Semily začnou odstraňovat garáže v Bitouchovské ulici

03.03.2011 15:56:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily začnou odstraňovat garáže v Bitouchovské ulici

Město Semily ohlásilo již v roce 2003 záměr odstranit garáže v ulici Bitouchovské, které se nacházejí blízko centra města. Nyní už je známa firma, která provede demolici prvních tří garáží do konce června 2011. 

„Umístění garáží je blízko centra a nevhodné s ohledem na Ostrov a Palackého sady, které tvoří klidovou a odpočinkovou část města," uvedl hlavní důvod bourání vedoucí odboru investic Městského úřadu Semily Vladimír Bělonohý.

Demolice za dobrou cenu

K demolici garáží byl navíc ještě přiřazen objekt, který se nachází poblíž autobusového nádraží a začal být nebezpečný pro procházející občany. Město vypsalo zakázku na konci roku 2010 a v soutěži projevilo zájem 27 firem, nakonec je cena o dost nižší než předpokládaná milionová zakázka.

„Nabídky se pohybovaly od 365 tisíc do 1,8 milionu. Vítězem se stala firma H-Intes s.r.o. z Mladé Boleslavi. Vysoutěžená cena 365 tisíc korun svědčí o dobře vypsané zakázce i krizi ve stavebnictví," podotkl Vladimír Bělonohý.

Město Semily se už v roce 2003 rozhodlo přistoupit k řešení území města mezi Bitouchovskou a Luční ulicí. Stalo se tak po vypracování urbanistické studie společností URBAPLAN  - Semily: Centrální sportovní a rekreační zóna. „Základním cílem studie bylo stanovení regulačních podmínek pro rozvoj zpracovávaného území, nalezení optimálního řešení z hlediska dopravní infrastruktury, posouzení zeleně a doporučení prospěšných staveb k současným potřebám města," vysvětlila Lenka Soukupová z odboru správy majetku Městského úřadu Semily.

Bitouchovská ulice se stala významnou trasou

V době výstavby garáží totiž ještě neexistovalo sídliště Řeky a sídliště Pod Černým mostem bylo ve výstavbě, v dnešní době je tento úsek města významnou dopravní trasou s velkým počtem pěších.

„Studie doporučila rozšířit průjezdný profil v Bitouchovské ulici, což znamená vybudování chodníků a odstranění garáží, jejichž technický stav je navíc velmi špatný," dodala Soukupová.

Garáže by měly být nahrazeny kvalitní pěší trasou a zelení a plynule tak navázat na prostor Ostrova, který bude navíc nedaleko tohoto místa propojen lávkou s Jateckou ulicí. Vlastníkům garáží byla nabízena cena 90 tisíc a reagovalo na ní zatím devět vlastníků. Tři garáže, které se mají bourat se nacházejí vedle sebe přibližně uprostřed celé řady z celkových 50 garáží.

„Město nemůže garáže majitelům vyvlastnit či jinak je donutit garáže městu prodat. Z uvedeného je zřejmé, že ani nelze říci, kdy bude možné všechny zbourat. Garáže, které město vykoupilo a nebudou zbourány, jsou pronajímány. Pokud město získá další blok garáží, přistoupí k další demolici - v žádném případě to nestojí tak, že město bude bourat jednotlivé garáže," doplnila na závěr Lenka Soukupová.

Další zprávy z Ekonomiky najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT