Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

03.05.2011 10:47:02 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

V sobotu 30. dubna proběhl za příznivého počasí již 8. ročník akce Český ráj dětem, kterou se oficiálně zahajuje turistická sezóna v tomto regionu. Herní průkaz si vyzvedlo tisíc dětí a celé akce se zúčastnilo na čtyři tisíce lidí.

Letošní putování bylo vedeno Hruboskalským skalním městem. Na trase se děti, ale i dospělí setkali s postavami z českorajských pověstí, plnili všetečné úkoly a mohli shlédnou dvě divadelní představení. (hrad Valdštejn - ZŠ 28. října, zámek Hrubá Skála - ZŠ Skálova). Zakončení dopoledního putování proběhlo v areálu autokempu Sedmihorky, kde byl připraven bohatý kulturní program.

„Letošního putování se zúčastnila i delegace dětí z polského partnerského města Jawora, které byly putováním nadšeny a ani se jim nechtělo domů. V rámci losování z odevzdaných kupónků bylo rozdáno plno krásných a hodnotných cen. Hlavní cenou putování byl dětský tábor na Malé Skále a dětské kolo Amulet," uvedla Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov.

Představili i nové turistické noviny

V rámci akce Český ráj dětem byly představeny i Sezónní turistické noviny Český ráj 2011. Tématem letošních novin je Český ráj hravý a zábavný. V tomto regionu je množství míst, které jsou spojeny s natáčením filmů a pohádek či nějakým zajímavým příběhem. Nechybí stránka pro děti, informace o Chráněné krajinné oblasti Český ráj ani stránka věnovaná regionálním výrobcům a držitelům značky Regionální produkt Český ráj. Najdete v nich i doporučené cyklovýlety vás v letošním roce zavedou na rozhledny a vyhlídková místa. Noviny jsou k dostání ve všech informačních střediscích regionu i na dalších místech nejen v Českém ráji. Distribučním místem pro zájemce na prodej novin jsou RTIC Turnov a MIC Jičín.

„V letošním roce opět vyjedou i oblíbené turistické autobusy. Je připraveno celkem pět linek, z nichž první červená,  spojující Turnov s Jičínem, vyjela již 30. dubna 2011. Posledního dubna zahajuje svůj provoz i trasa na Jablonec nad Nisou. Jízdní řády včetně mapy tras jednotlivých linek najdete v Sezónních turistických novinách Český ráj 2011," doplnila Eliška Gruberová.

Více podobných informací najdete v rubrice Cestovní ruch

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT