Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

03.05.2011 10:47:02 | Autor: TK a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Sezonu v Českém ráji zahájilo čtyři tisíce turistů

V sobotu 30. dubna proběhl za příznivého počasí již 8. ročník akce Český ráj dětem, kterou se oficiálně zahajuje turistická sezóna v tomto regionu. Herní průkaz si vyzvedlo tisíc dětí a celé akce se zúčastnilo na čtyři tisíce lidí.

Letošní putování bylo vedeno Hruboskalským skalním městem. Na trase se děti, ale i dospělí setkali s postavami z českorajských pověstí, plnili všetečné úkoly a mohli shlédnou dvě divadelní představení. (hrad Valdštejn - ZŠ 28. října, zámek Hrubá Skála - ZŠ Skálova). Zakončení dopoledního putování proběhlo v areálu autokempu Sedmihorky, kde byl připraven bohatý kulturní program.

„Letošního putování se zúčastnila i delegace dětí z polského partnerského města Jawora, které byly putováním nadšeny a ani se jim nechtělo domů. V rámci losování z odevzdaných kupónků bylo rozdáno plno krásných a hodnotných cen. Hlavní cenou putování byl dětský tábor na Malé Skále a dětské kolo Amulet," uvedla Eliška Gruberová, vedoucí odboru cestovního ruchu MěÚ Turnov.

Představili i nové turistické noviny

V rámci akce Český ráj dětem byly představeny i Sezónní turistické noviny Český ráj 2011. Tématem letošních novin je Český ráj hravý a zábavný. V tomto regionu je množství míst, které jsou spojeny s natáčením filmů a pohádek či nějakým zajímavým příběhem. Nechybí stránka pro děti, informace o Chráněné krajinné oblasti Český ráj ani stránka věnovaná regionálním výrobcům a držitelům značky Regionální produkt Český ráj. Najdete v nich i doporučené cyklovýlety vás v letošním roce zavedou na rozhledny a vyhlídková místa. Noviny jsou k dostání ve všech informačních střediscích regionu i na dalších místech nejen v Českém ráji. Distribučním místem pro zájemce na prodej novin jsou RTIC Turnov a MIC Jičín.

„V letošním roce opět vyjedou i oblíbené turistické autobusy. Je připraveno celkem pět linek, z nichž první červená,  spojující Turnov s Jičínem, vyjela již 30. dubna 2011. Posledního dubna zahajuje svůj provoz i trasa na Jablonec nad Nisou. Jízdní řády včetně mapy tras jednotlivých linek najdete v Sezónních turistických novinách Český ráj 2011," doplnila Eliška Gruberová.

Více podobných informací najdete v rubrice Cestovní ruch

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov 750 let aktuálně v prosinci
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT