Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

01.01.2012 11:52:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj,Pojizeří

Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

Silvestr a ráno Nového roku si vyžádaly dva lidské životy při tragické dopravní nehoděa střelbě, další osoby byly zraněny. Přímé škody se vyšplhaly na 84 200 Kč, uchráněn byl majetek za 8 000 Kč.

„K celkem jednadvaceti událostem vyjížděli hasiči v Libereckém kraji během uplynulých 24 hodin. Zásahy byly různého typu, nejčastěji šlo o požáry kontejnerů, dopravní nehody a technickou pomoc," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Ke zmíněné tragické nehodě došlo na Silvestra odpoledne, ohlášena byla hasičům v 15.36 hodin. Ve Cvikově na hlavním tahu I/13 se střetl osobní vůz Škoda Fabia se čtyřkolkou. „Na místě jsme měli profesionální hasiče z Jablonného v Podještědí a místní jednotku ze Cvikova. Přes veškeré úsilí všech záchranných složek řidič čtyřkolky svým zraněním podlehl," sdělila tisková mluvčí hasičů.

V průběhu odpoledne na různých místech v Libereckém kraji zasahovali hasiči u požárů kontejnerů a série těchto požárů pokračovaly i po půlnoci. Stalo se tak v Mimoni, kde se škoda vyšplhala na 15 000 Kč. Ve stejnou dobu (0.45 hodin) hořelo i v Turnově, tam vznikla škoda 8 000 Kč a stejnou částku se podařilo hasičům uchránit. Později bylo policií oznámeno, že v Semilech mladík rozbil výlohu jedné z prodejen a vytrhl plechový koš, i tady se cena škody odhaduje na 8 000 Kč.

V ranních hodinách Nového roku se stalo také několik dopravních nehod. „Liberečtí profesionálové například vyjížděli ve 2.59 hodin do Karlova pod Ještědem, kde vůz Subaru Justy skončil v příkopě. Hasiči provedli odpojení akumulátoru, protipožární opatření a pomocí navijáku auto z příkopu vytáhli," doplnila Štrauchová.

Aktualizováno: Záchranáři zasahovali na Nový rok také na Jablonecku u dvou lidí, kteří se zranili od petard. Další tragická událost se smrtelným koncem stala v Tanvaldu, kde byl zastřelený dvaadvacetiletý muž. S popáleninami ruky převezli záchranáři na chirurgickou ambulanci jablonecké nemocnice čtyřletého chlapce, kterého popálila rachejtle. Ke zranění došlo v Desné krátce po půl jedné ráno. Z pohledu hasičů byl Silvestr ještě relativně klidný. Střelbu v Tanvaldu se smrtelným koncem šetří policisté (více zde na Našem Jablonecku).

Lidé v Pojizeří bouřlivě oslavovali příchod nového roku

Kapesní zloději měli v Pojizeří před Vánoci žně

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Včely našly nový domov v klášterní zahradě ve Vrchlabí
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem
Kultura v Železném Brodě v březnu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března

Nejčtenější články

22.03.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
21.03.: V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
22.03.: Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT