Sezona sportovního lezení v Semilech opět začala

22.04.2022 15:08:35 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Sezona sportovního lezení v Semilech opět začala

Oblíbená Via Ferrata Vodní brána, za jejímž vznikem stojí pánové Jan Šípal a Martin Marek, se nachází na dohled od Riegrovy stezky a v posledních letech se stala vyhledávaným cílem nejen pro zkušené horolezce, ale i nadšence, kteří si chtějí dopřát adrenalinový zážitek v nádherné lokalitě.

Zájemcům nabízí hned tři trasy k lezení - modrou pro začátečníky, dále červenou a fialovou trasu. Na zájem těch, kteří by si chtěli lezení na ferratě vyzkoušet, ale chybí jim potřebné vybavení, zareagovalo již v roce 2021 Turistické informační centrum Semily a do své sezonní nabídky zahrnulo půjčovnu kompletního lezeckého vybavení.

„Po zimní přestávce otevíráme od dubna opět půjčovnu veškerého vybavení potřebného ke zdolání ferraty. Půjčovna nabízí kompletní vybavení včetně úvazků, tlumičů pádu, přileb a v nabídce máme také rukavice, které si zájemci mohou i zakoupit. Při vracení sety pečlivě kontrolujeme," řekla Radka Špidlenová, pracovnice informačního centra Semily.

V centru je zájemcům k dispozici deset setů pro dospělé a dva pro děti, půjčuje se na základě předchozí telefonické rezervace a složení vratné zálohy ve výši 1000 Kč.

„Veškeré vybavení nám poskytla firma Singing-Rock, která sama půjčovnu v Poniklé provozuje. U ní jsme také absolvovali školení pro provádění periodických prohlídek OOPP, na základě kterého umíme zkontrolovat, zda vybavení odpovídá všem normám a je bezpečné. S doprovodem instruktora jsme následně absolvovali výstup na ferratu s praktickým školením."

Za první rok fungování půjčovny bylo vydáno cca 352 setů. Většina zájemců absolvuje trasu bez doprovodu, ale i na ty, kteří si na ferratu poprvé sami netroufnou, v TIC mysleli. „Průvodce na ferratu můžeme zajistit. Mnozí jdou na ferratu sami, ale pokud vidíme, že jde o začátečníky, upozorňujeme na bezpečnostní rizika, případně doporučujeme průvodce a předáváme letáky s podrobnými informacemi," prozradila Radka Špidlenová.

Lezení na ferratě je samo o sobě velikým zážitkem, který si zájemci mohou po čase připomenout třeba nějakým stylovým suvenýrem. V semilském turistickém centru si na památku mohou zakoupit např. originální čelenky a šátky s logem Via Ferraty a jelenem, nebo stylové karabiny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Semilské turistické slavnosti připomněly 110 let Riegrovy stezky
Via ferrata: adrenalinová ochutnávka na Vodní bráně
Via ferrata u Semil může mít druhou cestu, podpořte ji na startovači
Den otevřených dveří na via ferratě Vodní brána u Semil
FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky
Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného
U Semil čeká na zdatné jedince via ferrata Vodní brána

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

David Horejš novým trenérem FK Jablonec!

Do nové fotbalové sezony 2022/2023 povede tým Jablonce trenér David Horejš! Nový trenér stvrdil své působení v Jablonci v den svých 45. narozenin. Po sedmiletém působení u A týmu Českých Budějovic se nyní stěhuje na sever Čech, kde bude chtít navázat na svá úspěšná tažení s jihočeským klubem a dostat Jablonec opět do vyšších pater tabulky. Více podrobností na Našem Jablonecku

Cyklovýlet Krajem spisovatele Josefa Šíra

Obecní úřad Horní Branná pořádá v sobotu 21. května již 14. ročník cyklovýletu Krajem spisovatele Josefa Šíra, krkonošského učitele a hornobranského rodáka po stopách jeho učitelování. Start bude v zámecké zahradě Horní Branná od 8 do 11 hodin. Cíl rovněž v zámecké zahradě do 16 hodin. Připraveny jsou cyklistické trasy na 25, 37, 57 a 88 kilometrů. Pěší dětská trasa na 5 kilometrů povede jen v okolí Horní Branné. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mosty ve Svijanech se dočkají rekonstrukce, práce začnou 23. května
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj
Dubnová výzva 10 000 kroků v Turnově ve znamení 750
Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze

Nejčtenější články

19.05.: Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak
20.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 20. až 22. května
20.05.: Májový jarmark opět oživí jilemnické náměstí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT