Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

01.01.2012 11:52:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

Silvestr a ráno Nového roku si vyžádaly dva lidské životy při tragické dopravní nehoděa střelbě, další osoby byly zraněny. Přímé škody se vyšplhaly na 84 200 Kč, uchráněn byl majetek za 8 000 Kč.

„K celkem jednadvaceti událostem vyjížděli hasiči v Libereckém kraji během uplynulých 24 hodin. Zásahy byly různého typu, nejčastěji šlo o požáry kontejnerů, dopravní nehody a technickou pomoc," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Ke zmíněné tragické nehodě došlo na Silvestra odpoledne, ohlášena byla hasičům v 15.36 hodin. Ve Cvikově na hlavním tahu I/13 se střetl osobní vůz Škoda Fabia se čtyřkolkou. „Na místě jsme měli profesionální hasiče z Jablonného v Podještědí a místní jednotku ze Cvikova. Přes veškeré úsilí všech záchranných složek řidič čtyřkolky svým zraněním podlehl," sdělila tisková mluvčí hasičů.

V průběhu odpoledne na různých místech v Libereckém kraji zasahovali hasiči u požárů kontejnerů a série těchto požárů pokračovaly i po půlnoci. Stalo se tak v Mimoni, kde se škoda vyšplhala na 15 000 Kč. Ve stejnou dobu (0.45 hodin) hořelo i v Turnově, tam vznikla škoda 8 000 Kč a stejnou částku se podařilo hasičům uchránit. Později bylo policií oznámeno, že v Semilech mladík rozbil výlohu jedné z prodejen a vytrhl plechový koš, i tady se cena škody odhaduje na 8 000 Kč.

V ranních hodinách Nového roku se stalo také několik dopravních nehod. „Liberečtí profesionálové například vyjížděli ve 2.59 hodin do Karlova pod Ještědem, kde vůz Subaru Justy skončil v příkopě. Hasiči provedli odpojení akumulátoru, protipožární opatření a pomocí navijáku auto z příkopu vytáhli," doplnila Štrauchová.

Aktualizováno: Záchranáři zasahovali na Nový rok také na Jablonecku u dvou lidí, kteří se zranili od petard. Další tragická událost se smrtelným koncem stala v Tanvaldu, kde byl zastřelený dvaadvacetiletý muž. S popáleninami ruky převezli záchranáři na chirurgickou ambulanci jablonecké nemocnice čtyřletého chlapce, kterého popálila rachejtle. Ke zranění došlo v Desné krátce po půl jedné ráno. Z pohledu hasičů byl Silvestr ještě relativně klidný. Střelbu v Tanvaldu se smrtelným koncem šetří policisté (více zde na Našem Jablonecku).

Lidé v Pojizeří bouřlivě oslavovali příchod nového roku

Kapesní zloději měli v Pojizeří před Vánoci žně

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna spustila letní soutěž Okolo Jizery
Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
21.07.: Letní pohádkové putování s QR kódy po Hraběnce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT