Semily začnou odstraňovat garáže v Bitouchovské ulici

03.03.2011 15:56:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily začnou odstraňovat garáže v Bitouchovské ulici

Město Semily ohlásilo již v roce 2003 záměr odstranit garáže v ulici Bitouchovské, které se nacházejí blízko centra města. Nyní už je známa firma, která provede demolici prvních tří garáží do konce června 2011. 

„Umístění garáží je blízko centra a nevhodné s ohledem na Ostrov a Palackého sady, které tvoří klidovou a odpočinkovou část města," uvedl hlavní důvod bourání vedoucí odboru investic Městského úřadu Semily Vladimír Bělonohý.

Demolice za dobrou cenu

K demolici garáží byl navíc ještě přiřazen objekt, který se nachází poblíž autobusového nádraží a začal být nebezpečný pro procházející občany. Město vypsalo zakázku na konci roku 2010 a v soutěži projevilo zájem 27 firem, nakonec je cena o dost nižší než předpokládaná milionová zakázka.

„Nabídky se pohybovaly od 365 tisíc do 1,8 milionu. Vítězem se stala firma H-Intes s.r.o. z Mladé Boleslavi. Vysoutěžená cena 365 tisíc korun svědčí o dobře vypsané zakázce i krizi ve stavebnictví," podotkl Vladimír Bělonohý.

Město Semily se už v roce 2003 rozhodlo přistoupit k řešení území města mezi Bitouchovskou a Luční ulicí. Stalo se tak po vypracování urbanistické studie společností URBAPLAN  - Semily: Centrální sportovní a rekreační zóna. „Základním cílem studie bylo stanovení regulačních podmínek pro rozvoj zpracovávaného území, nalezení optimálního řešení z hlediska dopravní infrastruktury, posouzení zeleně a doporučení prospěšných staveb k současným potřebám města," vysvětlila Lenka Soukupová z odboru správy majetku Městského úřadu Semily.

Bitouchovská ulice se stala významnou trasou

V době výstavby garáží totiž ještě neexistovalo sídliště Řeky a sídliště Pod Černým mostem bylo ve výstavbě, v dnešní době je tento úsek města významnou dopravní trasou s velkým počtem pěších.

„Studie doporučila rozšířit průjezdný profil v Bitouchovské ulici, což znamená vybudování chodníků a odstranění garáží, jejichž technický stav je navíc velmi špatný," dodala Soukupová.

Garáže by měly být nahrazeny kvalitní pěší trasou a zelení a plynule tak navázat na prostor Ostrova, který bude navíc nedaleko tohoto místa propojen lávkou s Jateckou ulicí. Vlastníkům garáží byla nabízena cena 90 tisíc a reagovalo na ní zatím devět vlastníků. Tři garáže, které se mají bourat se nacházejí vedle sebe přibližně uprostřed celé řady z celkových 50 garáží.

„Město nemůže garáže majitelům vyvlastnit či jinak je donutit garáže městu prodat. Z uvedeného je zřejmé, že ani nelze říci, kdy bude možné všechny zbourat. Garáže, které město vykoupilo a nebudou zbourány, jsou pronajímány. Pokud město získá další blok garáží, přistoupí k další demolici - v žádném případě to nestojí tak, že město bude bourat jednotlivé garáže," doplnila na závěr Lenka Soukupová.

Další zprávy z Ekonomiky najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT