Skibobistka Housová suverénně vládla závodům SP v Jablonečku

31.01.2011 18:15:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Skibobistka Housová suverénně vládla závodům SP v Jablonečku

V jabloneckém areálu Kamenec se o víkendu jely vůbec první závody letošního Světového poháru v jízdě na skibobech. Zatímco v mužích se ve vítězství střídali Švýcar Walter a Rakušan Hauer, v ženách triumfovala ve všech závodech domácí Alena Housová.

V sobotu se jely na Červené sjezdovce dva závody v obřím slalomu a v neděli super G. V mužích obsadili vždy první dvě příčky Björn Walter a Gerhard Hauer, nejlepší čeští reprezentanti se na stupně vítězů vešli maximálně na bronzovou příčku.

„Česká reprezentace je velmi vyrovnaná, a nikdo v ní tolik nevyčnívá na rozdíl od Švýcara Waltera, kterému navíc sedí i trať v Jablonci. Těžko k poražení bude v sezoně i Rakušan Hauer," vyjádřil postřehy reprezentační trenér Pavel Hlaváč starší.

V ženách všem třem závodům dominovala Alena Housová, za ní se vždy seřadily další Češky z Jablonce nad Jizerou Petra Poláková nebo Klára Hofmanová. „Holky zajely skvěle, ale závod trochu zničila neúčast hned pěti Rakušanek, které postihla chřipka a na závody vůbec nepřijely," doplnil Pavel Hlaváč.

Přestože se pojedou ještě tři závody Světového poháru, tak Housová si vytvořila v průběžném pořadí SP velký náskok. Je to pro ni velmi potěšující po loňské nevydařené sezoně, když velkou část z ní musela vynechat kvůli zranění kotníku a vrátila se až na finálový závod SP v rakouském Aigenu.

Mistrovství světa, vrchol sezony skibobistů se koná v Nauders v tyrolských Alpách za 14 dnů, tedy 11. až 13. února.

Světový pohár v Jablonci nad Jizerou:

Obří slalom - 1. závod: Muži: 1. Walter (Švýc.) 57,81, 2. Hauer (Rak.) 57,83, 3. Š. Hlaváč (Česko, Sokol Jablonec n. J.) 58,72. Ženy: 1. Housová 59,20, 2. Hofmanová 1:01,35, 3. Poláková (všechny Česko, Sokol Jablonec n. J.) 1:01,43. Europacup juniorů: 1. Flegl (Česko, Skibob klub Dobruška) 1:00,81, 2.Ablinger (Rak.) 1:00,93, 3. Fedorko (Česko, Sokol Jablonec n. J.) 1:02,09.

Obří slalom - 2. závod: Muži: 1. Hauer 53,20, 2. Walter 53,56, 3. Kudrnovský (Česko, Sokol Jablonec n. J.) 53,58. Ženy: 1. Housová 55,53, 2. Poláková 56,37, 3. Hofmanová 56,58. Europacup juniorů: 1.Ablinger 48,43, 2. Holman (Česko, Sokol Jablonec n. J.) 49,19, 3. Fedorko 49,54.

Super G: Muži: 1. Walter 46,87, 2. Hauer 46,95, 3. Krejčí (Česko, Sokol Deštné) 47,06. Ženy: 1. Housová 49,34, 2. Poláková 49,59, 3. Havlíčková (Česko, Sokol Deštné) 50,08. Europacup juniorů: 1. Flegl (Česko, Skibob klub Dobruška) 1:00,81, 2. Ablinger (Rak.) 1:00,93, 3. Fedorko (Česko, Sokol Jablonec n. J.) 1:02,09.

Průběžný stav SP: Muži: 1. Walter 70, 2. Hauer 65, 3. Krejčí 37, 4.-5. Š. Hlaváč a Kudrnovský 35. Ženy: 1. Housová 45, 2. Poláková 34, 3. Hofmanová 30. Europacup junioři: 1. Ablinger 42, 2. Flegl 33, 3. Fedorko 32, 4. Holman 28.

Předchozí závody Českého poháru v Rokytnici nad Jizerou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT