Skibobistka Housová poosmé vyhrála Světový pohár

06.04.2011 17:24:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily

Světový pohár v jízdě na skibobech byl o víkendu zakončen finále ve švýcarském Grächen. Ze čtyř závodů plné tři vyhrála závodnice TJ Sokol Jablonec nad Jizerou Alena Housová. Do paralelního slalomu už poté při jistotě celkového vítězství nenastoupila.

Třetí ve světovém poháru skončila Klára Hofmanová, která se finále kvůli studiu neúčastnila, takže se před ní dostala Rakušanka Lienhardová. Částečně ji ve finále zastoupila další Češka Aneta Havlíčková, která vyhrála paralelní slalom a celkově skončila ve světovém poháru pátá.

Hlavní hvězdou výpravy ale byla Semilačka Housová, která poosmé v kariéře slavila vítězství ve světovém poháru. „Sezona pro mě byla jako sen - dařilo se mi a měla jsem vždy v pravou chvíli štěstí. Navíc jsem moc ráda, že jsem se nezranila. I z toho důvodu jsem po poradě s trenérem Hlaváčem vynechala paralelní slalom," uvedla Alena Housová.

Ve švýcarském finále se jely celkem čtyři závody - super G, dva obří slalomy a paralelní slalom, navíc se počítala mimo světový pohár i kombinace super G  a jednoho obřího slalomu.

Kromě Housové získal tři prvenství také David Krejčí z Deštného, ale jemu už to nestačilo na dohnání soupeřů a skončil v celkovém pořadí světového poháru čtvrtý. „Krejčí potvrdil, že patří ke světové špičce, bohužel se projevilo, že nemohl odjet kompletní pohár," řekl reprezentační trenér Pavel Hlaváč.

V juniorech mohl myslet na celkové vítězství Jan Fedorko z Jablonce nad Jizerou, ale ve finále vyhrál jen super G, takže se před něj dostal Rakušan Dominic Ablinger a Fedorko skončil druhý, za ním byl třetí oddílový kolega Patrik Holman. „Fedorko je výborný, ale ne vždy se s tratí umí poprat i hlavou a často vypadává. Druhé a třetí místo v juniorech jsou ale samozřejmě dobré. I  s celou letošní sezonou jsem spokojený z hlediska reprezentace i Jablonce nad Jizerou," doplnil trenér Hlaváč.

Úspěšná sezona skibobistům skončila a krátce ji takto zhodnotila nejúspěšnější česká závodnice posledních let Alena Housová: „Po nevydařené loňské sezoně mě skiboby bavily a já si to moc užila - přišla prostě po přestávce nová motivace a chuť závodit," komentovala dojmy z celé sezony skibobistka TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.

Výsledky finále SP v Grächen:

Obří slalom 1: Ženy: 1. Housová (Česko), 2. Lienhardová (Rak.), 3. Podraská (Česko). Muži: 1. Krejčí (Česko), 2. Tschümperlin (Švýc.), 3. Hauer (Rak.). Junioři: 1. Knieger (Rak.), 2. Kreiss (Polsko), 3. Weidinger (Rak.).

Super G: Ženy: 1. Housová, 2. Zaffová (Rak.), 3. Havlíčková (Česko). Muži: 1. Krejčí, 2. Hauer, 3. Tschümperlin. Junioři: 1. Fedorko, 2. Holman (oba Česko), 3. Weidinger.

Obří slalom 2: Ženy: 1. Housová, 2. Lienhardová, 3. Havlíčková. Muži: 1. Hauer, 2. Walter (Švýc.), 3. Krejčí. Junioři: 1. Ablinger (Rak.), 2. Knieger, 3. Fedorko.

Kombinace (obří slalom 2 a super G): Ženy: 1. Housová, 2. Havlíčková, 3. Zaffová. Muži: 1. Krejčí, 2. Hauer, 3. Walter, 3. Krejčí. Junioři: 1. Fedorko, 2. Holman, 3. Weuidinger.

Paralelní slalom: Ženy: 1. Havlíčková, 2. Lienhardová, 3. Zaffová. Muži: 1. Krejčí, 2. Walter, 3. Ch. Ablinger. Junioři: 1. D. Ablinger, 2. Knieger, 3. Fedorko.

Celkové pořadí SP: Ženy: 1. Housová 190, 2. Lienhardová 129, 3. Hofmanová 119, 4. Zaffová 96, 5. Havlíčková 83, 6. Podraská 64. Muži: 1. Hauer 309, 2. Walter 208, 3. Ch. Ablinger 176, 4. Krejčí 161, 5. Maťátko 145. Junioři: 1. D. Ablinger 182, 2. Fedorko 172, 3. Holman 128.