrchovský) - Radačovský (46. Hartman), Stehlík (46. Buček).

Sedmihorky - Maršovice 3:0 (1:0)

Utkání již od samotného úvodu bylo v režii Sedmihorek, bohužel bez větší šance, chyběla finální přihrávka nebo se útočníci dostali do ofsajdu. Čekání na gól tak bylo téměř celý první poločas, ale nakonec se hráči dočkali ve 44. minutě. Nejprve Kněbort vybojoval míč, přihrál Banghovi a ten přesným pasem našel nabíhajícího Kusáka, který střelou k tyči nedal brankaři šanci - 1:0.

Druhá půle přinesla více šancí. Nejprve gólovou hlavičku Pavlíčka vyrazil hostující brankář a o 12 minut později již další šanci proměnil Vávra, jehož střela ze samostatného úniku skončila u pravé tyče. Poté měl Vávra ještě jednu tutovku, ale nedal, a tak konečný výsledek pečetil krásným lobem přes brankáře v 90. minutě Pařík.

„Vítězství v utkání bylo zasloužené, hosté si krom jedné menší šance nic nebezpečného nevytvořili," hodnotil zápas vedoucí družstva FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Branky: 44. Kusák, 58. Vávra, 90. Pařík. Sedmihorky: Prokopec - Vávra, Bakeš, Koťátko, Mrňák - Kusák, Pavlíček, Mencl, Gregor - Bangha, Kněbort. Střídali: Vágenknecht, Drahoňovský, Pařík.