Semily už mají rozpočet, největším projektem je Čistá Jizera

10.03.2011 11:32:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily už mají rozpočet, největším projektem je Čistá Jizera

Semilští zastupitelé schválili rozpočet na rok 2011 až na svém zasedání v pondělí 7. března. Do té doby město hospodařilo v rozpočtovém provizoriu. Rozpočet počítá s příjmy ve výši 157 milionů a výdaji 153 milionů korun.

„Svoji roli pro pozdější schvalování sehrál i podzimní termín komunálních voleb, který posunul zahájení projednávání rozpočtů o měsíc později," vysvětlovala první místostarostka města Marcela Volšičková.

Objevily se námitky, ale neuspěly

Na samotném zasedání zastupitelstva byl spor o to, zda má být do rozpočtu zahrnut prodej bytů, jehož schválení přitom bylo odsunuto na dubnové zasedání. Stejně tak se objevil návrh zastupitele Stanislava Palase, zda do něj nepřidat sankce pro stavební firmu za nedodržení termínů rekonstrukce náměstí. Nakonec byl ale rozpočet schválen podle původního návrhu počtem 16 hlasů z 21 zastupitelů.

Rozpočet města Semily počítá s celkovými příjmy ve výši 157,58 mil. Kč a dalšími příjmy ve financování (dočerpání investičního úvěru na akci Čistá Jizera) ve výši 15,19 mil. Kč a výdaji ve výši 153,16 mil. Kč. Dalšími výdaji ve financování budou splátky úvěrů ve výši 25,62 mil. Kč, přičemž vzniklý rozdíl 6,02 mil. Kč bude kryt zapojením zůstatku finančních prostředků na účtu. Největší část příjmů ve výši 83 mil. Kč představují daňové příjmy, které jsou rozpočtovány na úrovni skutečnosti roku 2010.

„Při sestavování rozpočtu jsme se museli mimo jiné vyrovnat s faktem, že v letošním roce dochází ke snížení neinvestičních transferů na výkon státní správy. To pro letošní rok činí 18,68 mil. Kč, a to na činnost, kterou úřad pro stát vykonává a stát zákonně vyžaduje. V další řadě se snížily dotace do sociální oblasti přímo poukazované našim příspěvkovým organizacím. Do budoucna musíme počítat s tím, že tento negativní trend bude nadále pokračovat," upozornila Volšičková.

Čistá Jizera spolkne 23 milionů

Rozpracované investiční akce města mají být dokončeny, z nových byly ponechány podle priorit jen ty s nejvýhodnějším podílem dotací. Jedná se o dokončení akce Čistá Jizera, dokončení revitalizace centra města, Cyklotrasu Jizera, včetně lávky na Ostrov, komunitní kompostárnu a zateplení Mateřské školy speciální na Olešce. Dále město poskytuje investiční dotaci ve výši 2,1 milionu na pořízení nového přístrojového vybavení Nemocnici s poliklinikou v Semilech.

Největší investicí města je díky částce 23 milionů dokončení akce Čistá Jizera a s ní spojené úpravy komunikací. „Výměnou kanalizace a vodovodů bude zasažena ulice Husova, Čapkova a ulice Nad Špejcharem. Asfaltové povrchy se budou dokončovat v Bitouchově a na krajských komunikacích poblíž města," uvedl za odbor investic Vladimír Bělonohý.

S projektem Čistá Jizera jsou ale spojené i inženýrské studie a projekty na zasažených komunikacích, včetně ulice Bořkovské, kde se mění veřejné osvětlení a chodník. Práce budou pokračovat také na výstavbě hasičské zbrojnice v bývalém Spolkovém domě v Bitouchově. Realizováno bude i pět zpevněných ploch pod kontejnery s tříděným odpadem.

Počítá se také se stavbou kompostárny v objektu bývalé kafilérky směrem na Železný Brod. Na tento projekt získalo město 90% dotaci z Evropské unie, takže z celkových nákladů 10-11 milionů by mělo investovat kolem jednoho milionu korun.

Fotografie je z prvního zasedání nového zastupitelstva Semil v listopadu 2010

Další zprávy z Ekonomiky najdete v rubrice Ekonomika

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT