Seniorům na Semilsku v době pandemie pomáhají skautští dobrovolníci
12.11.2020 10:54:57 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily,Lomnice nad Popelkou,Pojizeří
S nákupy potravin, vyzvedáváním léků anebo se zajištěním dalších potřeb, které si v době pandemie nemohou zajistit sami, pomáhají seniorům na Semilsku a Lomnicku v současnosti skautští dobrovolníci ze střediska Varta Semily.
„O pomoc mohou požádat senioři prostřednictvím nepřetržité krizové telefonní linky Žádostí o samotné nákupy není mnoho, takže seniorům vycházíme vstříc i s dalšími potřebami, o které nás požádají, ať už jde o venčení psů, úklid bytu či zajištění dovozu obědů. Od minulého týdne jsme naši pomoc rozšířili i na osoby v karanténě," řekl Tomáš Jech, zástupce vedoucího skautského střediska Varta Semily.
Kromě pomoci v terénu se semilští skauti zapojili do pomoci o seniory a zdravotně postižené i v zařízeních sociálních služeb. Od počátku měsíce listopadu tak vypomáhají s péčí o klienty Sociálních služeb Semily či v Nemocnici následné péče s Poliklinikou v Lomnici nad Popelkou. „V obou zařízeních jsme zareagovali na prosbu o pomoc. Nyní řešíme spolupráci s Dětským domovem, kde dětem pomůžeme se školními povinnostmi. Práce s dětmi je nám přeci jen nejbližší," vysvětlil Tomáš Jech.
Podle slov Tomáše Jecha se dobrovolníkům výborně osvědčila spolupráce s Oblastním spolkem Českého červeného kříže Semily, který pro dobrovolníky připravil kurz péče o osoby připoutané na lůžko a všem členům dobrovolnické skupiny zajistil ochranné pomůcky.
Související články
Policisté pořádkové jednotky vymění uniformu za zdravotnický oblek
Žlutá ponorka Turnov nabízí pomoc nejen s učením
Chcete být dobrovolníkem v sociálních zařízeních? Obraťte se na ČČK
Semilská nemocnice přeměnila dvě oddělení na covidové jednotky
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
Pomoc seniorům v izolaci obstará Anděl na drátě
Humanitární organizace v kraji nabídly svoji pomoc v obcích
Výzva hejtmana a ředitele KHS: Chraňme starší a nemocné
Ke stažení
Plakát Skautská pomoc seniorům v karanténě
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Nejnovější články
Vánoční řemeslnické trhy v Turnově letos 12. a 13. prosince
V Turnově se na celý týden uzavře průchod U Svěrácké brány
Betlémy přináší do semilského muzea Kouzlo Vánoc
Velký příběh Malého prince připomíná hodnoty, na které zapomínáme
Připomínáme si Mezinárodní den hor
Nejčtenější články
09.12.: Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka navštíví Liberecký kraj
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
10.12.: Liberecký kraj jmenoval nové ředitele škol a školských zařízení
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.