Seminář na téma hodnocení žáků proběhl v Turnově

30.03.2019 14:01:29 | Autor: Lenka Krupařová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Seminář na téma hodnocení žáků proběhl v Turnově

V březnu proběhl v příjemných prostorách budovy Nové radnice v Turnově seminář pro základní školy na téma Formativní hodnocení žáků, který byl uskutečněn zdarma v rámci projektu MAP Turnovsko II. Lektorem byl Mgr. Karel Bárta, který je zároveň odborným konzultantem projektu MAP Turnovsko II.

Během semináře byli účastníci seznámeni s podklady k prezentaci, kdy měli možnost nahlédnout do zprávy OECD o hodnocení vzdělávání v České republice, doporučení České školní inspekce pro hodnocení žáků, věnovali se též tématu hodnocení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, hodnocení žáků nadaných a mimořádně nadaných.

Opomenuta nezůstala ani pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání ve školním vzdělávacím programu a školním řádu, sumativní a formativní hodnocení a jejich techniky a příklady z praxe. Na závěr semináře proběhla diskuse a výměna zkušeností mezi jednotlivými školami. Účastníci ocenili předání prezentace i konkrétních technik a metod práce pro formativní hodnocení žáků.

Seminář byl zhodnocen přítomnými velice kladně. Děkujeme pracovníkům městského úřadu za poskytnutí příjemných prostor Nové radnice k uskutečnění vzdělávací aktivity v rámci projektu.

Lenka Krupařová, manažerka projektu 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Workshop MAP Turnovsko II proběhl na Nové radnici v Turnově
Nová radnice v Turnově poskytne prostor pro 55 úředníků a 18 strážníků
Jednání MAP Turnovsko proběhlo v nové knihovně

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT