Sezona sportovního lezení v Semilech opět začala

22.04.2022 15:08:35 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Sezona sportovního lezení v Semilech opět začala

Oblíbená Via Ferrata Vodní brána, za jejímž vznikem stojí pánové Jan Šípal a Martin Marek, se nachází na dohled od Riegrovy stezky a v posledních letech se stala vyhledávaným cílem nejen pro zkušené horolezce, ale i nadšence, kteří si chtějí dopřát adrenalinový zážitek v nádherné lokalitě.

Zájemcům nabízí hned tři trasy k lezení - modrou pro začátečníky, dále červenou a fialovou trasu. Na zájem těch, kteří by si chtěli lezení na ferratě vyzkoušet, ale chybí jim potřebné vybavení, zareagovalo již v roce 2021 Turistické informační centrum Semily a do své sezonní nabídky zahrnulo půjčovnu kompletního lezeckého vybavení.

„Po zimní přestávce otevíráme od dubna opět půjčovnu veškerého vybavení potřebného ke zdolání ferraty. Půjčovna nabízí kompletní vybavení včetně úvazků, tlumičů pádu, přileb a v nabídce máme také rukavice, které si zájemci mohou i zakoupit. Při vracení sety pečlivě kontrolujeme," řekla Radka Špidlenová, pracovnice informačního centra Semily.

V centru je zájemcům k dispozici deset setů pro dospělé a dva pro děti, půjčuje se na základě předchozí telefonické rezervace a složení vratné zálohy ve výši 1000 Kč.

„Veškeré vybavení nám poskytla firma Singing-Rock, která sama půjčovnu v Poniklé provozuje. U ní jsme také absolvovali školení pro provádění periodických prohlídek OOPP, na základě kterého umíme zkontrolovat, zda vybavení odpovídá všem normám a je bezpečné. S doprovodem instruktora jsme následně absolvovali výstup na ferratu s praktickým školením."

Za první rok fungování půjčovny bylo vydáno cca 352 setů. Většina zájemců absolvuje trasu bez doprovodu, ale i na ty, kteří si na ferratu poprvé sami netroufnou, v TIC mysleli. „Průvodce na ferratu můžeme zajistit. Mnozí jdou na ferratu sami, ale pokud vidíme, že jde o začátečníky, upozorňujeme na bezpečnostní rizika, případně doporučujeme průvodce a předáváme letáky s podrobnými informacemi," prozradila Radka Špidlenová.

Lezení na ferratě je samo o sobě velikým zážitkem, který si zájemci mohou po čase připomenout třeba nějakým stylovým suvenýrem. V semilském turistickém centru si na památku mohou zakoupit např. originální čelenky a šátky s logem Via Ferraty a jelenem, nebo stylové karabiny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Semilské turistické slavnosti připomněly 110 let Riegrovy stezky
Via ferrata: adrenalinová ochutnávka na Vodní bráně
Via ferrata u Semil může mít druhou cestu, podpořte ji na startovači
Den otevřených dveří na via ferratě Vodní brána u Semil
FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky
Na ferratě u Riegrovy stezky si hasiči vyzkoušeli záchranu zraněného
U Semil čeká na zdatné jedince via ferrata Vodní brána

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní 20. ročník sjezdu traktorů pořádají v Bozkově
I.B třída: Náskok v tabulce zvýšily Pěnčín B a Harrachov
V Jilemnici zvou na křest nové knihy Aleny Bartoňové
Festival Jazz pod Kozákovem naplno startuje koncertem Dana Bárty
Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka

Nejčtenější články

28.09.: Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy
29.09.: FOTO: Košťálov v derby I.A třídy dobyl Semily
29.09.: Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT