Sjezd traktorů v Příkrém obohatí festival zelí

01.10.2010 23:00:00 | Autor: Markéta Skrbková a Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Příkrý

Sjezd traktorů v Příkrém obohatí festival zelí

Fanoušci zemědělské techniky už se začínají připravovat na Sjezd traktorů v Příkrém, který se bude konat v sobotu 9. října.

Tato soutěžní přehlídka se koná v Příkrém u Semil již podeváté a letos ji poprvé obohatí i nová soutěž pro ženy, ve které nepůjde o krásu, ale o nejlepší zelný recept.

"Letošní tradiční Sjezd traktorů zamýšlíme doplnit o První festival zelí v České republice. Nejdříve to byl jen takový náhlý nápad, ale nikde v naší zemi podobná akce neprobíhá, tak jsme dostali velkou chuť zkusit něco netradičního a zajímavého. Navazujeme na původní přidruženou akci - soutěž o Jablko roku, která je už po osmi ročnících poněkud okoukaná. Vysocko a Sklenařicko je místní vyhlášená zelná oblast, tak proč toho nevyužít," dodává za pořadatele ze Sokolu Příkrý Markéta Skrbková.

Od hlávky až po traktor

Do Příkrého se na letošní ročník Sjezd traktorů chystají pěstitele zelí, prodejci kameninových zeláků, výrobci kysaného zelí, ale pochopitelně i prodejci traktorů a zemědělské techniky. "Festival bude prodejní, chceme návštěvníkům nabídnout možnost vidět a zakoupit rozličné zboží - od hlávky zelí až po zbrusu nový traktor," upřesňuje dále pořadatelka.

Na závodišti nebudou chybět ani letos technické a divácky zajímavé disciplíny, bez blátíčka by to nešlo, oproti loňskému ročníku bude ale na přání diváků i jezdců dlouhá trať o něco zkrácena. Závodníci poměří síly svých strojů a své schopnosti zase  ve dvou hlavních  kategoriích - stroje sériově vyráběné a stroje vyrobené podomácku.
Přejímka závodních strojů bude probíhat již od 13 hodin, aby mohli už ve 14 hodin odstartovat první závodníci na trať. Letos mají závodníci poprvé v historii možnost přihlásit se k závodům předem.

Výhody při včasném přihlášení

 "V případě, že startující využijí možnost přihlášení závodního stroje předem, bude se u registrace před závodem platit poplatek 50 Kč. V případě že se přihlásí až na místě, bude registrační poplatek 100 Kč. Přihlášky lze zaslat na mail skrbekhome@seznam.cz nebo odevzdat v klubovně T.J. Sokol Příkrý na místním hřišti, kde jsou i vytištěné  přihlášky k vyzvednutí. Dokonce můžete při přihlášení předem pořadatele požádat o své oblíbené startovní číslo.

"Aby si i ženy přišly na své a nemusely závidět svým silnějším protějškům možnost zasoutěžit si u nás, připravili jsme pro ně soutěž Miss festivalu zelí 2010. Hodnotit se nebude tvář ani postava, ale recept na zajímavý zelný pokrm," doplňuje Markéta Skrbková. Registrace do soutěže je zdarma, ale je nutné se přihlásit předem, aby porota mohla vybrat ten nejlepší ze zaslaných receptů a udělit té nejlepší titul Miss festivalu zelí 2010 a zajímavou cenu.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT