Semily získaly dotace na obnovu sadů i odpočinkového zázemí u Jizery

06.12.2013 11:06:15 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily získaly dotace na obnovu sadů i odpočinkového zázemí u Jizery

Dotace hned do dvou projektů se podařilo získat městu Semily. Jednak jde o projekt Setkáme se u Jizery  na vytvoření odpočinkového zázemí pro cyklisty i pěší v parku na Ostrově, který má přinést zpřístupnění břehu Jizery a možnost koupání v řece, dále jde o projekt obnovy Palackého sadů.

Dotaci ve výši 30 000 Eur (50 % celkových nákladů) na projekt Setkáme se u Jizery získalo město v rámci přeshraniční spolupráce z Fondu mikroprojektů Cíl 3 (ČR - Polsko) v Euroregionu Nisa.

„V jednotlivých místech na břehu řeky Jizery bude odstraněn současný travní porost až na původní kamenný profil. Kamenný obklad bude očištěn a případně doplněn chybějícími kameny, v místech přístupu  budou vybudovány kamenné schody umožňující lepší přístup k řece," vysvětlila Lena Mlejnková, místostarostka města Semily.

Projekt s celkovými náklady ve výši 59 995 Eur vychází ze zpracované studie Doteky vody a jeho realizace je předpokládána v roce 2014. Cílem projektu je vybudování nového odpočinkového zázemí podél cyklostezky.

„Součástí projektu bude i společný cyklovýlet s polským partnerem na české straně, tvorba drobných propagačních materiálů - cyklolékarniček a reflexních pásek, a také instalace informační tabule s mapou," doplnila místostarostka.

Dotace pomůže i s obnovou semilských Palackého sadů

Město Semily získalo v letošním roce dotaci také na plánovanou obnovu Palackého sadů. Z předpokládaných nákladů ve výši 2,2 milionu Kč činí dotace z OP Životní prostředí 1,9 milionu Kč. Díky dotaci tak dojde k obnově zeleně, tedy vysázení cca 2 800 keřů a 120 stromů v celém prostoru Palackého sadů. S realizací město počítá v letech 2014 - 2015.

„Palackého sady, nedílná součást města Semily, projdou zásadní obnovou. Pokračujeme etapově v realizaci změny vzhledu centra města. Na jaře roku 2014 dojde ke zbourání 11 garáží v Bítouchovské ulici, která ohraničuje z jedné strany Palackého sady, a jejich obnova tak bude navazujícím krokem. Navíc bude podpořena finančními prostředky z dotací OPŽP," upřesnila Lena Mlejnková.

Na tento dotovaný projekt bude navazovat projekt další, a to technická opatření v Palackého sadech. Bude se jednat o opravu veřejného osvětlení podél dlážděné cesty a cesty do Bítouchova, osazení laviček a košů, opravu mostků a další úpravy. Realizaci následného projektu město plánuje až po dokončení obnovy zeleně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Práce na zateplení semilské MŠ Luční se blíží do finále
FOTO: Víte, jak mohl či možná bude vypadat stadion v Semilech?
Město Semily opět podpoří spolky v Grantovém programu
Semilská hasičská jednotka obdrží stotisícovou dotaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT