Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

01.01.2012 11:52:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

Silvestr a ráno Nového roku si vyžádaly dva lidské životy při tragické dopravní nehoděa střelbě, další osoby byly zraněny. Přímé škody se vyšplhaly na 84 200 Kč, uchráněn byl majetek za 8 000 Kč.

„K celkem jednadvaceti událostem vyjížděli hasiči v Libereckém kraji během uplynulých 24 hodin. Zásahy byly různého typu, nejčastěji šlo o požáry kontejnerů, dopravní nehody a technickou pomoc," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Ke zmíněné tragické nehodě došlo na Silvestra odpoledne, ohlášena byla hasičům v 15.36 hodin. Ve Cvikově na hlavním tahu I/13 se střetl osobní vůz Škoda Fabia se čtyřkolkou. „Na místě jsme měli profesionální hasiče z Jablonného v Podještědí a místní jednotku ze Cvikova. Přes veškeré úsilí všech záchranných složek řidič čtyřkolky svým zraněním podlehl," sdělila tisková mluvčí hasičů.

V průběhu odpoledne na různých místech v Libereckém kraji zasahovali hasiči u požárů kontejnerů a série těchto požárů pokračovaly i po půlnoci. Stalo se tak v Mimoni, kde se škoda vyšplhala na 15 000 Kč. Ve stejnou dobu (0.45 hodin) hořelo i v Turnově, tam vznikla škoda 8 000 Kč a stejnou částku se podařilo hasičům uchránit. Později bylo policií oznámeno, že v Semilech mladík rozbil výlohu jedné z prodejen a vytrhl plechový koš, i tady se cena škody odhaduje na 8 000 Kč.

V ranních hodinách Nového roku se stalo také několik dopravních nehod. „Liberečtí profesionálové například vyjížděli ve 2.59 hodin do Karlova pod Ještědem, kde vůz Subaru Justy skončil v příkopě. Hasiči provedli odpojení akumulátoru, protipožární opatření a pomocí navijáku auto z příkopu vytáhli," doplnila Štrauchová.

Aktualizováno: Záchranáři zasahovali na Nový rok také na Jablonecku u dvou lidí, kteří se zranili od petard. Další tragická událost se smrtelným koncem stala v Tanvaldu, kde byl zastřelený dvaadvacetiletý muž. S popáleninami ruky převezli záchranáři na chirurgickou ambulanci jablonecké nemocnice čtyřletého chlapce, kterého popálila rachejtle. Ke zranění došlo v Desné krátce po půl jedné ráno. Z pohledu hasičů byl Silvestr ještě relativně klidný. Střelbu v Tanvaldu se smrtelným koncem šetří policisté (více zde na Našem Jablonecku).

Lidé v Pojizeří bouřlivě oslavovali příchod nového roku

Kapesní zloději měli v Pojizeří před Vánoci žně

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT