Skibobistka Housová poosmé vyhrála Světový pohár

06.04.2011 17:24:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily

Skibobistka Housová poosmé vyhrála Světový pohár

Světový pohár v jízdě na skibobech byl o víkendu zakončen finále ve švýcarském Grächen. Ze čtyř závodů plné tři vyhrála závodnice TJ Sokol Jablonec nad Jizerou Alena Housová. Do paralelního slalomu už poté při jistotě celkového vítězství nenastoupila.

Třetí ve světovém poháru skončila Klára Hofmanová, která se finále kvůli studiu neúčastnila, takže se před ní dostala Rakušanka Lienhardová. Částečně ji ve finále zastoupila další Češka Aneta Havlíčková, která vyhrála paralelní slalom a celkově skončila ve světovém poháru pátá.

Hlavní hvězdou výpravy ale byla Semilačka Housová, která poosmé v kariéře slavila vítězství ve světovém poháru. „Sezona pro mě byla jako sen - dařilo se mi a měla jsem vždy v pravou chvíli štěstí. Navíc jsem moc ráda, že jsem se nezranila. I z toho důvodu jsem po poradě s trenérem Hlaváčem vynechala paralelní slalom," uvedla Alena Housová.

Ve švýcarském finále se jely celkem čtyři závody - super G, dva obří slalomy a paralelní slalom, navíc se počítala mimo světový pohár i kombinace super G  a jednoho obřího slalomu.

Kromě Housové získal tři prvenství také David Krejčí z Deštného, ale jemu už to nestačilo na dohnání soupeřů a skončil v celkovém pořadí světového poháru čtvrtý. „Krejčí potvrdil, že patří ke světové špičce, bohužel se projevilo, že nemohl odjet kompletní pohár," řekl reprezentační trenér Pavel Hlaváč.

V juniorech mohl myslet na celkové vítězství Jan Fedorko z Jablonce nad Jizerou, ale ve finále vyhrál jen super G, takže se před něj dostal Rakušan Dominic Ablinger a Fedorko skončil druhý, za ním byl třetí oddílový kolega Patrik Holman. „Fedorko je výborný, ale ne vždy se s tratí umí poprat i hlavou a často vypadává. Druhé a třetí místo v juniorech jsou ale samozřejmě dobré. I  s celou letošní sezonou jsem spokojený z hlediska reprezentace i Jablonce nad Jizerou," doplnil trenér Hlaváč.

Úspěšná sezona skibobistům skončila a krátce ji takto zhodnotila nejúspěšnější česká závodnice posledních let Alena Housová: „Po nevydařené loňské sezoně mě skiboby bavily a já si to moc užila - přišla prostě po přestávce nová motivace a chuť závodit," komentovala dojmy z celé sezony skibobistka TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.

Výsledky finále SP v Grächen:

Obří slalom 1: Ženy: 1. Housová (Česko), 2. Lienhardová (Rak.), 3. Podraská (Česko). Muži: 1. Krejčí (Česko), 2. Tschümperlin (Švýc.), 3. Hauer (Rak.). Junioři: 1. Knieger (Rak.), 2. Kreiss (Polsko), 3. Weidinger (Rak.).

Super G: Ženy: 1. Housová, 2. Zaffová (Rak.), 3. Havlíčková (Česko). Muži: 1. Krejčí, 2. Hauer, 3. Tschümperlin. Junioři: 1. Fedorko, 2. Holman (oba Česko), 3. Weidinger.

Obří slalom 2: Ženy: 1. Housová, 2. Lienhardová, 3. Havlíčková. Muži: 1. Hauer, 2. Walter (Švýc.), 3. Krejčí. Junioři: 1. Ablinger (Rak.), 2. Knieger, 3. Fedorko.

Kombinace (obří slalom 2 a super G): Ženy: 1. Housová, 2. Havlíčková, 3. Zaffová. Muži: 1. Krejčí, 2. Hauer, 3. Walter, 3. Krejčí. Junioři: 1. Fedorko, 2. Holman, 3. Weuidinger.

Paralelní slalom: Ženy: 1. Havlíčková, 2. Lienhardová, 3. Zaffová. Muži: 1. Krejčí, 2. Walter, 3. Ch. Ablinger. Junioři: 1. D. Ablinger, 2. Knieger, 3. Fedorko.

Celkové pořadí SP: Ženy: 1. Housová 190, 2. Lienhardová 129, 3. Hofmanová 119, 4. Zaffová 96, 5. Havlíčková 83, 6. Podraská 64. Muži: 1. Hauer 309, 2. Walter 208, 3. Ch. Ablinger 176, 4. Krejčí 161, 5. Maťátko 145. Junioři: 1. D. Ablinger 182, 2. Fedorko 172, 3. Holman 128.

Související články:

Dvě výhry skibobistky Housové ve Světovém poháru

Skibobisté pokračovali v sezoně Českým pohárem v Deštném

Alena Housová: Po minulé sezoně jsou pro mě tři tituly zadostiučení

Českým skibobistům vyšel šampionát nad očekávání

Skibobistka Housová suverénně vládla závodům SP v Jablonečku

FOTO: Českému poháru skibobistů kralovali Kudrnovský a Housová

Další závody skibobistů

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT