Shrnutí po jednání krajské povodňové komise 15. září

15.09.2024 13:01:15 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Shrnutí po jednání krajské povodňové komise 15. září

V neděli 15. září dopoledne opět zasedala povodňová komise kraje, která řešila aktuální stav toků v regionu. Jaké jsou hlavní výsledky a doporučení?

1) V noci na dnešek vodní toky poklesly, nicméně od rána začíná reagovat zejména Smědá. Očekáváme tedy podobnou situaci jako včera. Na dalších tocích v regionu předpokládáme mírnější stav.

2) Přehrady v Libereckém kraji jsou neustále připraveny. Nyní je jejich naplněnost mezi 60 až 90 %.

3) Most v Mníšku kraj řeší, podle jeho aktuálního stavu bude zprůjezdněn. KORID LK případně zajistí pro děti do škol náhradní autobusovou dopravu, a to zejména z Mníšku, Fojtky a Oldřichova v Hájích.

4) HZS Libereckého kraje v noci na dnešek řešil přes 300 událostí, nejvíce bylo popadaných stromů, a to zhruba 200.

5) Bez proudu je v Libereckém kraji nyní přes 22.000 odběrných míst. Technici na nápravě intenzivně pracují.

6) Buďte, prosím, i nadále opatrní a dávejte na sebe pozor.


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově byl vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity
Společnost ČEZ vyhlašuje kalamitní stav v 6 krajích a 11 okresech
Obrazem: Zvýšená hladina Jizery v Semilech 14. září 2024
Povodňová komise v Turnově zahájila činnost
V semilské Jatecké ulici hasiči postavili protipovodňové stěny
Doporučení nevstupovat do lesů platí i na území KRNAP
Hasiči se připravují na možná rizika spojená s extrémními srážkami
Povodňová komise řeší nebezpečí. Kraj doporučuje zrušit kulturní akce

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nadace Euronisa rozdělila 900 tisíc mezi 21 neziskových organizací
Novým náměstkem hejtmana pro dopravu bude od ledna Daniel David

Nejčtenější články

17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
15.12.: Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT