Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

03.05.2011 10:47:02 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

V sobotu 30. dubna proběhl za příznivého počasí již 8. ročník akce Český ráj dětem, kterou se oficiálně zahajuje turistická sezóna v tomto regionu. Herní průkaz si vyzvedlo tisíc dětí a celé akce se zúčastnilo na čtyři tisíce lidí.

Letošní putování bylo vedeno Hruboskalským skalním městem. Na trase se děti, ale i dospělí setkali s postavami z českorajských pověstí, plnili všetečné úkoly a mohli shlédnou dvě divadelní představení. (hrad Valdštejn - ZŠ 28. října, zámek Hrubá Skála - ZŠ Skálova). Zakončení dopoledního putování proběhlo v areálu autokempu Sedmihorky, kde byl připraven bohatý kulturní program.

„Letošního putování se zúčastnila i delegace dětí z polského partnerského města Jawora, které byly putováním nadšeny a ani se jim nechtělo domů. V rámci losování z odevzdaných kupónků bylo rozdáno plno krásných a hodnotných cen. Hlavní cenou putování byl dětský tábor na Malé Skále a dětské kolo Amulet," uvedla Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov.

Představili i nové turistické noviny

V rámci akce Český ráj dětem byly představeny i Sezónní turistické noviny Český ráj 2011. Tématem letošních novin je Český ráj hravý a zábavný. V tomto regionu je množství míst, které jsou spojeny s natáčením filmů a pohádek či nějakým zajímavým příběhem. Nechybí stránka pro děti, informace o Chráněné krajinné oblasti Český ráj ani stránka věnovaná regionálním výrobcům a držitelům značky Regionální produkt Český ráj. Najdete v nich i doporučené cyklovýlety vás v letošním roce zavedou na rozhledny a vyhlídková místa. Noviny jsou k dostání ve všech informačních střediscích regionu i na dalších místech nejen v Českém ráji. Distribučním místem pro zájemce na prodej novin jsou RTIC Turnov a MIC Jičín.

„V letošním roce opět vyjedou i oblíbené turistické autobusy. Je připraveno celkem pět linek, z nichž první červená,  spojující Turnov s Jičínem, vyjela již 30. dubna 2011. Posledního dubna zahajuje svůj provoz i trasa na Jablonec nad Nisou. Jízdní řády včetně mapy tras jednotlivých linek najdete v Sezónních turistických novinách Český ráj 2011," doplnila Eliška Gruberová.

Více podobných informací najdete v rubrice Cestovní ruch

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT