Semily získaly dotaci na revitalizaci náhonu

28.03.2018 11:10:49 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semily získaly dotaci na revitalizaci náhonu

Rozsáhlá revitalizace čeká v roce 2019 náhon protékající parkem Ostrov v Semilech. Po čtyřech letech příprav a jednání město v závěru března obdrželo rozhodnutí o poskytnutí dotace z Operačního programu Životní prostředí ve výši 12 milionů (85 % z celkových nákladů).

„V roce 2014 jsme zahájili práce na studii, která zahrnuje revitalizaci náhonu v centru města. Pro inspiraci k návrhu řešení jsme navštívili i město Chrudim, kde proběhla obdobná revitalizace. Následovalo zpracování projektové dokumentace. Příprava byla poměrně komplikovaná - jsme v chráněné oblasti NATURA 2000, dotýkáme se soukromých pozemků, proběhla jednání s Úřadem pro zastupování státu, museli jsme se vypořádat s likvidací vytěženého materiálu, řešili jsme náklady a životnost opravovaných zdí. Po třech letech jsme získali stavební povolení. Následně proběhlo několik jednání u poskytovatele dotace (SFŽP), kdy bylo třeba doplnit projekt o další podklady a důkazy spojené se zaměřením dotačního fondu. V srpnu 2017 jsme podali žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí o poskytnutí dotace jsme obdrželi jen před několika dny," řekla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Nyní po projednání a schválení zastupitelstvem města bude zahájena příprava výběrového řízení na realizaci tak, aby byla smlouva se zhotovitelem uzavřena do 9 měsíců dle podmínek dotace.

Připravovaný projekt revitalizace náhonu spočívá ve zlepšení stavu koryta v celé délce od České pošty, až po vyústění do řeky Jizery na špičce Ostrova. Realizací dojde k  zprůtočnění koryta odtěžením nežádoucích sedimentů, v horní části budou opraveny nábřežní zdi, u lávky u zámku bude vystavěna nová kamenná zeď, v toku budou umístěny nášlapné kameny pro umožnění přecházení a podél budou vytvořeny rekreační zóny s tůňkami, kameny na sezení, dřevěné schodiště a další prvky.

„Revitalizace náhonu je dalším krokem, který je v souladu se studii Semilské doteky vody a jako taková významně zlepší vzhled této lokality v těsné blízkosti parku Ostrov," doplnila starostka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V semilském parku Ostrov roste nové zázemí
V Semilech na Ostrově si děti hrají na novém hřišti
FOTO: Stará lávka z parku Ostrov k semilskému zámku už je odvezena

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna spustila letní soutěž Okolo Jizery
Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
21.07.: Letní pohádkové putování s QR kódy po Hraběnce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT